Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2016 r.
6:28

Stadion Lublinianki zmieni właściciela. Jest plan przebudowy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A
MOSiR chwali się już gotowym planem zmian na stadionie
MOSiR chwali się już gotowym planem zmian na stadionie

Obecny zarządca stadionu Lublinianki dostanie obiekt na własność. Przekazanie terenu miejskiej spółce zaproponował prezydent Lublina, a radni zgodzili się na to rozwiązanie. Samorządowcy twierdzą, że ułatwi to inwestycje

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chcielibyśmy, żeby to był piękny ośrodek sportowy, którym będzie można się chwalić tak, jak basenem przy Łabędziej – mówi Jacek Czarecki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Spółka zarządzająca stadionem przy ul. Leszczyńskiego ma się stać właścicielem obiektu.

– Czy nie wystąpią takie sytuacje, że MOSiR część tego terenu sprzeda? – obawia się Tomasz Pitucha, szef klubu PiS. – Otrzymaliśmy to w drodze darowizny, brak jest możliwości sprzedaży bez zmiany umowy darowizny. Nie ma też woli sprzedaży tej nieruchomości, ona w całości ma być centrum sportowym dla Wieniawy – deklaruje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

MOSiR chwali się już gotowym planem zmian na stadionie. Dwa zadania z tego planu mają być wykonane w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Jeden z tych zwycięskich projektów, wyceniony przez autorów na pół miliona złotych, zakłada wyburzenie betonowych trybun, tunelu i budynków na koronie stadionu, przesunięcie płyty boiska bliżej ulicy, montaż systemu nawadniania murawy i wykonanie tymczasowej, mobilnej trybuny na 500 osób.

Drugi projekt, którego wartość obliczona jest na 1,2 mln zł, przewiduje wykonanie wielofunkcyjnego boiska o wymiarach 70 m na 35 m, pokrytego syntetyczną murawą i z zadaszeniem w postaci namiotu pneumatycznego, co umożliwić ma korzystanie z obiektu przez cały rok.

W planie prezentowanym przez MOSiR mowa jest też o kolejnych inwestycjach, w nieco dalszej przyszłości. Największą z nich miałoby być wybudowanie zadaszonej trybuny dla 2 tys. osób (po zachodniej stronie obiektu), zaś pod nią zaplecza dla drużyn, kibiców, trenerów i sędziów, wraz z szatniami, sanitariatami, a nawet siłownią. – Chcielibyśmy zrobić drugie, mniejsze boisko i przygotować je do ewentualnego zadaszenia – dodaje Czarecki.

Wartość nieruchomości przekazywanych przez samorząd Lublina swojej spółce została oszacowana na prawie 19 mln zł i o taką kwotę podniesiony ma być kapitał zakładowy MOSiR. Podnosząc kapitał spółki miasto ma też jej przekazać pieniądze na kolejne etapy przebudowy stadionu. – Albo w przyszłym roku na jesieni, albo, co bardziej prawdopodobne, w 2018 r. – deklaruje Żuk.

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 09:29
+1
Jak by była możliwość to dorzućcie bieżnię 400 m dookoła boiska
Avatar
Ms / 24 grudnia 2016 o 09:57
A kto wziął pieniądze i no co zostały przeznaczone za działkę która należała do Lublinianki a teraz tam powstaje apartamentowiec???
Avatar
Marian / 23 grudnia 2016 o 12:32
Pewnie znowu żydki się odezwą przy okazji i gówno z tego wyjdzie...
Avatar
Aron / 23 grudnia 2016 o 11:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co na to starsi bracia w wierze? odpościli sobie?
Nie odpuściliśmy.Poczekamy i odzyskamy piękny obiekt do którego nie będziemy musieli siana wkładać.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 09:48
a co na to starsi bracia w wierze? odpościli sobie?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 09:37
i co?można można. brawo że w końcu ktoś się za to wziął!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:40
Oby nie było jak z torem przy Zemborzyckiej. Pobudowano "apartamentowiec" ludziska kupią "apartamenty" i zaraz podniosą larum, że im przeszkadza stadion.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:26
kiedys takie zmiany mieli przeprowadzic z tego co pamietam norwegowie, wpakowac kupe siana ale wtedy sie to komus nie spodobalo a teraz za wlasne marne grosze beda rzezbic.tradycyjnie.zobaczymy.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:14
Jak to oddać ? A mieszkańcy nic nie mają do powiedzenia? Można oddać tylko raz i nie będzie. Ja też poproszę więc działkę za darmo, bo czemu nie ??? Żuk może zacznie słuchać ludzi, a nie sam podejmować takie decyzje. Świdnikiem niech rządzi i swoim majątkiem.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 07:53
Gonić POkraki do sraki. Oni zepsuję nasz stadion i teren przynależny. Jeszcze na odchodne chcą wzbogacić kasę POkrak i Tych warszafiaczków z Budimexu. A wara POkraki od Wieniawy.
Avatar
Ms / 24 grudnia 2016 o 09:57
A kto wziął pieniądze i no co zostały przeznaczone za działkę która należała do Lublinianki a teraz tam powstaje apartamentowiec???
Avatar
Marian / 23 grudnia 2016 o 12:32
Pewnie znowu żydki się odezwą przy okazji i gówno z tego wyjdzie...
Avatar
Aron / 23 grudnia 2016 o 11:00
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a co na to starsi bracia w wierze? odpościli sobie?
Nie odpuściliśmy.Poczekamy i odzyskamy piękny obiekt do którego nie będziemy musieli siana wkładać.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 09:48
a co na to starsi bracia w wierze? odpościli sobie?
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 09:37
i co?można można. brawo że w końcu ktoś się za to wziął!
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 09:29
+1
Jak by była możliwość to dorzućcie bieżnię 400 m dookoła boiska
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:40
Oby nie było jak z torem przy Zemborzyckiej. Pobudowano "apartamentowiec" ludziska kupią "apartamenty" i zaraz podniosą larum, że im przeszkadza stadion.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:26
kiedys takie zmiany mieli przeprowadzic z tego co pamietam norwegowie, wpakowac kupe siana ale wtedy sie to komus nie spodobalo a teraz za wlasne marne grosze beda rzezbic.tradycyjnie.zobaczymy.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 08:14
Jak to oddać ? A mieszkańcy nic nie mają do powiedzenia? Można oddać tylko raz i nie będzie. Ja też poproszę więc działkę za darmo, bo czemu nie ??? Żuk może zacznie słuchać ludzi, a nie sam podejmować takie decyzje. Świdnikiem niech rządzi i swoim majątkiem.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2016 o 07:53
Gonić POkraki do sraki. Oni zepsuję nasz stadion i teren przynależny. Jeszcze na odchodne chcą wzbogacić kasę POkrak i Tych warszafiaczków z Budimexu. A wara POkraki od Wieniawy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 41 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 20 21

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra