Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2013 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Strategia rozwoju województwa lubelskiego za 650 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A
 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Ponad 650 tys. zł zapłaci w ciągu trzech lat Urząd Marszałkowski za przygotowanie strategii rozwoju województwa do 2020 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To pieniądze na ekspertyzy, konferencje, konsultacje społeczne. Po ok. 60 tys. zł brutto dostaną profesorowie Marek Kozak i Grzegorz Gorzelak. Ten drugi jest znany z ostrych opinii na temat szans na rozwój Lubelskiego.

– To dobrze wydane pieniądze, bo obaj panowie są uznanymi ekspertami. Trzeba pamiętać, że nasze województwo jest trudnym terenem ze względu na zapóźnienia i znaczne różnice między subregionami – tłumaczy Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

Zarząd Województwa nie zgadza się z wieloma ocenami i tezami Gorzelaka i jego zespołu. Np. chodzi o stwierdzenie, że pieniądze z Unii nie przyczyniły się do rozwoju gospodarczego regionu (autor tej ekspertyzy otrzymał 10 tys. zł brutto).

– Lepiej mieć trudnego partnera, który powie prawdę w oczy niż takiego, który nie ma dostatecznego rozeznania lub po prostu z różnych powodów poklepie nas po plecach – mówi Beata Górka. – Zarząd nie przypisuje sobie wyłączności na słuszność poglądów. Zapłaciliśmy również za wskazanie słabych stron i zagrożeń dla naszego regionu. Taka wymiana zdań jest zawsze twórcza.

Według sejmikowej opozycji, przy aktualizowaniu strategii nie ma miejsca na akademickie spory. – A czy ktoś wie, czego chcemy dla regionu do roku 2020? – pyta Artur Soboń, radny wojewódzki PiS. – Wiemy jedynie, że nie tego samego, co eksperci, którym płacimy niemałe pieniądze za intelektualne prowokacje, z którymi marszałek szuka kompromisu.

Projekt strategii wciąż nie jest dostępny. Urząd Marszałkowski tłumaczy, że potrzebna jest jeszcze ocena jego wpływu na środowisko. Dokument zostanie wyłożony do konsultacji i ma być przegłosowany przez sejmik województwa do końca czerwca.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kozmo1 / 17 kwietnia 2013 o 12:32
Należy zaznaczyć, że prof. Gorzelak jest znany z wystąpień dotyczących konieczności zalesienia Polski Wschodniej i rozwijania obszarów, które już są rozwinięte. Profesor tezę tę podtrzymuje zarówno w oficjalnych wypowiedziach, jak i podczas konferencji naukowych (w tym poza granicami Polski).

Jego obłędne twierdzenia stanęły u podstaw modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego rozwoju kraju (rozwijajmy metropolie, jak one się rozwiną, to wszyscy do nich przyjadą i będzie dobrze), który przez pewien czas wspierało MRR (odchodzi od niego - po cichu - od jakichś dwóch lat).

Bardzo fajny pomysł z wyborem jego autora. Może tylko nazwijmy dokument Strategia ZWIJANIA Województwa Lubelskiego?
Należy zaznaczyć, że prof. Gorzelak jest znany z wystąpień dotyczących konieczności zalesienia Polski Wschodniej i rozwijania obszarów, które już są rozwinięte. Profesor tezę tę podtrzymuje zarówno w oficjalnych wypowiedziach, jak i podczas konferencji naukowych (w tym poza granicami Polski).

Jego obłędne twierdzenia stanęły u podstaw modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego rozwoju kraju (rozwijajmy metropolie, jak one się rozwiną, to wszyscy do nich przyjadą i będzie dobrze), który przez pewien czas wspierało MRR (odchodzi od niego - ... rozwiń
Avatar
akt łaski / 17 kwietnia 2013 o 11:29
Jak u Bareji w filmie
Budowa:
Oni ( marszałkowie) tak pędzą że nie mają czasu taczki załadować, więc latają z pustymi.

