piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Strach chodzić, strach jeździć

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 marca 2008, 17:25
Autor: Dominik Smaga

Kunickiego, Nadbystrzycka, al. Solidarności i al. Kraśnicka. To najbardziej zagrożone wypadkami drogowymi ulice Lublina - alarmuje policja.

Niepokojące dane znalazły się w policyjnym raporcie na temat sytuacji w Lublinie. W 2007 r. stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym pogorszył się. Najgorzej jest popołudniami i wieczorami, gdy ruch jest mniejszy i można mocniej przycisnąć pedał gazu. Niebezpiecznie jest też przed południem, bo wtedy na ulicach dużo jest pieszych.

W raporcie jest jeszcze jeden alarmujący sygnał: wyremontowane ulice wcale nie sprzyjają bezpieczeństwu. Wręcz przeciwnie - kierowcy pędzą tu jak szaleni. Przykładem jest ul. Nadbystrzycka, na której w ubiegłym roku doszło do 13 poważnych wypadków. - Można tu rozwinąć dużą prędkość, a dodatkowym utrudnieniem są piesi, którzy przechodzą w niedozwolonych miejscach - przyznaje Sławomir Szewczuk, zawodowy kierowca.

Według policji najgorzej jest na ul. Kunickiego. Doszło tu do 14 wypadków, w tym trzech śmiertelnych. Jednak komenda podkreśla, że zwiększyło się bezpieczeństwo na tym odcinku, gdzie zamontowano światła i zwalniające wysepki.

Policja opracowała listę ulic najbardziej zagrożonych wypadkami. - Lista powstała na podstawie naszych statystyk - mówi Piotr Branica z lubelskiej komendy. Po 13 wypadków zanotowano na al. Solidarności i Kraśnickiej, po 12 na Drodze Męczenników Majdanka i ul. Filaretów.

Najwięcej, bo po trzy wypadki śmiertelne zanotowano na al. Kraśnickiej i Kunickiego. Po dwa takie zdarzenia miały miejsce na ul. Jana Pawła II, Nadbystrzyckiej, al. Tysiąclecia i al. Unii Lubelskiej.

Raport rozwiewa złudzenia na przyszłość: znaczącej poprawy nie będzie. Mało tego. - Zmiany pogodowe w pewnym stopniu mogą wpłynąć na zwiększenie liczby zdarzeń, w szczególności na śliskiej nawierzchni, zwłaszcza na drogach osiedlowych i parkingach - stwierdza w swojej analizie Mirosław Farion, zastępca komendanta miejskiego policji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nick
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nick
nick (2 marca 2008 o 19:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ej Dominik, Dominik, może byś zapytał kogoś kto o ruchu drogowym ma jakie takie pojęcie, a nie zastępcy od kryminalnych i prewencjusza
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!