Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 sierpnia 2013 r.
20:48
Edytuj ten wpis

Stokrotka zamiast Delimy. Delikatesy będą supermarketem

0 11 A A
Delikatesy Delima zostaną przekształcone w supermarket (Jacek Świerczyński)
Delikatesy Delima zostaną przekształcone w supermarket (Jacek Świerczyński)

Delikatesy w CHR Plaza zostaną przekształcone w supermarket. Takie zmiany wymusił rynek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę w centrum handlowym przy ul. Lipowej w Lublinie zakupów nie zrobimy już w delikatesach, a w supermarkecie. Z tej okazji: pokaz kulinarny, konkursy i atrakcje dla najmłodszych.

– 24 sierpnia nastąpi pierwsze oficjalne przekształcenie w Stokrotkę delikatesów Delima – informuje Dariusz Kalinowski, prezes Stokrotki.

Rok temu zarząd Emperii uznał, że bardziej od delikatesów opłaci się prowadzić supermarkety. Decyzja o zamknięciu Delim zapadła w sierpniu 2012 r. Powodem miały być wyniki finansowe wszystkich dziewięciu sklepów w Polsce. W miejsce likwidowanych delikatesów mają się pojawić supermarkety Stokrotka.

Na pierwszy ogień poszedł Lublin. Wkrótce przekształcą się też sklepy w Sosnowcu i Rybniku, a potem kolejne. W całym kraju w dziewięciu sklepach sieci pracuje ok. 400 osób, z czego ponad 70 w Delimie w CHR Plaza.

Co się zmieni? Jak się dowiedzieliśmy, asortyment pozostanie bez zmian. Zmianom ulegnie natomiast wystrój sklepów, ale ich zakres będzie uzależniony od lokalizacji placówek handlowym. – Ma być rodzinnie, atrakcyjnie cenowo i wygodnie – tłumaczy zarząd spółki.
Dwa lata temu lubelska Emperia wystawiła sieć Stokrotek i Delim na sprzedaż. Transakcja szacowana była na ok. 900 mln zł. Spółka wycofała się jednak ze sprzedaży sieci detalicznej (nieoficjalnie wiadomo, że nie było inwestora, który zdecydował się wyłożyć oczekiwaną kwotę). Emperia sprzedała tylko grupę dystrybucyjną Tradis, która teraz jest w rękach Eurocashu.

Sieć Stokrotek obejmuje ponad 180 supermarketów w całym kraju, z czego ponad 40 w naszym województwie. Łącznie zatrudniają ok. 5400 osób.

Powrót do źródeł

Kilka lat temu sieć otworzyła delikatesy Stokrotka Premium. Pierwszy sklep o podwyższonym standardzie został otwarty w CH Rybnik Plaza, potem w CH Sosnowiec Plaza i CHR Lublin Plaza (w 2007 r.). W 2008 r. Stokrotka Premium zmieniła swoją nazwę na Delima.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mario / 25 sierpnia 2013 o 08:24

Cytat z artykułu "Ma być rodzinnie, atrakcyjnie cenowo i wygodnie – tłumaczy zarząd spółki." (czyli "bujać to my ale nie nas") sklepy Delima/Stokrotka mają uży asortyment towarów ale też i najwyższe ceny zaraz po sklepach LSS Społem i Żabce. Oczywiście zmiany wystroju poniosą pewnie Klienci - poczekamy zobaczymy.

Avatar
klient / 25 sierpnia 2013 o 00:13

http://www.gotujmy.pl/ktore-sklepy-w-polsce-sprzedaja-zywnosc-gmo,artykuly,10980.html

Jak możemy wyczytać Stokrotka należy do sklepów sprzedających żywność GMO.

Na zdrowie, Polacy! Smacznego! No to wiecie już, jakich sklepów unikać żeby się nie truć!

Małe sprostowanie

... lub nie udzieliła odpowiedzi na pytanie czy sprzedaje GMO.

ieliła odpowiedzi na pytanie czy sprzedaje GMO.

rozwiń
Avatar
klient / 24 sierpnia 2013 o 23:36

http://www.gotujmy.pl/ktore-sklepy-w-polsce-sprzedaja-zywnosc-gmo,artykuly,10980.html

Jak możemy wyczytać Stokrotka należy do sklepów sprzedających żywność GMO.

