piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Stare Miasto: Trzech chętnych do budowy szaletu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 marca 2012, 09:21

 (Archiwum)
(Archiwum)

Trzy firmy chcą zbudować publiczny szalet na Starym Mieście. Jeśli najlepszą ofertę uda się wybrać szybko, budowa może ruszyć jeszcze w maju.

Przetarg, jak pisaliśmy, został ogłoszony w połowie marca. Ratusz właśnie otworzył koperty. Najniższą cenę (1,449 mln zł) zaproponował lubelski oddział Polskiej Pracowni Konserwacji Zabytków. Dał też pięcioletnią gwarancję na zbudowany szalet, a to drugi – oprócz ceny – punkt, który będzie brany pod uwagę przy ocenianiu ofert.

Dwaj pozostali oferenci zaproponowali trzyletnią gwarancję i większą kwotę: PHU Edach z Lublina – 1,684 mln zł, PPHU Lubren z Ostrówka – 1,742 mln zł, udzielając również trzyletniej gwarancji.

Teraz analizą złożonych ofert zajmie się komisja przetargowa. Jeśli najlepszą uda się wybrać szybko, budowa może ruszyć jeszcze w maju.

Władze Lublina zarezerwowały na budowę toalety w miejskim budżecie 1,7 mln zł. Dlaczego tak dużo? Bo, jak tłumaczą urzędnicy, toaleta jest potrzebna, inna lokalizacja na Starym Mieście lub w okolicy odpada, a budowa w tym miejscu, które zostało wybrane, będzie trudna.

To miejsce to nasyp, którym biegnie ul. Zamkowa od Bramy Grodzkiej do Zamku. Nasyp będzie trzeba częściowo rozebrać, a później go odtworzyć. Mało tego. Grunt jest tam niestabilny i trzeba będzie wbić w ziemię dwadzieścia 20-metrowych betonowych pali, do tego konieczne będzie przełożenie istniejących instalacji i budowa nowych. To wszystko kosztuje.

Inne lokalizacje odpadają. Na budowę szalety na Starym Mieście nie zgodziłby się konserwator zabytków. Z kolei błonia pod Zamkiem muszą być "wolne od zabudowy”.

Na czas budowy szaletu ulica Zamkowa będzie wyłączona z ruchu. Czynne będą jedynie schody przy Bramie Grodzkiej i przy Zamku. Toaleta powinna być gotowa do końca roku.

Wiosną magistrat ma też wybrać firmę, która zajmie się remontem samej ul. Zamkowej i schodów prowadzących na Stare Miasto, a także umocnieniem nasypu, po którym biegnie ulica. Te prace mogą się zacząć dopiero w wakacje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
Jurek
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 marca 2012 o 11:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Jurek' timestamp='1332837847' post='614983']
niesamowita inwestycja dla Lublina
[/quote]
jest to inwestycja na miarę możliwości lublina.
Rozwiń
Gość
Gość (27 marca 2012 o 11:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Będą nowe dobrze płatne miejsca pracy. Brawo prezydent Żuk.
Rozwiń
Jurek
Jurek (27 marca 2012 o 10:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niesamowita inwestycja dla Lublina
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!