Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2011 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Straż Miejska usuwa samochody ze Starego Miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Straż Miejska od kilku dni usuwa holownikiem auta łamiące zakaz wjazdu (Karol Zienkiewicz / Archiwum
Straż Miejska od kilku dni usuwa holownikiem auta łamiące zakaz wjazdu (Karol Zienkiewicz / Archiwum

Na Starym Mieście giną samochody i znajdują się na płatnym parkingu. Straż Miejska od kilku dni usuwa holownikiem auta łamiące zakaz wjazdu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Do tej pory odholowaliśmy 30 pojazdów – mówi Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej.

Kierowcy dostają po 100 zł mandatu. Albo za parkowanie na terenie strefy zamieszkania w miejscu niewyznaczonym, albo za złamanie zakazu ruchu stojącego przy wjeździe przez Noworybną. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty holowania wynoszące 180 zł i ewentualnie koszty parkingu – 15 zł za dobę.

Strażnicy zapowiadają, że akcja potrwa „tak długo, jak będzie trzeba”. – Wybierając się do pubu czy restauracji można zostawić samochód wcześniej i przejść te kilkadziesiąt metrów – stwierdza Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.
Na samochody kręcące się po Starym Mieście od dawna skarżą się mieszkańcy dzielnicy. W ubiegłym roku na ul. Grodzkiej doszło do dwóch wypadków drogowych, w których dwie osoby zostały ranne.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janek / 25 marca 2011 o 10:40
Ciekaw jestem czy zabrali już te 3 rozbite wraki stojące obok byłej Karczmy Słupskiej.
Avatar
nie lubię / 25 marca 2011 o 10:20
Brawo!!!
Po Starówce zapraszam na inne ulice Centrum. Buraków inaczej się nie nauczy, przepisów i kultury.
Uważam że jak ja mogę zrobić kilka "kółek" szukając wolnego miejsca, bo mi dobre wychowanie nie pozwala postawić auta na: trawniku, przejściu, skrzyżowaniu. To inni też mogą.
Jak komuś mało parkingów to niech za....a na piechotkę. Jaśniepaństwo od siedmiu boleści. Wielkomiejskie społeczeństwo w pierwszym pokoleniu, zapomniał jak do wychodka musiał naginać pół kilometra, to teraz musi do sklepu pod drzwi podjechać.
Avatar
Franek / 25 marca 2011 o 09:19
Najpierw należy pomysleć o parkingach a potem wymagać.
Avatar
moto-on / 25 marca 2011 o 07:10
Taka akcja powinna trwać cały rok i nie tylko na Starym Mieście. Na wielu ulicach w centrum i nie tylko ( np. LSM ul.Wallenroda i okoliczne uliczki). Straż Miejska powinna wreszcie zając się na ostro parkowaniem w mieście i wszystkich niesfornych i uporczywych łamaczy PRD odholowywać na parkingi strzeżone. Może wreszcie niektórym to przemówi do pustej głowy i nauczą się jeździć i parkować jak trzeba. Z drugiej strony miasto nie powinno zapominac o tym ,że niedługo kończą się umowy z firmami na odholowywanie takich pojazdów i w pewnym momencie jak to bywało w 2008 i 2010r przez zaniedbanie urzędników Ratusza Straż Miejska i Policja miały zwiazane ręce bo nie mogły korzystać z usług firm holowniczych.
Taka akcja powinna trwać cały rok i nie tylko na Starym Mieście. Na wielu ulicach w centrum i nie tylko ( np. LSM ul.Wallenroda i okoliczne uliczki). Straż Miejska powinna wreszcie zając się na ostro parkowaniem w mieście i wszystkich niesfornych i uporczywych łamaczy PRD odholowywać na parkingi strzeżone. Może wreszcie niektórym to przemówi do pustej głowy i nauczą się jeździć i parkować jak trzeba. Z drugiej strony miasto nie powinno zapominac o tym ,że niedługo kończą się umowy z firmami na odholowywanie takich pojazdów i w pewnym momenci... rozwiń