Na zdrowie, Polacy! Smacznego! No to wiecie już, jakich sklepów unikać żeby się nie truć!

Avatar
kino / 22 sierpnia 2013 o 23:54

Tanie kino. Kino niekomercyjne. Kino festiwalowe. Klasyka kina B) 


Dyskusyjny Klub Filmowy 16 - spotkajmy się przed dużym ekranem

https://www.facebook.com/Dkf16

Avatar
OLO / 22 sierpnia 2013 o 19:54

a będzie gówno...

Avatar
... / 22 sierpnia 2013 o 18:52

Milea nie jest już od ok 2 lat Emperii... - To Eurocash podobnie jak Groszki

Wiem, stąd właśnie zastosowany w wypowiedzi czas przeszły :)

Avatar
ajwaj / 22 sierpnia 2013 o 09:09

Towar nie był jeden i ten sam, co widział każdy, kto odwiedza oba sklepy. Ceny tych samych produktów były takie same, tylko w Delimie sporo jest produktów, ktorych nie ma w Stokrotce (chociaz moim zdaniem nadal zbyt mało ich jest). Mam nadzieje, ze spadna ceny wlasnie tych produktów, ale cieszy fakt, że ich nie wycofają.

Masakryczne ceny, to dopiero były w Mileach (ten sam własciciel), na szczęście wycofali się z tego.

Milea nie jest już od ok 2 lat Emperii... - To Eurocash podobnie jak Groszki

Milea nie jest już od ok 2 lat Emperii... - To Eurocash podobnie jak Groszki

rozwiń
Avatar
Biedronka / 22 sierpnia 2013 o 08:50

Przepraszam, a gdzie informacja, że artykuł jest sponsorowany albo, że zawiera lokowanie produktu?!

Avatar
gość / 22 sierpnia 2013 o 01:41

przecież na początku od otwarcia Plazy tam była Stokrotka Premium 

Avatar
... / 21 sierpnia 2013 o 23:52

Czytacie to? "

 Co się zmieni? Jak się dowiedzieliśmy, asortyment pozostanie bez zmian. Zmianom ulegnie natomiast wystrój sklepów, ale ich zakres będzie uzależniony od lokalizacji placówek handlowym."  Czyli jak rozumiem towar był ten sam ale w delikatesach drozszy a s upermarkecie bedzie juz tańszy. 

Towar nie był jeden i ten sam, co widział każdy, kto odwiedza oba sklepy. Ceny tych samych produktów były takie same, tylko w Delimie sporo jest produktów, ktorych nie ma w Stokrotce (chociaz moim zdaniem nadal zbyt mało ich jest). Mam nadzieje, ze spadna ceny wlasnie tych produktów, ale cieszy fakt, że ich nie wycofają.

Masakryczne ceny, to dopiero były w Mileach (ten sam własciciel), na szczęście wycofali się z tego.

Towar nie był jeden i ten sam, co widział każdy, kto odwiedza oba sklepy. Ceny tych samych produktów były takie same, tylko w Delimie sporo jest produktów, ktorych nie ma w Stokrotce (chociaz moim zdaniem nadal zbyt mało ich jest). Mam nadzieje, ze spadna ceny wlasnie tych produktów, ale cieszy fakt, że ich nie wycofają.

Masakryczne ceny, to dopiero były w Mileach (ten sam własciciel), na szczęście wycofali się z tego.

rozwiń
Avatar
Mario / 25 sierpnia 2013 o 08:24

Cytat z artykułu "Ma być rodzinnie, atrakcyjnie cenowo i wygodnie – tłumaczy zarząd spółki." (czyli "bujać to my ale nie nas") sklepy Delima/Stokrotka mają uży asortyment towarów ale też i najwyższe ceny zaraz po sklepach LSS Społem i Żabce. Oczywiście zmiany wystroju poniosą pewnie Klienci - poczekamy zobaczymy.

