Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2014 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Stadion-skarbonka? Obiecywali wyliczenia, ale nadal nic nie wiadomo

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 24 A A

Dopiero za rok poznamy kwotę, którą z miejskiej kasy trzeba będzie dokładać do utrzymania nowego stadionu w Lublinie. Jeszcze niedawno Ratusz zapowiadał, że karty wyłoży w połowie listopada. Nic z tego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jedyne publicznie znane szacunki pochodzą z wiosny 2011 r., czyli jeszcze sprzed rozpoczęcia budowy. Wtedy urzędnicy obliczali, że do stadionu rok w rok trzeba będzie dokładać około 5 milionów zł. Skąd wzięła się ta kwota?

Na 12 milionów zł obliczono koszty imprez sportowych oraz rozrywkowych. Na 6 milionów stałe koszty, takie jak pensje pracowników, koszty energii, czy też podatek od nieruchomości. A kolejne 6 mln zł to amortyzacja obiektu.

Razem dało to 24 miliony, tymczasem eksperci ustalili, że tylko 19 mln zł uda się pozyskać ze sprzedaży biletów na wydarzenia, z opłat od klubów sportowych, z wynajmu pomieszczeń i reklam. Pozostałe 5 mln zł trzeba by dokładać z miejskiej kasy.

Ale od tamtej pory wielokrotnie miasto mówiło, że na wyliczenia przyjdzie jeszcze czas. - Nie będziemy ukrywać tych wydatków. Trzeba uczciwie powiedzieć: stadion kosztuje tyle i tyle - mówił prezydent Krzysztof Żuk, gdy 9 września przejmował stadion od budowniczych. Kwota miała być znana 15 listopada, do kiedy to prezydent zobowiązany był przekazać radnym projekt budżetu miasta na przyszły rok.

- Zdążymy w tym terminie, kończymy już szacunki - zapewniał miesiąc temu Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Projekt budżetu powstał na czas, ale nie ma w nim ani słowa o dopłacie do utrzymania stadionu. - Nie ma takiej kwoty - przyznaje Irena Szumlak, skarbnik miasta.

W środę Ratusz nie pozostawił już złudzeń. - Dopiero pod koniec przyszłego roku będzie wiadomo, jaki jest wynik finansowy stadionu - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Jedyna kwota, którą teraz jest w stanie podać magistrat, to stałe koszty utrzymania obiektu (te szacowane pierwotnie na 6 mln zł) wystarczające do tego, by stał bezczynnie i nie niszczał zamykające się kwotą 5,3 miliona złotych.

- Nie zawierają one kosztów związanych z organizacją imprez czy przychodów z tytułu organizowanych wydarzeń - informuje Krzyżanowska. - Realną przychodowość a co za tym idzie realne koszty funkcjonowania stadionu będziemy znali po roku funkcjonowania.

Wspomniana kwota 5,3 miliona zł też nie jest jeszcze ostateczna. - Jest to dopiero założenie - zastrzega Krzyżanowska.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 14:45

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

taaa a parkingi dla kibiców gdzie? pod stadionem? czy może na Bystrzycy będą parkować?

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 10:38

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

Czyś ty sie chłopie szaleju najadl, gruzowisko na zygmuntowkskich przy samiutkiej bystrzycy, gdzie już teraz nie ma gdzie zaparkować jak przyjdzie wiecej niz 2 tyś ludzi, ty chcesz modezrizować do 20 tys ??!! Chłopie czy nikt Ci nie mówil, że w wiekszości przypadków taniej wychodzi postawienie czegoś od podstaw niż reanimowanie ruiny sprzed xxx lat, nie mówiąc już o tym, że pod takim cięzarem to wszystko by sie jeszcze w pisdu zapadło.

Czyś ty sie chłopie szaleju najadl, gruzowisko na zygmuntowkskich przy samiutkiej bystrzycy, gdzie już teraz nie ma gdzie zaparkować jak przyjdzie wiecej niz 2 tyś ludzi, ty chcesz modezrizować do 20 tys ??!! Chłopie czy nikt Ci nie mówil, że w wiekszości przypadków taniej wychodzi postawienie czegoś od podstaw niż reanimowanie ruiny sprzed xxx lat, nie mówiąc już o tym, że pod takim cięzarem to wszystko by sie jeszcze w pisdu zapadło.

rozwiń
Avatar
Kasza'n'Ka / 21 listopada 2014 o 09:28

Pismaki dajcie ludziom spokojnie popracować. Menedżer dopiero co zaczął zarządzać stadionem a wy już chcecie wszystko wiedzieć. Może jeszcze MOSiR powinien wam się zwierzać z tego z kim obecnie negocjuje? Cierpliwości. Zamiast marnować energię na płodzenie takich dennych artykułów może rozpoczęlibyście dyskusję na temat tego jak najlepiej wykorzystać potencjał stadionu? Czy to zbyt trudne?