Musi byc jakas decyzja w którym kierunku idziemy i co chcemy osiągnąć.
Jak narazie nie ma !
Avatar
Ivo / 17 kwietnia 2013 o 11:14
Przypomina mi to strategie PKP..wydajmy tysiące na ankietę co poprawić zamiast wziąć się do roboty...dla nich zaszczytem powinno być to, że ktoś ich pyta o zdanie.
Avatar
Poldek / 17 kwietnia 2013 o 10:11
Strategia rozwoju do 2020:
-dokończyć felicity
-wybudować galerię zamek
-wybudować ikea
Dajcie mi 60 tysi !!
Avatar
kyh / 17 kwietnia 2013 o 10:04
trzeba by im rece pobcinac na rynku jak w sredniowieczu złodziejom
Avatar
EMIGRANT / 17 kwietnia 2013 o 09:50
Jaki rozwój jak tu się nic nie dzieje a liczą się tylko układy między pewnymi opcjami. Dlatego wyjechałem z tego kraju i nie wrócę !
Avatar
~~Lubelak / 17 kwietnia 2013 o 09:30
Wybitni ekonomiści chyba z dyplomami Harvardu czy Cambridge , pewnie maja doświadczenie
z Londyńskiego City ?
I wymyślili " Lubelskie nie ma potencjału", za 650 tys zł, ku..a mać.
Cóż za wnikliwe umysły naukowe, nobla, nobla im dać.
I marszałkowi razem z nimi też !!!
Ale wieś, kolesiostwo, zakłamanie i pseudo eksperci !!!!
Avatar
~~Lubelak / 17 kwietnia 2013 o 09:29
Wybitni ekonomiści chyba z dyplomami Harvardu czy Cambridge , pewnie maja doświadczenie
z Londyńskiego City ?
I wymyślili " Lubelskie nie ma potencjału", za 650 tys zł, ku..a mać.
Cóż za wnikliwe umysły naukowe, nobla, nobla im dać.
I marszałkowi razem z nimi też !!!
Ale wieś, kolesiostwo, zakłamanie i pseudo eksperci !!!!
Avatar
Kozmo1 / 17 kwietnia 2013 o 12:32
Należy zaznaczyć, że prof. Gorzelak jest znany z wystąpień dotyczących konieczności zalesienia Polski Wschodniej i rozwijania obszarów, które już są rozwinięte. Profesor tezę tę podtrzymuje zarówno w oficjalnych wypowiedziach, jak i podczas konferencji naukowych (w tym poza granicami Polski).

Jego obłędne twierdzenia stanęły u podstaw modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego rozwoju kraju (rozwijajmy metropolie, jak one się rozwiną, to wszyscy do nich przyjadą i będzie dobrze), który przez pewien czas wspierało MRR (odchodzi od niego - po cichu - od jakichś dwóch lat).

Bardzo fajny pomysł z wyborem jego autora. Może tylko nazwijmy dokument Strategia ZWIJANIA Województwa Lubelskiego?
Należy zaznaczyć, że prof. Gorzelak jest znany z wystąpień dotyczących konieczności zalesienia Polski Wschodniej i rozwijania obszarów, które już są rozwinięte. Profesor tezę tę podtrzymuje zarówno w oficjalnych wypowiedziach, jak i podczas konferencji naukowych (w tym poza granicami Polski).

Jego obłędne twierdzenia stanęły u podstaw modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego rozwoju kraju (rozwijajmy metropolie, jak one się rozwiną, to wszyscy do nich przyjadą i będzie dobrze), który przez pewien czas wspierało MRR (odchodzi od niego - ... rozwiń
Avatar
akt łaski / 17 kwietnia 2013 o 11:29
Jak u Bareji w filmie
Budowa:
Oni ( marszałkowie) tak pędzą że nie mają czasu taczki załadować, więc latają z pustymi.

Musi byc jakas decyzja w którym kierunku idziemy i co chcemy osiągnąć.
Jak narazie nie ma !
Avatar
Ivo / 17 kwietnia 2013 o 11:14
Przypomina mi to strategie PKP..wydajmy tysiące na ankietę co poprawić zamiast wziąć się do roboty...dla nich zaszczytem powinno być to, że ktoś ich pyta o zdanie.
Avatar
Poldek / 17 kwietnia 2013 o 10:11
Strategia rozwoju do 2020:
-dokończyć felicity
-wybudować galerię zamek
-wybudować ikea
Dajcie mi 60 tysi !!
Avatar
kyh / 17 kwietnia 2013 o 10:04
trzeba by im rece pobcinac na rynku jak w sredniowieczu złodziejom
Avatar
EMIGRANT / 17 kwietnia 2013 o 09:50
Jaki rozwój jak tu się nic nie dzieje a liczą się tylko układy między pewnymi opcjami. Dlatego wyjechałem z tego kraju i nie wrócę !
Avatar
~~Lubelak / 17 kwietnia 2013 o 09:30
Wybitni ekonomiści chyba z dyplomami Harvardu czy Cambridge , pewnie maja doświadczenie
z Londyńskiego City ?
I wymyślili " Lubelskie nie ma potencjału", za 650 tys zł, ku..a mać.
Cóż za wnikliwe umysły naukowe, nobla, nobla im dać.
I marszałkowi razem z nimi też !!!
Ale wieś, kolesiostwo, zakłamanie i pseudo eksperci !!!!
Avatar
~~Lubelak / 17 kwietnia 2013 o 09:29
Wybitni ekonomiści chyba z dyplomami Harvardu czy Cambridge , pewnie maja doświadczenie
z Londyńskiego City ?
I wymyślili " Lubelskie nie ma potencjału", za 650 tys zł, ku..a mać.
Cóż za wnikliwe umysły naukowe, nobla, nobla im dać.
I marszałkowi razem z nimi też !!!
Ale wieś, kolesiostwo, zakłamanie i pseudo eksperci !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!