środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

Stadion Lublinianki już rozebrany. Konkretne plany kolejnych zmian

Autor: Dominik Smaga

Do jutra ma się zakończyć sprzątanie po rozbiórce betonowych trybun stadionu Lublinianki przy ul. Leszczyńskiego. Później główne boisko zostanie przesunięte, pojawią się również mobilne trybuny, a potem powstanie też dodatkowe boisko przykryte namiotem.

W miejscu wyburzonych trybun trwają już ostatnie prace porządkowe. Ziemny nasyp oddzielający boisko od dawnego cmentarza żydowskiego jest przykrywany włókniną. – Planujemy na nim nasadzenie w przyszłości zieleni – zapowiada Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Porządkowanie terenu ma się zakończyć do jutra. – Prace muszą być wykonane przed końcem miesiąca – wyjaśnia Bednarczyk. Później MOSiR ma rozpisać przetargi na dalsze prace wywalczone przez kibiców w głosowaniu nad podziałem budżetu obywatelskiego.

– Przetargi chcemy ogłosić jeszcze w tym roku, natomiast prace wykonać na początku roku przyszłego – mówi rzecznik. – Chodzi o przesunięcie głównego boiska, wykonanie jego nawodnienia oraz dostawę i montaż trybun mobilnych.

Po przesunięciu głównej płyty powstanie miejsce na dodatkowe boisko przykryte namiotem pneumatycznym. – Przed jego zamówieniem trzeba wykonać przyłącza, w tym gazowe, które będą zasilały urządzenia grzewcze – tłumaczy przedstawiciel MOSiR. – Dopiero po wykonaniu przyłączy ogłosimy przetarg na wykonanie boiska z namiotem. Będzie to pierwsza połowa przyszłego roku.

Wszystkie wspomniane prace, jak optymistycznie zakładano, miały być przeprowadzone jeszcze w tym roku, ale okazało się to nierealne.

Tymczasem są już konkretne plany kolejnych zmian, które mają zajść na stadionie Lublinianki. Również dzięki mobilizacji sympatyków klubu w głosowaniu nad budżetem obywatelskim na rok 2018.

Wśród zwycięzców kolejnego budżetu obywatelskiego znalazły się dwa projekty dotyczące stadionu na Wieniawie. Oba zakładają kontynuację wcześniejszych prac i jeśli wszystko pójdzie po myśli klubu, to na stadionie zajdzie jeszcze wiele zmian.

W planach przewidziano m.in. wymianę murawy na głównym boisku wraz z odwodnieniem, ustawienie czterech 16-metrowych masztów oświetleniowych, zakup i montaż świetlnej tablicy wyników, montaż piłkochwytu od strony ul. Leszczyńskiego oraz budowę nowych, syntetycznych bieżni okalających stadion w miejsce bieżni żużlowych.

Zakupiona ma być m.in. mobilna, ogrodzona trybuna służąca za sektor gości, która planowana jest przy tunelu od ul. Czechowskiej. Stadion zyskałby też nowe ogrodzenie, bramki, wiaty dla zawodników rezerwowych oraz monitoring.

Użytkownik niezarejestrowany
qość
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2017 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"SYLWESTER"---- Zniszczyliście historyczny zabytek Lublina a teraz snujecie plany Kto ? i ile milionów ma na tym dramacie Lublinianki zarobić (sic?) . Historyczny stadion WKS LUBLINIANKI wymagał jedynie remo ntu trybun by w późniejszym terminie dokonywać dalszej modernizacji stadionu . Dlaczego wprowadzany jest wątek *żydowskiego cmentarza*(sic?) . Co kombinujecie z boiskiem treningowym i to krytym ? . Stadion Lublinianki miał piękny Pawioln połączony komunikacyjnie z płytą boiska oraz posiadał wewnątrz boisko do koszykówki a obok Pawilonu stadion z trybunami hokeja na lodzie.! . WKS Lublinianka obok głównej płyty boiska posiadała poniżej dwa (2) boiska treningowe . Nie trzeba wyda wać miliony na dodatkowe boisko! a raczej przeznaczyć te pieniądze na parking z dodatkowym wejś ciem na stadion od parkingu . Trybuny powinny być zlokalizowane jak poprzednio wokół płyty boiska a nie sadzenie kwiatków !!!. Powinien być zachowany *tunel* wjazd kolarzy na stadion przez który wjechał na stadion Wyścig Pokoju z Ryszardem Szurkowskim na czele . Dbajmy o zachowanie historii Lublina a nie kombinujcie jak zarobić MILOINY na dramacie WKS Lublinianki !!! .
Rozwiń
qość
qość (30 października 2017 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
a na tym cmentarzu Żydowskim ktoś kiedy trawę wykosi i przytnie te krzaki? czy będzie tam zarastać?
Jak wykoszą to ten teren nie będzie pasował do reszty miasta. Po prostu będzie zbyt schludnie. Ja się zastanawiam kiedy na tej skarpie zaczną parkować samochody, bo jak widać można tam dojechać. Parkowanie na trawnikach w Lublinie jest w modzie. 
Rozwiń
Gość
Gość (30 października 2017 o 10:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a na tym cmentarzu Żydowskim ktoś kiedy trawę wykosi i przytnie te krzaki? czy będzie tam zarastać?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!