Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2013 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Straż Miejska uruchomi auto, urzędnik odwiedzi w domu

0 11 A A
Lubelscy strażnicy już drugi sezon będą pomagać odpalić silnik podczas mrozów <br />
 (JACEK ŚWIERCZYŃSKI
Lubelscy strażnicy już drugi sezon będą pomagać odpalić silnik podczas mrozów
(JACEK ŚWIERCZYŃSKI

Strażnik miejski pomoże uruchomić samochód, a urzędnik przyjedzie do domu. Zimą petenci mają trochę lżej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na pomysł, by w razie awarii na parkingu kierowca mógł skorzystać z pomocy miejskich strażników, jako pierwsze miasto w regionie wpadł Lublin.

– Zeszłej zimy skorzystało z tego prawie 130 kierowców – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Teraz też podczas silnych mrozów będziemy pomagać kierowcom. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer 986, a na miejsce pojedzie radiowóz i przy pomocy naszych kabli rozruchowych odpalimy silnik.

W ślady Lublina poszedł Kraśnik. A potem tutejszy Urząd Miasta postanowił być jeszcze bardziej przyjazny i otwarty. Swoim mieszkańcom proponuje nie tylko darmowe skorzystanie z akumulatorów czy holownika Straży Miejskiej (tel. 986, radiowóz straży dostępny jest w godz. 7–22). Do domu można też zamówić wizytę urzędnika. Wystarczy zadzwonić.

– Chodzi o wszelkie sprawy, jakie można załatwić w Biurze Obsługi Mieszkańców. Czyli np. złożenie wniosku o dodatek mieszkaniowy czy dowód osobisty – tłumaczy Michał Mulawa, rzecznik kraśnickiego magistratu.

By urzędnikom było łatwiej dotrzeć do petenta, do dyspozycji dostali nawet dwa skutery. – Używali ich gdy pogoda pozwalała, zimą muszą korzystać z innych środków transportu – mówi Mulawa. – Urzędnik wsiada w samochód czy autobus i jedzie do człowieka.

Niestety, nie do każdego. Chodzi o mieszkańców miasta znajdujących się "w wyjątkowej sytuacji”. – To ludzie starsi, niepełnosprawni i tacy, którzy z różnych innych przyczyn nie mogą dojechać do urzędu, aby dostarczyć czy wypełnić dokumenty – tłumaczy rzecznik. Jak dodaje, pomysł się sprawdził. – W tym toku mieliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń. Nie było też żadnego przypadku, by ktoś sobie robił żarty czy też sytuacji niebezpiecznych dla pracowników urzędu.

Zgłoszenia wizyt domowych przyjmuje pracownik referatu organizacyjnego UM Kraśnik – Joanna Prażmo – tel. 81 825 15 69. (DRS)

KRAŚNIK NIE BYŁ PIERWSZY

Od trzech lat starszych i niepełnosprawnych mieszkańców odwiedzają w ich domach urzędnicy w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2011 r. domowe wizyty składają też lokatorom mieszkań komunalnych w Białymstoku pracownicy Zarządu Mienia Komunalnego. Z kolei w Warszawie nie wychodząc z domu można załatwić wszelkie sprawy dotyczące wyrobienia dowodu osobistego. Wystarczy zadzwonić do swojego urzędu dzielnicy i ustalić datę wizyty urzędnika.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 15:42

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalize.pl/v/qaia
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
ppeter / 7 grudnia 2013 o 15:38

Pomagają urochomić, bo jak dużo kierowców zostanie w domu to nie będzie komu fotek z zaskoczenia pstrykać...

Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 7 grudnia 2013 o 12:31

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Avatar
Mateusz / 7 grudnia 2013 o 12:07

U nas w Kraśniku SM takie usługi oferowała już rok temu

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:05

to, że pomagają wyrobić dowód, to wielkie mi co, przecież są osoby nie chodzące (leżące) i w jaki sposób mogą wyrobić dowód, po cholerę ten pioruński rząd daje na określony czas dowody, chyba po to aby mieć forsę z tego dla siebie

Avatar
ŁukaszK / 7 grudnia 2013 o 10:05

DLACZEGO piszecie, że te "usługi" są darmowe tj. rozruch samochodu czy holownik oraz przyjazd urzędnika? Przecież to my podatnicy opłacamy im pensje i to dla nas oni pracują! Są pracownikami mieszkańców miasta tak więc w końcu robią dobrą robotę.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:42

