czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Stare Miasto: Zamienią mieszkania w lokale dla przedsiębiorców

Autor: Dominik Smaga

(Fot. AS)
(Fot. AS)

Lokal na parterze staromiejskiej kamienicy, który jeszcze niedawno był ciemnym mieszkaniem, niedługo stanie się miejscem dla przedsiębiorcy. ZNK potwierdza, że chce tak przekształcać kolejne lokale na Starym Mieście, o ile będzie mieć takie mieszkania i fundusze.

Pierwszy taki lokal ma być gotowy jeszcze tej jesieni. Znajduje się w kamienicy przy Grodzkiej 36a, która stoi na samym dole ul. Grodzkiej, na rogu pl. Zamkowego, a tyłem zwrócona jest do ul. Kowalskiej. Adres budynku jest jednocześnie tytułem jednej z piosenek zespołu BAJM. Nie jest to przypadek, bo właśnie w tej kamienicy urodziła się i mieszkała Beata Kozidrak.

Czy będzie to magnesem na klientów? To się dopiero okaże. Na razie trwają tu prace remontowe, a o tym, że coś się tu święci świadczą dodatkowe drzwi, które widać gdy przechodzi się przez Bramę Grodzką. Prowadzą do lokalu jeszcze niedawno będącego mieszkaniem na parterze i to przez długi czas nieużywanym.

– Lokal nie był zasiedlany, bo nie za bardzo się do tego nadawał – mówi Łukasz Bilik, rzecznik Zarządu Nieruchomości Komunalnych. – Dlaczego się nie nadawał? Był bardzo zaciemniony.

W końcu zapadła decyzja o przekształceniu mieszkania na lokal użytkowy, w którym mogłaby być prowadzona działalność gospodarcza.. ZNK dostał na ten cel pieniądze od miasta. – W tej chwili jest tam już podłączone centralne ogrzewanie. Oddanie lokalu do użytku planowane jest na 30 listopada – zapowiada Bilik.

Gdy zakończą się już wszystkie prace remontowe lokal zostanie wystawiony na przetarg i w taki sposób wyłoniony będzie najemca, o ile znajdzie się chętny na rozkręcenie tu biznesu. Dowiemy się tego najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. Do wzięcia będzie tu łącznie 37 mkw. powierzchni, w tym dwa „pokoje” plus ubikacja. Wielkie salony to nie są, ale lokalizacja nawet niezła.

Jest bardzo prawdopodobne, że to nie będzie ostatnia taka zmiana przeznaczenia lokalu na parterze. – Teraz jest trend, żeby na parterach kamienic nie umieszczać lokatorów – wyjaśnia Bilik. Dodaje, że możliwe są kolejne takie remonty w parterach staromiejskich budynków. – W miarę posiadanych funduszy – zaznacza rzecznik. Na razie nie ma ani funduszy, ani mieszkań wytypowanych do zmiany przeznaczenia.

(Fot. AS)
(Fot. AS)
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 października 2015 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
taki trend to istnieje od zawsze, dobrze że w lubelscy urzędnicy wreszcie to zauważyli
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!