Czy Ty nie widzisz, że to jest transatlantyk na Zalewie Zemborzyckim??? Co z tego, że jest potencjał, gdy nie ma go jak w naszych warunkach wykorzystać.

Czy Ty nie widzisz, że to jest transatlantyk na Zalewie Zemborzyckim??? Co z tego, że jest potencjał, gdy nie ma go jak w naszych warunkach wykorzystać.

rozwiń
Avatar
jOOj / 21 listopada 2014 o 09:09

Cześć lubelskie kiblo(przepraszam! kibolo)pospulstwo, myśleliście że stadion zrobi z was metropolitan...? HAHA! Spodziewaliście się rachunku przed wyborami...? blahahahaha poważnie...? hahahah. Teraz już po wyborach i wam powiedzą...to co każdy Homo Sapiens wiedział od początku tylko nie wy neandertale... czyli że za stadion trzeba bulić... PS Jeśli porównanie was do Homo Neandertalensis obraziło neandertalczyków to przepraszam! 

Avatar
10/10 / 21 listopada 2014 o 07:02

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

10/10

a na którym stadionie organizuje się imprezy w zimie? liczyłeś na kulig czy rewię łyżwiarską? litości

Jakie imprezy można robić całorocznie na zbudowanym z głową stadionie mozna zobaczyc na przykładzie PGE Areny w Gdańsku.

Tak, był droższy, ale pomysły na wykorzystanie można spokojnie zaadaptować na mniejszych obiektach.

rezy można robić całorocznie na zbudowanym z głową stadionie mozna zobaczyc na przykładzie PGE Areny w Gdańsku.

Tak, był droższy, ale pomysły na wykorzystanie można spokojnie zaadaptować na mniejszych obiektach.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 20 listopada 2014 o 23:42

jaką głupotę synu, cały region nie ma jednego porządnego stadionu, w Warszawce stoją dwa w odległości 3 km od siebie wybudowane za 2,5 mld zł a ty płaczesz, bo stolica województwa ma jeden mały stadionik za skromne 200 mln

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 21:12

Nie narzekać na ewidentną głupotę to jest nienormalne.

jaką głupotę synu, cały region nie ma jednego porządnego stadionu, w Warszawce stoją dwa w odległości 3 km od siebie wybudowane za 2,5 mld zł a ty płaczesz, bo stolica województwa ma jeden mały stadionik za skromne 200 mln

Avatar
jys / 20 listopada 2014 o 20:59

Narzekac kazdy potrafi.ale coz, malkontenctwo mamy we krwi...do zachodniej czesci kraju (mentalnie) nam jeszcze daleko...

Nie narzekać na ewidentną głupotę to jest nienormalne.

Avatar
Ehhh / 20 listopada 2014 o 20:36
Narzekac kazdy potrafi.ale coz, malkontenctwo mamy we krwi...do zachodniej czesci kraju (mentalnie) nam jeszcze daleko...
Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 18:53

Niech Żuk utrzymuje stadion to on go chciał!!! Ciekawe ile imprez bedzie do..... powiedzmy kwietnia

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 14:45

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

taaa a parkingi dla kibiców gdzie? pod stadionem? czy może na Bystrzycy będą parkować?

Avatar
Gość / 21 listopada 2014 o 10:38

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

Czyś ty sie chłopie szaleju najadl, gruzowisko na zygmuntowkskich przy samiutkiej bystrzycy, gdzie już teraz nie ma gdzie zaparkować jak przyjdzie wiecej niz 2 tyś ludzi, ty chcesz modezrizować do 20 tys ??!! Chłopie czy nikt Ci nie mówil, że w wiekszości przypadków taniej wychodzi postawienie czegoś od podstaw niż reanimowanie ruiny sprzed xxx lat, nie mówiąc już o tym, że pod takim cięzarem to wszystko by sie jeszcze w pisdu zapadło.