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://tiny.pl/q9wc2
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij szukaj
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
czytelnik / 7 grudnia 2013 o 09:35

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

rozwiń
Avatar
leonid / 7 grudnia 2013 o 08:44

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Pod... rozwiń

Avatar
Piotr / 7 grudnia 2013 o 08:08

Pomimo, że nie znosze SM, to ten pomysl jest jak najbardziej ok. Jezeli rzeczywiscie bardziej ich bedzie obchodzic pomoc ludziom niz wlepianie mandatow, to moze zmienie zdanie.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 15:42

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://lokalize.pl/v/qaia
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "zlokalizuj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi ta osoba. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
ppeter / 7 grudnia 2013 o 15:38

Pomagają urochomić, bo jak dużo kierowców zostanie w domu to nie będzie komu fotek z zaskoczenia pstrykać...

Avatar
Skąd sie takie qrwy biorą? / 7 grudnia 2013 o 12:31

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Spadaj cwelu ssać swoją pałę i nie oszukuj ludzi!!!!!

Avatar
Mateusz / 7 grudnia 2013 o 12:07

U nas w Kraśniku SM takie usługi oferowała już rok temu

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 12:05

to, że pomagają wyrobić dowód, to wielkie mi co, przecież są osoby nie chodzące (leżące) i w jaki sposób mogą wyrobić dowód, po cholerę ten pioruński rząd daje na określony czas dowody, chyba po to aby mieć forsę z tego dla siebie

Avatar
ŁukaszK / 7 grudnia 2013 o 10:05

DLACZEGO piszecie, że te "usługi" są darmowe tj. rozruch samochodu czy holownik oraz przyjazd urzędnika? Przecież to my podatnicy opłacamy im pensje i to dla nas oni pracują! Są pracownikami mieszkańców miasta tak więc w końcu robią dobrą robotę.

Avatar
Gość / 7 grudnia 2013 o 09:42

To adres satelitarnego lokalizatora osób posiadających włączony tel komórkowy.
Wejdź na tą stronę: http://tiny.pl/q9wc2
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij szukaj
a zobaczysz gdzie jest i co robi. (Zdjęcie z satelity może być trochę zamazane.)

Avatar
czytelnik / 7 grudnia 2013 o 09:35

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

Wizyty urzędników w domach mieszkańców dotyczą Kraśnika nie Lublina. Naprawdę tak trudno przeczytać ze zrozumieniem?

rozwiń
Avatar
leonid / 7 grudnia 2013 o 08:44

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Podejrzewam,że autorka aplikuje na stanowisko w ratuszowym wydziale propagandy.

autorka żyje w nierealnym świecie, nasłuchała się zapewne w ratuszu na "konferencji prasowej" o wysokim poziome miejskich urzędników. W ubiegłym roku usiłowałem wyrobić dowód osobisty dla 96- letniej osoby. Urzędniczka z bom-u na Filaretów powiedziała, że do niej to 90 letną babkę przywieźli traktorem żeby odebrała dowód osobisty.  Po wielu interwencjach "udało się " uzyskać dowód osobisty. Ponadto w marcu będzie trzecia rocznica oczekiwania na odpowiedź od prezydenta

na pismo w sprawie zachowania się strażnika miejskiego. Pod... rozwiń

Avatar
Piotr / 7 grudnia 2013 o 08:08

Pomimo, że nie znosze SM, to ten pomysl jest jak najbardziej ok. Jezeli rzeczywiscie bardziej ich bedzie obchodzic pomoc ludziom niz wlepianie mandatow, to moze zmienie zdanie.

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD?

Jak idzie rekrutacja do bialskiego wydziału GITD? 0 0

Na początku stycznia padła obietnica, że w tym roku Główny Inspektorat Transportu Drogowego zatrudni w swoim bialskim wydziale 100 osób. Jak na razie pracuje tu 29 osób.

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało
Uwaga! TVN
film

3-latek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Karola zabija jego własne ciało 14 0

Trzyletniego Karola zabija nie choroba, ale jego własne ciało. Śmiertelnym wrogiem chłopca jest jego kręgosłup, który naciska na serce, płuca, tchawicę. Karol to jeden z kilkuset ludzi na świecie, którzy chorują na bardzo rzadką chorobę genetyczną - zespół Bealsa. Ratunkiem dla niego jest nowatorska operacja w USA.