Avatar
klient / 25 sierpnia 2013 o 00:13

http://www.gotujmy.pl/ktore-sklepy-w-polsce-sprzedaja-zywnosc-gmo,artykuly,10980.html

Jak możemy wyczytać Stokrotka należy do sklepów sprzedających żywność GMO.

Na zdrowie, Polacy! Smacznego! No to wiecie już, jakich sklepów unikać żeby się nie truć!

Małe sprostowanie

... lub nie udzieliła odpowiedzi na pytanie czy sprzedaje GMO.

ieliła odpowiedzi na pytanie czy sprzedaje GMO.

rozwiń
Avatar
klient / 24 sierpnia 2013 o 23:36

http://www.gotujmy.pl/ktore-sklepy-w-polsce-sprzedaja-zywnosc-gmo,artykuly,10980.html

Jak możemy wyczytać Stokrotka należy do sklepów sprzedających żywność GMO.

Na zdrowie, Polacy! Smacznego! No to wiecie już, jakich sklepów unikać żeby się nie truć!

Avatar
kino / 22 sierpnia 2013 o 23:54

Tanie kino. Kino niekomercyjne. Kino festiwalowe. Klasyka kina B) 


Dyskusyjny Klub Filmowy 16 - spotkajmy się przed dużym ekranem

https://www.facebook.com/Dkf16

Avatar
OLO / 22 sierpnia 2013 o 19:54

a będzie gówno...

Avatar
... / 22 sierpnia 2013 o 18:52

Milea nie jest już od ok 2 lat Emperii... - To Eurocash podobnie jak Groszki

Wiem, stąd właśnie zastosowany w wypowiedzi czas przeszły :)

Avatar
ajwaj / 22 sierpnia 2013 o 09:09

Towar nie był jeden i ten sam, co widział każdy, kto odwiedza oba sklepy. Ceny tych samych produktów były takie same, tylko w Delimie sporo jest produktów, ktorych nie ma w Stokrotce (chociaz moim zdaniem nadal zbyt mało ich jest). Mam nadzieje, ze spadna ceny wlasnie tych produktów, ale cieszy fakt, że ich nie wycofają.

Masakryczne ceny, to dopiero były w Mileach (ten sam własciciel), na szczęście wycofali się z tego.

Milea nie jest już od ok 2 lat Emperii... - To Eurocash podobnie jak Groszki

Milea nie jest już od ok 2 lat Emperii... - To Eurocash podobnie jak Groszki

rozwiń
Avatar
Biedronka / 22 sierpnia 2013 o 08:50

Przepraszam, a gdzie informacja, że artykuł jest sponsorowany albo, że zawiera lokowanie produktu?!

Avatar
gość / 22 sierpnia 2013 o 01:41

przecież na początku od otwarcia Plazy tam była Stokrotka Premium 

Avatar
... / 21 sierpnia 2013 o 23:52

Czytacie to? "

 Co się zmieni? Jak się dowiedzieliśmy, asortyment pozostanie bez zmian. Zmianom ulegnie natomiast wystrój sklepów, ale ich zakres będzie uzależniony od lokalizacji placówek handlowym."  Czyli jak rozumiem towar był ten sam ale w delikatesach drozszy a s upermarkecie bedzie juz tańszy. 

Towar nie był jeden i ten sam, co widział każdy, kto odwiedza oba sklepy. Ceny tych samych produktów były takie same, tylko w Delimie sporo jest produktów, ktorych nie ma w Stokrotce (chociaz moim zdaniem nadal zbyt mało ich jest). Mam nadzieje, ze spadna ceny wlasnie tych produktów, ale cieszy fakt, że ich nie wycofają.

Masakryczne ceny, to dopiero były w Mileach (ten sam własciciel), na szczęście wycofali się z tego.

Towar nie był jeden i ten sam, co widział każdy, kto odwiedza oba sklepy. Ceny tych samych produktów były takie same, tylko w Delimie sporo jest produktów, ktorych nie ma w Stokrotce (chociaz moim zdaniem nadal zbyt mało ich jest). Mam nadzieje, ze spadna ceny wlasnie tych produktów, ale cieszy fakt, że ich nie wycofają.

Masakryczne ceny, to dopiero były w Mileach (ten sam własciciel), na szczęście wycofali się z tego.

rozwiń