Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 czerwca 2018 r.
8:26

Co z przebudową stadionu żużlowego w Lublinie? Jest problem

62 32 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Jest problem ze znalezieniem projektanta przebudowy stadionu żużlowego przy Al. Zygmuntowskich, którego pojemność miałaby wzrosnąć do 13 tys. kibiców. Do przetargu nie zgłosił się nikt, zarządca stadionu ma spróbować ponownie. Czy zdąży z pracami przed rozpoczęciem kolejnego sezonu?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwszym etapem przebudowy stadionu miałaby być modernizacja toru żużlowego. Byłby on nieco skrócony, co umożliwiłoby montaż nowych trybun na drugim łuku (od strony stadionu lekkoatletycznego). Dzięki temu na mecze można będzie wpuszczać więcej kibiców. Teraz klub zgłasza obecność 9 tys. fanów, a przydałoby się więcej miejsca.

To nie koniec zmian. Ostatecznie zniknąć miałoby boisko piłkarskie znajdujące się na środku stadionu. W jego miejscu planowany jest tor dla motocykli mini-żużlowych (o pojemności silnika od 80 do 125 ccm). W planie jest również instalacja do automatycznego zraszania oraz przebudowa odwodnienia toru i kanalizacji deszczowej. Oczywiście trzeba by jeszcze dostosować bandy do nowej geometrii toru.

Wszystko to trzeba jednak wcześniej zaprojektować i uzgodnić z Główną Komisją Sportu Żużlowego, a nawet z instytucją odpowiedzialną za pobliską rzekę, czy konserwatorem zabytków. Problem w tym, że nikt chce się tego podjąć. Zarządca stadionu – jest nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – nie zdołał znaleźć projektanta, który w 150 dni stworzyłby kompletną dokumentację i uzyskał pozwolenie na budowę. Przetarg trzeba było unieważnić, bo MOSiR nie dostał ani jednej oferty.

– Powtórzymy to zamówienie – zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik miejskiej spółki zarządzającej stadionem.

MOSiR wciąż liczy na to, że dokumentacja powstanie jeszcze w tym roku, ale nie ma pewności, że tak się stanie. Nawet jeśli znajdzie się projektant, to prace nad dokumentacją mogą trwać dłużej niż 150 dni - jeżeli urzędnicy uznają, że dla tej inwestycji konieczne jest sporządzenie raportu o oddziaływaniu na środowisko, który musi być przesłany do zaopiniowania nawet sanepidowi.

MOSiR podkreśla, że zakres prac może się jeszcze zmienić, bo trwają w tej sprawie uzgodnienia z najbardziej zainteresowanymi, czyli żużlowcami.

– Prowadzimy rozmowy w tej sprawie, ale na ten moment nie udzielamy żadnych informacji – mówi Jakub Kępa, dyrektor sportowy Speed Car Motoru Lublin.