Czyś ty sie chłopie szaleju najadl, gruzowisko na zygmuntowkskich przy samiutkiej bystrzycy, gdzie już teraz nie ma gdzie zaparkować jak przyjdzie wiecej niz 2 tyś ludzi, ty chcesz modezrizować do 20 tys ??!! Chłopie czy nikt Ci nie mówil, że w wiekszości przypadków taniej wychodzi postawienie czegoś od podstaw niż reanimowanie ruiny sprzed xxx lat, nie mówiąc już o tym, że pod takim cięzarem to wszystko by sie jeszcze w pisdu zapadło.

rozwiń
Avatar
Kasza'n'Ka / 21 listopada 2014 o 09:28

Pismaki dajcie ludziom spokojnie popracować. Menedżer dopiero co zaczął zarządzać stadionem a wy już chcecie wszystko wiedzieć. Może jeszcze MOSiR powinien wam się zwierzać z tego z kim obecnie negocjuje? Cierpliwości. Zamiast marnować energię na płodzenie takich dennych artykułów może rozpoczęlibyście dyskusję na temat tego jak najlepiej wykorzystać potencjał stadionu? Czy to zbyt trudne?

Czy Ty nie widzisz, że to jest transatlantyk na Zalewie Zemborzyckim??? Co z tego, że jest potencjał, gdy nie ma go jak w naszych warunkach wykorzystać.

Czy Ty nie widzisz, że to jest transatlantyk na Zalewie Zemborzyckim??? Co z tego, że jest potencjał, gdy nie ma go jak w naszych warunkach wykorzystać.

rozwiń
Avatar
jOOj / 21 listopada 2014 o 09:09

Cześć lubelskie kiblo(przepraszam! kibolo)pospulstwo, myśleliście że stadion zrobi z was metropolitan...? HAHA! Spodziewaliście się rachunku przed wyborami...? blahahahaha poważnie...? hahahah. Teraz już po wyborach i wam powiedzą...to co każdy Homo Sapiens wiedział od początku tylko nie wy neandertale... czyli że za stadion trzeba bulić... PS Jeśli porównanie was do Homo Neandertalensis obraziło neandertalczyków to przepraszam! 

Avatar
10/10 / 21 listopada 2014 o 07:02

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

10/10

a na którym stadionie organizuje się imprezy w zimie? liczyłeś na kulig czy rewię łyżwiarską? litości

Jakie imprezy można robić całorocznie na zbudowanym z głową stadionie mozna zobaczyc na przykładzie PGE Areny w Gdańsku.

Tak, był droższy, ale pomysły na wykorzystanie można spokojnie zaadaptować na mniejszych obiektach.

rezy można robić całorocznie na zbudowanym z głową stadionie mozna zobaczyc na przykładzie PGE Areny w Gdańsku.

Tak, był droższy, ale pomysły na wykorzystanie można spokojnie zaadaptować na mniejszych obiektach.

rozwiń
Avatar
BudŻet / 20 listopada 2014 o 23:42

jaką głupotę synu, cały region nie ma jednego porządnego stadionu, w Warszawce stoją dwa w odległości 3 km od siebie wybudowane za 2,5 mld zł a ty płaczesz, bo stolica województwa ma jeden mały stadionik za skromne 200 mln

Totalną głupotę "córko", bo w połowie tych kosztów(stadion+drogi dojazdowe) można było zmodernizować wielofunkcyjny stadion przy Al. Zygmuntowskich do pojemności 20 tysięcy osób.

Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 21:12

Nie narzekać na ewidentną głupotę to jest nienormalne.

jaką głupotę synu, cały region nie ma jednego porządnego stadionu, w Warszawce stoją dwa w odległości 3 km od siebie wybudowane za 2,5 mld zł a ty płaczesz, bo stolica województwa ma jeden mały stadionik za skromne 200 mln

Avatar
jys / 20 listopada 2014 o 20:59

Narzekac kazdy potrafi.ale coz, malkontenctwo mamy we krwi...do zachodniej czesci kraju (mentalnie) nam jeszcze daleko...

Nie narzekać na ewidentną głupotę to jest nienormalne.

Avatar
Ehhh / 20 listopada 2014 o 20:36
Narzekac kazdy potrafi.ale coz, malkontenctwo mamy we krwi...do zachodniej czesci kraju (mentalnie) nam jeszcze daleko...
Avatar
Gość / 20 listopada 2014 o 18:53

Niech Żuk utrzymuje stadion to on go chciał!!! Ciekawe ile imprez bedzie do..... powiedzmy kwietnia

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 4

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 12

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!