Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lipca 2009 r.
13:46
Edytuj ten wpis

Stomatolog usunął o jeden ząb za dużo

0 17 A A

– Razem z mleczakiem dentystka wyrwała mojej 12-letniej córce stały ząb – skarży się Jan Nowak. Brak stałego zęba można uzupełnić implantem, ale dopiero wtedy, gdy Ania skończy 21 lat. Dlatego rodzina dziewczynki domaga się odszkodowania. – Ząb wypadł sam – odpiera zarzuty stomatolog.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Córka nie chce nawet słyszeć u wizycie o dentysty. Boi się i trudno jej się dziwić. Rzadko się też uśmiecha, bo dziura jest naprawdę spora – opowiada ojciec 12-latki. – Ania miała szanse zaistnieć jako modelka, rozmawialiśmy już z jedną z agencji. Teraz nie wiadomo czy jej marzenie się spełni - dodaje.

Dziewczynka trafiła do dentysty po skierowaniu od ortodonty. – U córki nie wykształciły się niektóre zalążki zębów stałych, dlatego trzeba było wyrwać mleczaka – tłumaczy pan Jan. – Ale podczas zabiegu, razem z mleczną "piątką”, Ania straciła też "czwórkę”, a to był stały ząb.

Pani stomatolog, do której trafiła dziewczynka, twierdzi, że ząb wypadł sam, przez przypadek.

– Nie ma tu mojej winy. Mleczak był bardzo mocno osadzony w dziąśle, natomiast sąsiadująca z nim stała czwórka miała słabe korzenie. Dlatego wypadła chwilę po usunięciu zęba mlecznego. Wszystko stało się bardzo szybko. Nic nie mogłam zrobić. Takie powikłania się zdarzają, nie da się ich przewidzieć – przekonuje kobieta.

Dentystki broni również Jerzy Bednarski, prezes Lekarskiej Specjalistycznej Spółdzielni Pracy "Lekarz” w Lublinie, w której pracuje pani stomatolog.

– O żadnym błędzie nie ma mowy. Ząb wypadł sam – zapewnia. – Poza tym dentystka, która przeprowadzała zabieg ma z nami podpisaną umowę cywilno-prawną, właściwie tylko wynajmujemy jej lokal – dodaje.

Mimo to spółdzielnia zaproponowała rodzicom Ani niewielki odszkodowanie i zasponsorowanie aparatu na zęby. Rodzina odrzuciła tę propozycję.

– Specjalista uświadomił nam, że leczenie będzie dużo droższe, padła kwota ponad 25 tys. złotych – wyjaśnia ojciec 12-latki.

– Do tego trzeba doliczyć zadośćuczynienie za cierpienia fizyczne, psychiczne oraz długotrwały uszczerbek na zdrowiu. To będzie kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych – tłumaczy Sławomir Winiarczyk, którego kancelaria reprezentuje rodziców Ani. – Na razie czekamy na odpowiedź firmy, która ubezpiecza pacjentów Spółdzielni "Lekarz”. Jeżeli nie zaakceptuje naszych warunków, pójdziemy do sądu.

Nazwisko bohaterów tekstu zostało zmienione.

Źródło:MMLublin.pl: Słona cena za dziurę w zębie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 marca 2011 o 15:08
zobacz sobie tu:

http://stomatolodzy.blogspot.com
Avatar
salsarez / 4 sierpnia 2009 o 10:29
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla albo siekacza. po trzecie - zeby w okresie rozwojowym nie wyskakuja sobie w jamie ustnej ot tak-dojrzale- tylko rozwija im sie korzen ktorego rozwoj trwa jeszcze 3 lata po tym jak zeba widac w jamie ustnej i faktycznie jest on wtedy oslabiony.a leczenie ortodontyczne tez by pomoglo bo wystarczyloby przesunac trzonowca do przodu,koszt 2-8tysiecy wiec jak dla mnie to bardzo nierozsadne odrzucac taka oferte. nie slyszalem ponadto, zeby ktos zbzikowal bo stracil bocznego zeba jeszcze na dole a kobiety smieja sie gora. Idzcie do sadu, to jeszcze 5 tysiecy za straty moralne stomatologa zaplacicie phi
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla a... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 29 lipca 2009 o 00:49
Nie jest to przyjemna sytuacja ale 25000PLN za jeden ząb to chyba sPOro. Jak tak dalej POjdzie to za wyrwanie zęba, nie ważne czy prywatne czy przez NFZ, cennik wyniesie 80zł za wyrwanie zęba i 220 zł z ubezpieczeniem od wypadkow. A najgorzej jak nasi POsłowie przegłosują tylko tą drugą opcję jako mozliwą. Wtedy koszty leczenia POszybują POtwornie.
Avatar
Stary / 28 lipca 2009 o 20:48
Moja młodość, rok 1982 i taka fajna gazeta, Sztandar Ludu organ KW PZPR, swoim obiektywnym podejściem do tematu utwierdzacie mnie wspaniali dziennikarze DW, że tradycja i spuścizna pozostała - grunt to obiektywizm!!!
Avatar
stom / 28 lipca 2009 o 20:28
To jest chore, ten komentarz gazety. Takie przypadki się zdarzają. Kancelaria odszkodowawcza też musi z czegoś godnie żyć 25000zł ale implanty. !2-latka modelką. Rodzice opamiętajcie się.
Avatar
bania / 28 lipca 2009 o 20:20
Znaleźli sposób jak tu wydoić krowę, szkoda ze tak się stało, ale teraz to i milion wam będzie mało-hieny. A córkę to prowaźcie do szkoły a nie na wybieg. To wy macie utrzymać dziecko- a nie ono was!!
Avatar
hoi / 28 lipca 2009 o 20:17
Ten artykuł to najbardziej bezwartościowy chłam jaki czytałem na stronie Dziennika Wschodniego. Po prostu jest poniżej jakiej kolwiek skali i poziomu dziennikarskiego - dno, żal, żenua i co tam jeszcze....
Avatar
miron / 28 lipca 2009 o 20:13
szanowni państwo dziwi mnie wasze oburzenie w stosunku do roszczeń p nowaka .gdyby zamiast zęba usunięto ani oczywiście przez przypadek zdrowy organ czy kończynę bylibyście państwo wstrząśnięci niekompetencją lekarza.wasza reakcja jest owszem bardzo żywiołowa ale nie obiektywna
Avatar
bella / 28 lipca 2009 o 19:52
panie Nowak bo teraz tak się pan nazywa,znam trochę pana córkę i nie słyszałam żeby miała w planach zostać modelką.Swoją pazernością zaszkodzi pan własnemu dziecku.to miła i wrażliwa dziewczynka.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 19:38
ciekaw jestem dlaczego jest zdj. tej dziewczyny skoro chca byc anonimowi?
moze tym zdjęciem chce sie wbic do swiata modelek..
Avatar
Gość / 23 marca 2011 o 15:08
zobacz sobie tu:

