środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Stadion drożej o 8,5 mln zł. Na co mają być wydane te pieniądze?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 marca 2014, 21:30
Autor: Dominik Smaga

W przyszłym tygodniu okaże się, czy radni pozwolą zwiększyć koszty stadionu przy ul. Krochmalnej. Magistrat prosi ich o pieniądze na system różnobarwnego podświetlania elewacji, montaż punktów dostępu do Internetu, czy nagłośnienie sali konferencyjnej.

Do Rady Miasta trafił właśnie prezydencki projekt zmian w budżecie, w którym mowa jest o przeznaczeniu dodatkowych 8,5 miliona złotych na budowę nowego stadionu piłkarskiego. - Obiekt był projektowany w oparciu o dokument z 2009 r. Od tamtej pory zmieniło się wiele technologii - wyjaśnia Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. - Nie chcielibyśmy budować stadionu w oparciu o stare rozwiązania, tylko postawić nowoczesny obiekt. Na co mają być wydane te pieniądze? - Mówimy o kilku elementach - odpowiada Szczepańska. - Wśród nich jest system dynamicznego oświetlenia elewacji stadionu. Umożliwi on oświetlenie stosowne do odbywającej się imprezy. Jeśli grać będzie Motor, to elewację można będzie podświetlić na żółto-biało-niebiesko, jeśli będzie to drużyna narodowa to na biało-czerwono, a jeszcze inaczej będzie można oświetlić elewację podczas koncertu. Urzędnicy twierdzą też, że potrzeba pieniędzy na montaż hot spotów, czyli urządzeń umożliwiających bezprzewodowy dostęp do Internetu. - Ale nie zakładamy pełnego pokrycia trybun zasięgiem sieci - zastrzega Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji. Internet ma być dostępny głównie w części komercyjnej i gastronomicznej. - Planujemy też połączenie systemu kamer z miejską siecią monitoringu i umożliwienie policji, by w określonych sytuacjach mogła przejąć nad nim kontrolę - mówi Hunicz. Obiektu przy Krochmalnej strzec ma około 120 kamer. W części komercyjnej i tam, gdzie może się przewijać najwięcej ludzi planowany jest montaż 70 monitorów. Mają być na nich wyświetlane np. informacje o składach grających drużyn, czy też o ewentualnej ewakuacji. Ale magistrat nie ukrywa, że chodzi również o możliwość wyświetlania reklam. Z pieniędzy, o które prezydent prosi radnych, sfinansowane ma być również spięcie w inteligentną sieć różnych systemów sterujących pracą poszczególnych urządzeń, czy też montaż nagłośnienia w sali konferencyjnej. A także "domknięcie” ogrodzenia boisk treningowych. - Projekt zakładał, że będą ogrodzone z dwóch stron, postanowiliśmy domknąć ogrodzenie, bo na boiskach są przewidziane dość kosztowne urządzenia - mówi Szczepańska. Głosowanie zaplanowane jest na 13 marca. Jeśli radni poprą pomysł prezydenta, to będzie to oznaczać, że łączne koszty budowy stadionu z dojazdami osiągną poziom 199 983 000 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin krochmalna stadion
MiastoInspiracji
x
serotonin
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

MiastoInspiracji
MiastoInspiracji (4 marca 2014 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dla kogo będzie ten stadion?! Kto go utrzyma?! Przecież w Lublinie nawet nie ma drużyny do takiego obiektu..! Piłka nożna w tym mieście to przecież któraś tam liga kobiet w ciąży.. (śmiech) a na prawdziwy sport jak zwykle brak funduszy. To chyba będzie stadion dla widowisk publicznych a nie dla sportowców, a jak ktoś chce piłkę kopać przecież mają "orliki".

Nie rozumiem takiej bariery dla rozwoju sportu w Lublinie, stawianie niewyobrażalnych kwot na piłkę nożną, której jak wiemy w LUBLINIE NIE MA! Są tylko kibole, ale to już inna gadka. Gratulacje!

Rozwiń
x
x (4 marca 2014 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak już budujemy stadion to wolę żeby to nie był kolejny pomnik bylejakości

Rozwiń
serotonin
serotonin (4 marca 2014 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Fanie, że taki obiekt powstaje w mieście, ale żeby został dobrze zagospodarowany i używany. Lublin nie jest bogatym miastem i dopłacanie milionów do funkcjonowania obiektu mija się z celem. Wystarczy, że do lotniska trzeba dopłacać...

Rozwiń
Pablo
Pablo (4 marca 2014 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech Żuk płaci ze swoich prezydenckich poborów. Nikt nie pytał się mnie czy chcę kolejnego pustego, niszczejącego stadionu

Nie wiem czy mieszkasz w Lublinie od urodzenia czy tutaj przyjechałeś, ale pytam "dlaczego mnie nikt nie zapytał czy chcę mieć w moim ukochanym mieście takiego buraka, który nie chce aby miasto szło do przodu?" Wierz mi, że zarówno ja, jak i wielu innych mieszkańców, nie potrzebuje takich jak Ty w Lublinie.

Rozwiń
tymek
tymek (4 marca 2014 o 08:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ogrodzenie powinno być.

Jest na każdym stadionie, wystarczy pojechać np do Poznania, już nie mówiąc o arenach za granicą.

Jest to duże ułatwianie podczas wpuszczania ludzi na mecze czy też inne wydarzenia rozrywkowe typu koncerty.

Jak ktoś się nie zna nie powinien się wypowiadać.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!