niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Stare autobusy na ważnych liniach. To efekt usprawnień ZTM

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 maja 2013, 19:34
Autor: Dominik Smaga

Usprawnienia według ZTM: Ponad 20-letnie jelcze (jak te na zdjęciu) zamiast niskopodłogowych autobus
Usprawnienia według ZTM: Ponad 20-letnie jelcze (jak te na zdjęciu) zamiast niskopodłogowych autobus

Choć po Lublinie kursuje coraz nowszy tabor, to właśnie ubyło linii obsługiwanych wyłącznie
przez niskopodłogowe autobusy. Stare pojazdy można spotkać na trzech kluczowych liniach

Byłem zdziwiony, gdy na "osiemnastce” zobaczyłem starego wysłużonego jelcza. To wstyd, żeby takie autobusy jeździły na jednej z najważniejszych linii – opowiada pan Krzysztof.

Podobny sygnał dostaliśmy w sprawie linii 26. Stare jelcze nie były oznaczone jako pojazdy zastępcze wysyłane w trasę w razie awarii autobusu obsługującego daną linię. Okazuje się, że nie był to przypadek. Wystarczy przyjrzeć się np. rozkładowi linii 26: z wywieszanych na przystankach tabelek z godzinami odjazdów znikła informacja o tym, że trasa jest obsługiwana wyłącznie przez autobusy niskopodłogowe.

– Oczywiście, będziemy się starali, aby pojazdy wysokopodłogowe pojawiały się jak najrzadziej. Niemniej jednak do momentu dostawy ostatniej partii niskopodłogowych pojazdów marki Autosan takie przypadki mogą występować – uprzedza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. A na ostatnią partię 10 autosanów jeszcze trochę poczekamy. Zgodnie z umową, producent ma je dostarczyć do połowy sierpnia. Później potrzeba będzie czasu na odbiór techniczny zamówionych pojazdów i ich zarejestrowanie.

Jednocześnie ZTM twierdzi, że pojawianie się starych autobusów na najważniejszych liniach to efekt uboczny… usprawnień.

– Autobus wraz z kierowcą wykonuje kursy na więcej niż jednej linii podczas swojej zmiany. Rozwiązanie to pozwala na ekonomiczne i racjonalne wykorzystanie taboru, w tym przede wszystkim przegubowego – informuje Justyna Góźdź. – Tym samym w przypadku kilku linii, w godzinach szczytu kursują pojazdy przegubowe natomiast wcześnie rano i wieczorem, kiedy napełnienie pojazdów jest mniejsze, pojazdy 12 metrowe.

Stare autobusy można spotkać na trzech liniach, które do niedawna były obsługiwane tylko przez pojazdy niskopodłogowe. Dotyczy to dwóch porannych i trzech wieczornych kursów na linii 18, oraz kilku wieczornych kursów na liniach 26 i 57. Kursy nie są zaznaczone w rozkładach wywieszonych na przystankach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ela-Anna
arbnger
Bobcio
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ela-Anna
Ela-Anna (11 czerwca 2013 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzięki temu, że na linie 18, 26 wróciły nowe autobusy - stare dostaliśmy my, czyli pasażerowie linii nr 3. W rozkładzie ,,3" też są niskopodłogowe wozy, ale tylko na papierze. Czy my nie możemy autobusem wybrać się do lekarza z dzieckiem w wózku? Bo jak samemu ten wózek wnieść?  Czy my nie płacimy takiej samej ceny biletów jak Ci UPRZYWILEJOWANI z tamtych linii? A może chociaż, co któryś kurs mogłby być tak, jak kiedyś albo obniżcie nam ceny biletów.

Rozwiń
arbnger
arbnger (4 czerwca 2013 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a jakie to sa wysokopodlogowe??

Rozwiń
Bobcio
Bobcio (2 czerwca 2013 o 22:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

mieszkam przy Popiełuszki gdzie na linii nr 4 jeżdżą wyłącznie stare zdezelowane Jelcze, więc pani Gożdzikowa KŁAMIE

Na linii 4 w ogóle nie jeżdżą autobusy wysokopodłogowe! Polecam wizytę u okulisty!

Rozwiń
Bobcio
Bobcio (2 czerwca 2013 o 22:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Choć od początku było wiadome to może niektórzy dopiero teraz widzą to, że ZTM powstało po to by pozbyć się prywatnych przewoźników miejskich będących konkurencją dla MPK. Teraz robią co chcą (ciągłe zmiany rozkładów, zmiany linii, autobusy zastępcze itp.), a pasażer nie ma innego wyjścia  tylko musi korzystanie z ich usług!

Po pierwsze: gdyby nie autobusy zastepcze, to Droga Viki byś śmigała na piechotę po Lublinie, gdyby zepsuł się autobus na trasie!!! Po drugie: zmiany rozkładów następują zazwyczaj na prośbę pasażerów, a zmiany linii są z powodu remontów dróg lub jak 54 na prośbę mieszkańców dzielnicy Szerokie!!! Pozdrawiam serdecznie!!!

Rozwiń
noddy
noddy (2 czerwca 2013 o 21:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Redaktorze Smaga dzisiaj widziałem jak w autobusie nie działał "bzyczek" taki dzwoneczek przy otwieraniu drzwi. Możeby jakiś mały felietonik.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!