czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Stare Miasto chce pieniędzy na kamery, chodniki i skatepark

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2012, 21:10

Dzielnicowi radni chcą zburzyć mur dzielący podwórka przy ul. Rybnej i Rynku. (Wojtek Nieśpiałowski)
Dzielnicowi radni chcą zburzyć mur dzielący podwórka przy ul. Rybnej i Rynku. (Wojtek Nieśpiałowski)

Dużych zmian chce na Starym Mieście zarząd dzielnicy. Prosi o więcej kamer, urządzenie kilku podwórek, remont chodników i nowy skatepark.

Staromiejscy radni spisali swoich listę życzeń. Teraz liczą na to, że prezydent uwzględni je przy tworzeniu listy miejskich wydatków na 2013 r.

Radni dzielnicy chcą m.in., by Ratusz uporządkował placyki znajdujące się za rzędem kamienic wzdłuż pl. Zamkowego w pobliżu ul. Furmańskiej i Kowalskiej.

– Chcielibyśmy, żeby pojawiła się tu jakaś zieleń i urządzenia do zabaw dla dzieci – tłumaczy Marcin Pukas, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Stare Miasto.

Na liście jest też zburzenie muru zamykającego podwórko między kamienicami Rybna 4 i Rybna 4a, przez co połączyłoby się ono z dziedzińcami kamienic od strony Rynku. Ale to nie wszystkim się podoba.

– Lepiej by było ten mur trochę poprawić, podreperować, ale nie wyburzać. Dzięki niemu mamy teraz spokój – mówi Agnieszka Musik, mieszkanka kamienicy.

Radni chcą też połączenia i rewitalizacji podwórek przy Jezuickiej 15 i 17 oraz Lubartowskiej 25. Proszą również o zburzenie przybudówki do kamienicy przy Jezuickiej 21 i stworzenie w tym miejscu parkingu. A także o odnowienie Bramy Rybnej i udostępnienie zwiedzającym Rotundy. Kolejny pomysł to budowa skateparku ze ścianką wspinaczkową za placem zabaw przy al. Unii Lubelskiej.

Wśród wniosków jest też remont chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej między pl. Łokietka a al. Tysiąclecia. Zarząd Dzielnicy prosi, by zamiast betonowych płyt znalazła się tu nowa kostka brukowa i stylowe latarnie. A tablice z nazwami staromiejskich ulic miałyby zostać wykonane z piaskowca.

Kolejne prośby dotyczą zamontowania kamer monitoringu na kamienicy przy Kowalskiej 16 oraz podłączenia budynków przy Noworybnej 3 i Lubartowskiej 25 do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Lista liczy w sumie 14 wniosków. – Zapewne wszystkiego nie da się zrobić, ale miasto przynajmniej będzie miało, w czym wybierać – podkreśla Pukas.

Teraz to od prezydenta zależy, co znajdzie się w projekcie przyszłorocznego budżetu, którego ostateczne zatwierdzenie należy do radnych. – Wnioski od dzielnic są już opiniowane przez wydziały Urzędu Miasta. 17 sierpnia wybrane propozycje trafią do projektu budżetu – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Radni w Internecie

Pod adresem stare-miasto.lublin.eu działa nowa strona dzielnicy Stare Miasto. Na stronie jest formularz kontaktowy, przez który można nam zgłaszać np. propozycje wykorzystania rezerwy budżetowej dla dzielnicy. Z czasem pojawią się tu też uchwały rady dzielnicy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kaokao
Michael Kors
sd
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kaokao
kaokao (26 października 2012 o 08:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
High columns are a great addition to [url="http://www.coachfactoryonline2012onsale.com/"]Coach Factory Online[/url] any living or bedroom to add classical flare to even the most plain of spaces.[color=#000000][font=Simsun][size=1] [/size][/font][/color][url="http://www.coachfactoryonline2012onsale.com/"]Coach Factory[/url] Corinthian columns, with beautiful top features, are delightful surprises for gardens,[url="http://www.louisvuittonlcanadav.ca/"]Louis Vuitton Canada[/url] end tables, and plant holders. Imagine coming home to a luscious garden with the richest details provided by Casa de Arti.
Rozwiń
Michael Kors
Michael Kors (14 sierpnia 2012 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
generate a single, or perhaps [url="http://www.michaelkors-outlet-handbags.net/"]Michael Kors Bags[/url] have got a single created[url="http://www.michaelkorsoutlet--online.com/"]Michael Kors Outlet Online[/url] to suit your needs from your service provider
[url="http://www.michaelkorshandbagsz.net/"]Michael Kors Purses[/url]. The service provider can easily best[url="http://www.michaelkors-outlet-handbags.net/"]Michael Kors Outlet Handbags[/url] give you instructions[url="http://www.michael--kors-mk.com/"]Michael Kors Purses[/url] on what to look
{[url="http://www.michaelkors--outlet.com/"]Michael Kors Outlet Handbags[/url]about doing this..
Rozwiń
sd
sd (9 sierpnia 2012 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na furmańskiej tak ten placyk przy 9/11 stado meneli szczących pod blokiem i wyrwane a drzwi zamki bo bydło siłowo wchodzi na klatki. Kupa ciapatych niewiadomo skąd i legowisko bydła w samym rogu bloku
Rozwiń
sd
sd (9 sierpnia 2012 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na furmańskiej tak ten placyk przy 9/11 stado meneli szczących pod blokiem i wyrwane a drzwi zamki bo bydło siłowo wchodzi na klatki. Kupa ciapatych niewiadomo skąd i legowisko bydła w samym rogu bloku
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!