niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Stop głupim znakom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 września 2006, 15:57

Dziękujemy Czytelnikom za sygnały o bezsensownych znakach drogowych i miejscach powodujących zagrożenia na drodze. Zachęcamy do przysyłania kolejnych. Wszystkie będziemy wyjaśniać u źródła, czyli u służb odpowiedzialnych za oznakowanie jezdni i infrastrukturę drogową. Dziś dwa pierwsze przypadki z Lublina.

Na skrzyżowaniu ulic Krańcowej i Długiej w lubelskiej dzielnicy Bronowice kilka lat temu stanął znak "stop”. Wtedy po lewej stronie był jeszcze dom zasłaniający widoczność. Teraz już go nie ma, widoczność jest doskonała, a dodatkowo na ulicy Długiej prędkość ograniczono do 40 km/h. Zdaniem Czytelnika przez znak "stop” tworzą się korki.

Dojeżdżając do ronda od strony alei Tysiąclecia i przed skrętem w prawo w ulicę Krańcową widzimy znak "stop”. Zdaniem naszego Czytelnika, znak w tym miejscu ma bez sensu dla kierowców skręcających w prawo w Krańcową, bo mogą oni skorzystać z bezkolizyjnego pasa rozbiegowego. Czytelnik postuluje, aby znak "stop” był obowiązujący dla samochodów wjeżdżających na rondo.W obu przypadkach zarządcą dróg jest Urząd Miejski w Lublinie. Spostrzeżenia Czytelnika wysłaliśmy do Wydziału Gospodarki Komunalnej. Wczoraj nie doczekaliśmy się odpowiedzi. (p.p)

Internauci piszą

Znak na znaku
Bezsensowne jest stawianie kilku znaków blisko siebie albo na jednej tablicy. A tak jest np. w Krasnymstawie przy wjeździe na osiedle przy ulicy Okrzei. W czasie spaceru robiłem testy idącym razem ze mną kierowcom. Poprosiłem ich, aby popatrzyli na tablicę przez kilka sekund (mniej więcej tyle, ile ma szanse widzieć tablicę kierowca jadący z niewielką prędkością) i zadawałem pytanie, jakie znaki tam były. Okazało się, że nie byli w stanie podać kilku podstawowych, nie mówiąc o wszystkich. Może szedłem z idiotami? A może, ten który wymyślił taki sposób oznakowania, nie miał pojęcia o ograniczonych możliwościach ludzkiej percepcji?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!