poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Lublin

Stowarzyszenie zakładane obiegowo

Dodano: 13 listopada 2003, 20:47
Autor: (kw)

Uważam to za horrendalne nieporozumienie – tak Konrad Rękas, przewodniczący Sejmiku Województwa lubelskiego, zareagował na nasz wczorajszy artykuł o podrobieniu podpisów w dokumentach założycielskich stowarzyszenia, którego był prezesem. – Sam będę domagał się znalezienia osób winnych fałszerstwa.

Jak napisaliśmy wczoraj, Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe prowadzi postępowanie w tej sprawie. O sfałszowaniu swoich podpisów poinformowali wiceprzewodniczący i sekretarz zarządu Chrześcijańskiego Towarzystwa Obywatelskiego „Liga Akademicka”. Oboje stwierdzili, że nigdy w stowarzyszeniu nie działali.
Jak zatem doszło do fałszerstwa? Według Rękasa podpisy pod dokumentami założycielskimi były zbierane „metodą obiegową”. – W tym czasie powstawało równocześnie kilka stowarzyszeń. Dokumenty krążyły między nami i podpisywaliśmy wtedy różne deklaracje.
– A dlaczego nie zebrano podpisów podczas zebrania założycielskiego, kiedy na miejscu były wszystkie zainteresowane osoby? Tak przecież byłoby najłatwiej? – zapytaliśmy Rękasa.
– Już nie pamiętam, jak to było. Stowarzyszenie powstało ponad 6 lat temu.
Na razie w sprawie fałszerstwa nikt nie ma postawionych zarzutów. Dalsze kroki prokuratura podejmie po zapoznaniu się z opinią biegłego grafologa.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24