niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Staną w obronie Puszczy Białowieskiej. Happening w Lublinie

Dodano: 18 czerwca 2017, 10:01
Autor: łm

Protest przeciwko "prowadzonej na oczach świata dewastacji najcenniejszego przyrodniczo lasu nizinnego w Europie" organizują lubelskie Towarzystwo Dla Natury i Człowieka i Ogólnopolskie Towarzystwo Ptaków. Happening odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 na ul. Królewskiej

Organizatorzy zachęcają do ubrania się na zielono i przyniesienia własnych transparentów. - Spotkajmy się, aby wyrazić solidarność z obrońcami Puszczy, pokażmy, że jest ona naszym wspólnym dziedzictwem i nie możemy pozostać obojętni na jej zawłaszczanie i niszczenie! - czytamy na Facebooku.

Jak piszą, "w Puszczy Białowieskiej codziennie trwa intensywna wycinka drzew prowadzona przy pomocy ciężkiego sprzętu, również w najcenniejszych stuletnich drzewostanach. Codziennie, pod pretekstem walki z kornikiem, wycinane są setki nawet stuletnich drzew, w tym gatunków nie atakowanych przez kornika. Usuwane są martwe drzewa, nie powodujące zagrożenia szkodnikami, a stanowiące dom dla najrzadszych gatunków ptaków i bezkręgowców." 

Od trzech tygodni w Puszczy Białowieskiej protestują aktywiści z Greenpeace i Fundacji Dzika Polska. Blokują wjazd ciężkiego sprzętu do wycinki drzew w różnych częściach puszczy. 

- Puszcza Białowieska to jest swego rodzaju okręt flagowy tego nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, gdzie ten nurt uważa, że człowiek jest największym wrogiem zasobów przyrodniczych, a najwyższą formą ochrony jest "nie wycinaj drzew" i to jest zupełne odwrócenie całej sytuacji - stwierdził w odpowiedzi na protesty minister środowiska Jan Szyszko.

- Jako naukowiec wskażę, że przedstawiciele świata nauki wypowiadają się zdecydowanie za wstrzymaniem wycinki na terenie Puszczy. 150 naukowców z całego świata podczas niedawnej Międzynarodowej Konferencji Leśnej apelowało o to do swojego kolegi – leśnika prof. Jana Szyszki. Podobne zdanie wyrażają eksperci UNESCO – mówi dr Jarosław Krogulec z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, były wykładowca na UMCS w Lublinie.

WIDEO

Czytaj więcej o: Puszcza Białowieska
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 czerwca 2017 o 09:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JEST ROZWIĄZANIE ! Ecoteroryści niech zabiorą sobie korniki do mieszkań i w tedy wszycy będą szczęśliwi !
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2017 o 23:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W zielone to zapiał twoj ojciec :) niestety nie wyszło...
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2017 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
w zielone to tradycyjnie ubierają się muzułmanie
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2017 o 16:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pis zastał puszcze drewniana a zostawi zrujnowana.
Rozwiń
Gość
Gość (18 czerwca 2017 o 15:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lasy Państwowe zawłaszczyły sobie niezły kawałek Polski i nic dziwnego, że chcą wydoić z lasów jak najwięcej. Tym bardziej, że średnie zarobki w LP to 7-8 tys. zł brutto a nadleśniczy może zarobić nawet 18 tys. zł miesięcznie!!! Lasy Państwowe to niezły dochód dla wybrańców, tymczasem podobno lasy należą do państwa czyli nas wszystkich a nie do wybranej grupy. Jednocześnie dochód lasów państwowych (ok 8mld zł rocznie) nie wpływa do budżetu państwa a wszystkie środki są rozdysponowywane w obrębie LP, w tym na pensje. Tym sposobem, doszło do swoistej prywatyzacji lasów w Polsce, drodzy rodacy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!