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać
film

Niedziela słoneczna. Od poniedziałku chmur będzie przybywać 0 0

Jeszcze tylko w niedzielę będziemy cieszyć się pogodą spod znaku słonecznego wyżu. Od poniedziałku chmur będzie przybywać. Czeka nas porcja deszczu i burz, które zostaną z nami co najmniej do czwartku.

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika

Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę parkingu przy ul. Kopernika 0 2

Mieszkańców kilku bloków przy ulicy Kopernika zaniepokoiła zapowiedź likwidacji miejsc postojowych. Okazuje się, że to decyzja powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci

Najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Wychowała 19 dzieci 14 8

Po 30 latach pracy i wychowaniu 19 dzieci na emeryturę przechodzi Danuta Ulidowicz, najdłużej pracująca Mama SOS na świecie. Marzy tylko o tym, żeby rano po przebudzeniu nigdzie nie musieć gnać i zwiedzić kilka wspaniałych miejsc. Szanse na zrealizowanie planów są jednak niewielkie, bo jej dzieci już przygotowują grafik, kogo odwiedzi w pierwszej kolejności.

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek

Nowe mieszkania w centrum. Na tyłach pałacu stanie nowy budynek 0 1

Przy ul. Staszica trwa porządkowanie terenu na tyłach pałacu Potockich. Inwestor wyburzył charakterystyczny mur i gospodarcze budynki. Zanim zacznie w ich miejscu stawiać nowy budynek będzie tu znów można parkować

Wybrzeże Gdańsk –  Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera

Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin 43:47. Finisz godny lidera 0 3

Speed Car Motor Lublin po fenomenalnej końcówce i podwójnych zwycięstwach w trzech z czterech ostatnich biegów, pokonał na wyjeździe Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43.

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca
MAGAZYN

Unikaj pozorów i nawyków. Wkrótce Międzynarodowy Dzień Tańca 0 0

To skomplikowane: Międzynarodowy Dzień Tańca będzie 29 kwietnia. Spektakl, którego nie można przegapić: 28 kwietnia. Ale już 26 kwietnia trzeba iść na projekcję. Generalnie: dużo tańczenia na różne sposoby!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:23. Historyczny awans! 7 1

Zespół trenera Daniela Waszkiewicza po meczu pełnym zwrotów akcji i emocji przegrał co prawda w Opolu, ale awansował do finału Pucharu Polski. O sukcesie gości zadecydował rzut Nikoli Prce cztery sekundy przed końcem spotkania

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji
ZDJĘCIA
galeria

Lubelskie ma nowych Ambasadorów. Wśród nich jest gwiazda polskiej telewizji 19 9

Grażyna Torbicka, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek oraz Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Tytuły przyznano podczas uroczystej gali w Targach Lublin. W jej trakcie ogłoszono także laureatów certyfikatu Marka Lubelskie.

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1. Lider zbyt mocny 2 0

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Wisła musiała się pogodzić z porażką. Trzy punkty z Puław wywiózł lider tabeli GKS Jastrzębie. Goście po wyrównanym meczu wygrali 1:0

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym
22 kwietnia 2018, 13:00

Malarstwo Jacka Malczcewskiego w Kazimierzu Dolnym 3 1

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy Wielka sztuka jest jak ocean głęboką. Malarstwo Jacka Malczewskiego. Uroczyste otwarcie ekspozycji już w niedzielę, 22 kwietnia o godz. 13.

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach
22 kwietnia 2018, 17:00

Premiera spektaklu "Czarodziejski imbryk" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 kwietnia o godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się uroczysta premiera spektaklu Czarodziejski imbryk Teatru Lalek Muchomor"

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda

Ma pomóc w wykrywaniu raka. Przełomowa mikrosonda 0 2

Szybszą i lepszą diagnostykę nowotworową ma zapewnić mikrosonda, nad którą pracują badacze z SDS Optic. Badania będą prowadzone w nowoczesnym laboratorium, które niedawno zostało otwarte.

Motor lepszy od JKS Jarosław

Motor lepszy od JKS Jarosław 53 14

Piłkarze Motoru po dwóch remisach z rzędu tym razem zgarnęli komplet punktów. Nie było łatwo, ale żółto-biało-niebiescy pokonali ostatecznie ostatni w tabeli JKS Jarosław 1:0. Dzięki temu udany debiut w roli pierwszego trenera zaliczył Piotr Zasada, który we wtorek zastąpił Marcina Sasala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!