Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2011 r.
11:47
Edytuj ten wpis

Stadion w Lublinie będzie bez kantów. Wygrała owalna wersja (wizualizacje)

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)
Taka koncepcja nowego stadionu będzie realizowana (Wizualizacja inwestora)

Ratusz ostatecznie wybrał koncepcję nowego stadionu miejskiego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stadion będzie owalny - poleć na FB


– Zdecydowano, że przy ul. Krochmalnej realizowana będzie koncepcja II zaprezentowana podczas konferencji prasowej 20 grudnia. Informacje te zostały przekazane firmie Budimex, która wygrała przetarg na budowę stadionu – informuje Biuro Prasowe Ratusza.

Za drugą koncepcją, w której stadion jest bardziej zaokrąglony niż w pierwszej, opowiedziała się większość lublinian, którzy zdecydowali się wziąć udział w zorganizowanych przez magistrat konsultacjach. Wcześniej za tą wersją opowiedział się prezydent miasta.

Kiedy rozpocznie się budowa stadionu?

Projekt powinien być gotowy w marcu, a w kwietniu zaczęłaby się budowa, która ma trwać do września 2013 r.

Stadion ma być typowo piłkarski, na trybunach pomieści 15,5 tys. widzów. Służyć ma też jako miejsce organizacji koncertów: przewidziane są wjazdy na jego płytę, dopracowane mają być dokładne wzmocnienia przy jednej z bramek, gdzie mogła by być montowana scena. Na czas koncertów murawa byłaby przykrywana specjalnymi płytami. Wiadomo też, że prace zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 o 00:03
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 o 20:49
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 o 19:20
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 o 18:53
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 o 18:24
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 o 17:49
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 o 15:27
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 o 13:59
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 o 13:50
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 o 13:45
Drżyjcie kanciarze!
Avatar
hunter / 11 lutego 2012 o 00:03
Witam! Ten stadion ma naprawde profesjonalny wygląd,wczesniejszy projekt to była porażka po całej linii!!!Tu widac w porownaniu z tamtym , kolosalną zmiane na dobre,illuminacja na niebiesko daje wrażenie,zaokraglenia, bogatsza elewacja, może tylko pojemnosc zbyt mała,
(Białystok mniejsze od nas miasto a buduja tam wiekszy stadion), ale mimo to przyciagnie ten stadion ludzi,i sponsorów, Lublin od wielu lat czakał na taki obiekt!!!!
Avatar
rodowity / 28 grudnia 2011 o 20:49
Nie jestem wyborcą PO, ale chylę głowę przed prezydentem Żukiem. Super stadion, wreszcie obiekt na miarę miasta takiego jak Lublin. Dzięki takim inwestycjom podnosimy renomę miasta.Życzę Motorowi awansu, a kibicom ekstraklasy w niedalekiej przyszłości. Dziwi nie spora liczba postów na "NIE" .... ale miejmy nadzieję, że wypowiadający się w ten sposób, to prowincjusze.
Avatar
kot / 28 grudnia 2011 o 19:20
skoro ma byc taki wielofunkcyjny stadion to gdzie bieznia dziwne nie wiem ile bedzie kosztowal ten stadion ale dorobienie biezni to 5-7 mln zl i zapewne jako pierwsza by sie zwrocila
Avatar
ariel / 28 grudnia 2011 o 18:53
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wykorzystane. Po co jeszcze jeden stadion.
Po to by po ukończeniu inwestycji przeniósł się tam targ dla zwierząt i gołębi? czy może po to by powstała tam kolejna giełda ciuchów taka jak na Kresowej. I co to za różnica czy gołębie będą sprzedawane ta stadionie owalnym czy kanciastym. Ja stanowczo protestuje przeciwko budowie stadionu za moje podatki. Lepiej w tym miejscu wybudować bloki komunalne dla uboższych mieszkańców lub jakąś fabrykę lub kościół. Hołk-skończyłem!!!!
[quote name='hhh' timestamp='1325093042' post='575596']
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[/quote]
Inwestycje są potrzebne i owszem ale stadion jest absolutnie niepotrzebny. W Lublinie jest kilka fajnych stadionów acz nieco zaniedbanych ale dlatego niszczeją bo nie są nawet w ułamku wyk... rozwiń
Avatar
hhh / 28 grudnia 2011 o 18:24
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
[/quote]
Nie bądź żałosny i głupi.Każda inwestycja w mieście jest potrzebna.Trzeba się cieszyć a nie kur** wiecznie narzekać !!! Inwestorzy nam łaski nie robią ,Boże jak ja nienawidzę takich powalonych ludzi - malkontentów !!!!!
[quote name='yasiek' timestamp='1325090981' post='575580']
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a... rozwiń
Avatar
yasiek / 28 grudnia 2011 o 17:49
Kwadratowy, owalny a może trójkątny, nikt nie pytał mieszańców Lublina czy chcą takie cudo. Mieszkam niedaleko stadionu na Al. Zygmuntowskich, zwykle pusty, a jak jest jakiś mecz to pełno kiboli i policji. To zbudujmy jeszcze jedno miejsce gdzie będą sobie mogli dać po gębach - za nasze pieniądze, bo w Lublinie Europejskiej Stolicy Kultury (o mało co), tylko nowego stadionu brakuje i już będzie to kraina szczęśliwości i dobrobytu. Panie Prezydencie Żuk a wyglądał pan na mądrego człowieka.
Avatar
zgredek / 28 grudnia 2011 o 15:27
Kantów może i nie będzie, ale za to przekręty będą na pewno.
Avatar
bosonoga comtessa / 28 grudnia 2011 o 13:59
....zmierzają do zmiany systemu podgrzewania murawy z elektrycznego na glikolowy.
Murawę trza podgrzewać przez cały rok bo to znakomicie robi koszty!
A przy okazji, zgodnie z wiejska tradycją nasze orły będą grały na bosaka,
a buty założą do fotografii, już po meczu.
Avatar
Janek Kłos / 28 grudnia 2011 o 13:50
Siada bezrobotny do klawiatury i napier.....la z zawiści na wszystko co mu ślina na jezyk niesie,ale naród.brawa dla miasta za pomysł i chęci!
Avatar
Henio / 28 grudnia 2011 o 13:45
Drżyjcie kanciarze!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 11 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 105 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!