sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Wczoraj tiry znów jeździły przez centrum Piask, nie dając ludziom spokoju. Tylko dlatego że lubelscy drogowcy i urzędnicy chcieli się pochwalić przed zwierzchnikiem z Warszawy nową obwodnicą miasta.

Kto przed trzynastą próbował wjazdu na nową drogę okalającą Piaski, srogo się zawiódł. Choć od tygodnia ruch odbywa się tam normalnie, wczoraj wjazdu od strony Lublina bronił wielki znak zakazu ruchu i barierki. Starszy posterunkowy Marcin Gajowiak przez dwie godziny kierował samochody do centrum miasta.
- Znów jest huk i smród spalin - narzekał Stanisław Sławek, który mieszka przy głównej ulicy. - Przy takim ruchu nawet okna otworzyć nie można. Ale mam nadzieję, że zaraz będzie cicho, bo będą otwierać obwodnicę.

W tym samym czasie na węźle chełmskim przed biało-czerwoną wstęgą zebrał się pierwszy garnitur VIP-ów Lubelszczyzny, m.in. wojewoda, marszałek i posłowie. - Jest to pierwszy w województwie lubelskim 4,2-kilometrowy odcinek drogi, który spełnia parametry drogi ekspresowej - zachwalał obwodnicę Władysław Rawski, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Ale już przygotowujemy projekt 20-kilometrowej ekspresówki z Lublina do Piask.
Kto jednak liczył na to, że droga powstanie w ekspresowym tempie, zawiedzie się. Według drogowców jej otwarcie może nastąpić za dziesięć lat.
Pod adresem wykonawców drogi kierowano gratulacje, podziękowania, życzenia i obietnice odznaczeń. Przecięcia wstęgi dokonał Ryszard Kurylczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. I na obwodnicę mogły ruszyć samochody.

Szybciej na Chełm

Teraz kierowcy jadący z Lublina do Chełma i z powrotem omijają Piaski. Ruch w kierunku Zamościa odbywa się poprzez łącznik na rogatkach miasta. - Pierwotnie planowaliśmy obwodnicą wyprowadzić ruch na Zamość, ale z uwagi na koszt budowy ten odcinek jest w fazie koncepcji. Liczę, że uda się go wybudować za cztery pięć lat - mówi dyr. Rawski.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!