http://stomatolodzy.blogspot.com
Avatar
salsarez / 4 sierpnia 2009 o 10:29
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla albo siekacza. po trzecie - zeby w okresie rozwojowym nie wyskakuja sobie w jamie ustnej ot tak-dojrzale- tylko rozwija im sie korzen ktorego rozwoj trwa jeszcze 3 lata po tym jak zeba widac w jamie ustnej i faktycznie jest on wtedy oslabiony.a leczenie ortodontyczne tez by pomoglo bo wystarczyloby przesunac trzonowca do przodu,koszt 2-8tysiecy wiec jak dla mnie to bardzo nierozsadne odrzucac taka oferte. nie slyszalem ponadto, zeby ktos zbzikowal bo stracil bocznego zeba jeszcze na dole a kobiety smieja sie gora. Idzcie do sadu, to jeszcze 5 tysiecy za straty moralne stomatologa zaplacicie phi
To jest po prostu zenujace- to co jest napisane w tym artykule!!!po pierwsze-implant NIE KOSZTUJE 25tys TYLKO 5tys plus korona 1tys=6tys PLN (no chyba ze ci panstwo z gazety robia sobie to gdzies w stanach)-jak mozna tak klamac??25 tysiecy taki kit mozna wciskac ludziom co nie wiedza ile to kosztuje!!!!po drugie- chyba ktos zapomnial, ze jednego zeba mozna uzupelnic mostem dowieszajac go np na szostke albo dwubrzezny z czworka. ciekawe co by bylo jak by stracila ktorys z grupy ZEBOW PRZEDNICH nie BOCZNYCH np kla a... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 29 lipca 2009 o 00:49
Nie jest to przyjemna sytuacja ale 25000PLN za jeden ząb to chyba sPOro. Jak tak dalej POjdzie to za wyrwanie zęba, nie ważne czy prywatne czy przez NFZ, cennik wyniesie 80zł za wyrwanie zęba i 220 zł z ubezpieczeniem od wypadkow. A najgorzej jak nasi POsłowie przegłosują tylko tą drugą opcję jako mozliwą. Wtedy koszty leczenia POszybują POtwornie.
Avatar
Stary / 28 lipca 2009 o 20:48
Moja młodość, rok 1982 i taka fajna gazeta, Sztandar Ludu organ KW PZPR, swoim obiektywnym podejściem do tematu utwierdzacie mnie wspaniali dziennikarze DW, że tradycja i spuścizna pozostała - grunt to obiektywizm!!!
Avatar
stom / 28 lipca 2009 o 20:28
To jest chore, ten komentarz gazety. Takie przypadki się zdarzają. Kancelaria odszkodowawcza też musi z czegoś godnie żyć 25000zł ale implanty. !2-latka modelką. Rodzice opamiętajcie się.
Avatar
bania / 28 lipca 2009 o 20:20
Znaleźli sposób jak tu wydoić krowę, szkoda ze tak się stało, ale teraz to i milion wam będzie mało-hieny. A córkę to prowaźcie do szkoły a nie na wybieg. To wy macie utrzymać dziecko- a nie ono was!!
Avatar
hoi / 28 lipca 2009 o 20:17
Ten artykuł to najbardziej bezwartościowy chłam jaki czytałem na stronie Dziennika Wschodniego. Po prostu jest poniżej jakiej kolwiek skali i poziomu dziennikarskiego - dno, żal, żenua i co tam jeszcze....
Avatar
miron / 28 lipca 2009 o 20:13
szanowni państwo dziwi mnie wasze oburzenie w stosunku do roszczeń p nowaka .gdyby zamiast zęba usunięto ani oczywiście przez przypadek zdrowy organ czy kończynę bylibyście państwo wstrząśnięci niekompetencją lekarza.wasza reakcja jest owszem bardzo żywiołowa ale nie obiektywna
Avatar
bella / 28 lipca 2009 o 19:52
panie Nowak bo teraz tak się pan nazywa,znam trochę pana córkę i nie słyszałam żeby miała w planach zostać modelką.Swoją pazernością zaszkodzi pan własnemu dziecku.to miła i wrażliwa dziewczynka.
Avatar
Gość / 28 lipca 2009 o 19:38
ciekaw jestem dlaczego jest zdj. tej dziewczyny skoro chca byc anonimowi?
moze tym zdjęciem chce sie wbic do swiata modelek..
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 40 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 62 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!