Zobacz także: Speed Car Motor Lublin – Polonia Piła

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 10:53
Żużel to sport wioskowy ? A z kim niby nasi piłkarze grają ? Wólka Pełkińska, Świdnik, Daleszyce, Jaśkowice... I jeszcze od kilku lat z wielkim budżetem jak na tą lige nie potraficie awansować.
Avatar
Kibic / 14 czerwca 2018 o 00:03
A Motor ciaglę będzie gnić w 3 lidze! Alleluja i do budy barany!
Avatar
Sasza / 13 czerwca 2018 o 17:57
Cisniecie na pilkarzy jak pomylency jacys o zamianie Areny nie wspomne!wbijcie sobie w te puste glowki wasze ze miasto wspiera i bedzie wspierac pilke i reczna bo jest udzialowcem a zuzel jest poniekad prywatna instytucja pewnych panow to o wielkiej kasie zapominamy i nie marudzimy wielcy kibice sezonowi ba sukcesu Sa wyniki sa kibice i na odwrot!wyszczekani jestescie w necie ze hohoho co to nie wy ale jaki wasz gniazdowy tacy i wy sprzedawczyki w kazdym slowa znaczeniu!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:10
3,2,1 - sport dla typowych januszy, wiosek itp.
Avatar
Piotr / 13 czerwca 2018 o 15:49
Arena jest przecież do dyspozycji a Motorowym kopaczom to i ten na środku żużlu wystarczy bo WSTYD mi jest jak 3 liga gra na takim stadionie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:45
przeciez projekt juz jest wiec nie rozumie za bardzo o co chodzi mosir-owi projekt stadionu zuzlowego w lublinie jest na stronie: ***spottedlublin.pl/speedway-arena-lublin-tak-moze-wygladac-stadion-zuzlowy-przy-al-zygmuntowskich/
Avatar
olo / 13 czerwca 2018 o 14:19
Jest kasa tylko na jedną drużynę. Na pieniądze może liczyć ta, która w lepiej rokuje na dobre wyniki. W tej chwili jest to żużel. Piłkarze jak się postarają w przyszłym sezonie to decyzja może ulec zmianie.
Avatar
Speedway / 13 czerwca 2018 o 12:29
huj   w dupę wszystkim co żle życzą lubelskiemu żużlowi ***e pały zadzrosne i zawistne
Avatar
Pablo / 13 czerwca 2018 o 12:17
Ludzie, przestańcie się wzajemnie szczuć na siebie. W Lublinie jest miejsce zarówno na piłkę jak i na żużel na najwyższym poziomie. Wierzę, że za kilka/naście lat oba kluby będą grały w najwyższych klasach rozgrywkowych na nowych obiektach. Wszyscy jesteśmy Lubelakami, przestańmy na siebie pluć, kibicujmy Motorowi- temu piłkarskiemu i temu żużlowemu! Wspierajmy wszystkie inicjatywy budujące lubelski sport!
Avatar
M / 13 czerwca 2018 o 12:05
patole na piłce? idź na mecz zobacz ile dresow ii patologii chodzi na żużel. ogromna cześć pijana w sztok. idą  z alkoholem w ręce i piją w grupach .palenie na trybunah masz popiół na głowie.  ku.....chu... lecą  non stop. mój  ojciec też  mówił że  na piłce  to taka patologia. dziecko poszło na żużel i wróciło nauczony samych wulgaryzmów. 
Avatar
Gość / 14 czerwca 2018 o 10:53
Żużel to sport wioskowy ? A z kim niby nasi piłkarze grają ? Wólka Pełkińska, Świdnik, Daleszyce, Jaśkowice... I jeszcze od kilku lat z wielkim budżetem jak na tą lige nie potraficie awansować.
Avatar
Kibic / 14 czerwca 2018 o 00:03
A Motor ciaglę będzie gnić w 3 lidze! Alleluja i do budy barany!
Avatar
Sasza / 13 czerwca 2018 o 17:57
Cisniecie na pilkarzy jak pomylency jacys o zamianie Areny nie wspomne!wbijcie sobie w te puste glowki wasze ze miasto wspiera i bedzie wspierac pilke i reczna bo jest udzialowcem a zuzel jest poniekad prywatna instytucja pewnych panow to o wielkiej kasie zapominamy i nie marudzimy wielcy kibice sezonowi ba sukcesu Sa wyniki sa kibice i na odwrot!wyszczekani jestescie w necie ze hohoho co to nie wy ale jaki wasz gniazdowy tacy i wy sprzedawczyki w kazdym slowa znaczeniu!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 16:10
3,2,1 - sport dla typowych januszy, wiosek itp.
Avatar
Piotr / 13 czerwca 2018 o 15:49
Arena jest przecież do dyspozycji a Motorowym kopaczom to i ten na środku żużlu wystarczy bo WSTYD mi jest jak 3 liga gra na takim stadionie
Avatar
Gość / 13 czerwca 2018 o 14:45
przeciez projekt juz jest wiec nie rozumie za bardzo o co chodzi mosir-owi projekt stadionu zuzlowego w lublinie jest na stronie: ***spottedlublin.pl/speedway-arena-lublin-tak-moze-wygladac-stadion-zuzlowy-przy-al-zygmuntowskich/
Avatar
olo / 13 czerwca 2018 o 14:19
Jest kasa tylko na jedną drużynę. Na pieniądze może liczyć ta, która w lepiej rokuje na dobre wyniki. W tej chwili jest to żużel. Piłkarze jak się postarają w przyszłym sezonie to decyzja może ulec zmianie.
Avatar
piłkozjeb / 13 czerwca 2018 o 12:53
-1
***   w dupę wszystkim co żle życzą lubelskiemu żużlowi ***e pały zadzrosne i zawistne
haha, tylko na to cie stać brudasku?
Avatar
Speedway / 13 czerwca 2018 o 12:29
huj   w dupę wszystkim co żle życzą lubelskiemu żużlowi ***e pały zadzrosne i zawistne
Avatar
piłkozjeb / 13 czerwca 2018 o 12:24
-1
Cieszyłem się jak awansowali, cieszyłem z wyników, atmosfery. Ale jak zaczęli się wozić i jechac po innych dyscyplinach, że Lublin to żuzel i w ogóle innym pozabierać...To wam tępe dzidy życze tylko i wyłącznie jak najgorzej.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 16

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!