piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Strajk Kobiet w Lublinie i regionie: Zrobią hałas, żeby pokazać czerwoną kartkę władzy

Dodano: 7 marca 2017, 14:41
Autor: kp, eb, rs

Czarny protest kobiet w październiku ubiegłego roku
Czarny protest kobiet w październiku ubiegłego roku (fot. Maciej Kaczanowski)

W środę o godz. 17 na pl. Łokietka odbędzie się lubelska odsłona Międzynarodowego Strajku Kobiet.

– Wydarzenie będzie miało charakter ponadpartyjny, a do udziału w nim udało mi się namówić osoby z organizacji i partii politycznych, które angażowały się razem ze mną w organizację obu Czarnych Protestów w Lublinie – mówi Maja Zaborowska, sekretarz Regionu Lubelskiego Nowoczesnej. – Swoją obecność potwierdziły przedstawicielki Kongresu Kobiet, grupy Dziewuchy Dziewuchom, Nowoczesnej, partii Razem oraz stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Pikieta zakończy się o godzinie 18 (ogólnoświatowa godzina K). – Robiąc potężny hałas pokażemy czerwoną kartkę władzy – dodaje Zaborowska.

Uczestnicy strajku będą żądać utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej antykoncepcji i bezpiecznego przerywania ciąży, rzetelnej edukacji seksualnej, świeckiego państwa, likwidacji tzw. „klauzuli sumienia”, wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej oraz poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet.

O to będą też walczyć uczestnicy strajku, który odbędzie się tego samego dnia w Białej Podlaskiej. Koordynuje go Izabela Rozmysł, działaczka bialskiego KOD, ale jak zastrzega zgromadzenie będzie apolityczne, tzn. bez flag i banerów partyjnych. Początek o godz. 16.30 na Placu Wolności.

Podczas strajku, odbędzie się też zbiórka kosmetyków i środków higienicznych dla kobiet z ośrodka dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej.

W Puławach na pl. Chopina o tej samej porze odbędą się dwie demonstracje: „czarna” w ramach Międzynarodowego Strajku Kobiet i kontrmanifestacja – „biały” Puławski Manifest Piękna, który organizują środowiska konserwatywne. Obie rozpoczną się o godz. 17.

W Lublinie w kontrze do strajku kobiet odbędzie się pikieta antyfeministyczna „W Imieniu Dam”, którą organizują Młodzież Wszechpolska Lublin i Obóz Narodowo Radykalny. Pikieta rozpocznie się o godz. 13 na pl. Łokietka.

Manifa na rzecz praw kobiet

Czarny Protest na pl. Lecha Kaczyńskiego i Łokietka w Lublinie

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(84) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 marca 2017 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"gdzie ty henia tam i ja janek". miłość jest ślepa i odbiera mózg.
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2017 o 18:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ludzie RATUJCIE w Chełmie już się zaczęło! Kobieta walnęła faceta flaszką w czuprynę... DOŚĆ DYKTATURY KOBIET!!!
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2017 o 08:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Coś mi się potegowało a to z nerwów na ten PiS. Powiedziała mi, że w sprawach łoża na pół roku nie ma szans, bo będzie walczyć o równouprawnienie. Głosowałem na Kukiza, może on pomoże. Nie zostawię dwójki dzieci , a chciałbym choć raz w tygodniu. Co robić? A może chłopaki się skrzykniemy i zaprotestujemy? Proponuję marsz Różowy Piątek,zapisy pod tym artykułem.Policzmy się! Od już zaczynam liczyć. Wpis - Różowy Piątek
Rozwiń
Gość
Gość (9 marca 2017 o 08:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważam, że wszystko przez PiS, odkąd zaczęli rządzić jest tylko gorzej. Wcześniej zmywałem i gotowałem tylko w weekendy, teraz muszę cały tydzień. Wkurzyłem sieto powiedziała,że mnie rąbnie a sąd i tak mnie wsadzi do paki
Rozwiń
Gość
Gość (8 marca 2017 o 22:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żyjemy w demokracji, nie możemy odbierać pewnym grupom ich wolności. To przecież jest prosty przepis na ład społeczny. Dostęp do aborcji jest tylko w WYJĄTKOWYCH sytuacjach. A antykoncepcja to również sprawa mężczyzn. Seks nie służy tylko do prokreacji, to udowodnione naukowo:) cieszmy się życiem, dajmy innym wolność
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (84)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!