Avatar
Sampozytyw / 25 marca 2011 o 06:49
[color="#000000"][size="3"]Taką akcję należy tylko pochwalić.Dużo mandatów to dużo kasy w budżecie.Dużo kasy to lepsza komunikacja i drogi mieście.W końcu ktoś zrozumiał że Straż Miejska może na siebie zarobić i dać zarobić firmie holującej.[/size][/color]
Avatar
nick / 25 marca 2011 o 00:07
Ciekaw jestem gdzie parkuja prywatnie Ci wszyscy straznicy, policjanci i osoby siedzace na stołkach?? im tez lepicie mandaty!!??
Avatar
bree / 24 marca 2011 o 19:54
Na samochody kręcące się po Starym Mieście od dawna skarżą się mieszkańcy dzielnicy.Najbardziej skarżą się na to ze właściciele pojazdów zabierają ze sobą cenne przedmioty laptopy torebki zamiast zostawić je w samochodzie.Niegodziwi właściciele samochodów potrafią obrzydzić życie mieszkańcom Starego miasta bo ich pojazdy mają zamontowane śruby utrudniające wymontowanie koła a niektórzy ci najbardziej bezczelni potrafią włączyc alarm po opuszczeniu pojazdu.
Avatar
don / 24 marca 2011 o 19:43
Na ul. Karłowicza codziennie kilkanaście samochodów stoi przez cały dzień "na zakazie". Dochodzi do kolizji drogowych. Ale straż miejska nikomu nie wlepi mandatu, bo boi się, że są to samochody pracowników z pobliskiego "zielonego wieżowca". Zapraszamy więc na ul. Karłowicza - można parkować w centrum za darmo, na zakazie i nic nie grozi !!! Jest tu miejsce dla ok. 30 samochodów.
Avatar
ja / 24 marca 2011 o 19:27
taksowkom tez powinni zabronic tam wjezdzac, bo jezdza jak deb***e, nie mowiac o psuciu klimatu starego miasta!
Avatar
Aneczka89 / 24 marca 2011 o 19:09
i bardzo dobrze. częściej powinni karać za parkowanie na zakazie, chodniku itp. bo przejść nie można. ostatnio byłam świadkiem jak na starym mieście kobieta z wózkiem musiała uciekać, by jej jakiś baranek nie rozjechał "swojom furom"...
Avatar
Janek / 25 marca 2011 o 10:40
Ciekaw jestem czy zabrali już te 3 rozbite wraki stojące obok byłej Karczmy Słupskiej.
Avatar
nie lubię / 25 marca 2011 o 10:20
Brawo!!!
Po Starówce zapraszam na inne ulice Centrum. Buraków inaczej się nie nauczy, przepisów i kultury.
Uważam że jak ja mogę zrobić kilka "kółek" szukając wolnego miejsca, bo mi dobre wychowanie nie pozwala postawić auta na: trawniku, przejściu, skrzyżowaniu. To inni też mogą.
Jak komuś mało parkingów to niech za....a na piechotkę. Jaśniepaństwo od siedmiu boleści. Wielkomiejskie społeczeństwo w pierwszym pokoleniu, zapomniał jak do wychodka musiał naginać pół kilometra, to teraz musi do sklepu pod drzwi podjechać.
Avatar
Franek / 25 marca 2011 o 09:19
Najpierw należy pomysleć o parkingach a potem wymagać.
Avatar
moto-on / 25 marca 2011 o 07:10
Taka akcja powinna trwać cały rok i nie tylko na Starym Mieście. Na wielu ulicach w centrum i nie tylko ( np. LSM ul.Wallenroda i okoliczne uliczki). Straż Miejska powinna wreszcie zając się na ostro parkowaniem w mieście i wszystkich niesfornych i uporczywych łamaczy PRD odholowywać na parkingi strzeżone. Może wreszcie niektórym to przemówi do pustej głowy i nauczą się jeździć i parkować jak trzeba. Z drugiej strony miasto nie powinno zapominac o tym ,że niedługo kończą się umowy z firmami na odholowywanie takich pojazdów i w pewnym momencie jak to bywało w 2008 i 2010r przez zaniedbanie urzędników Ratusza Straż Miejska i Policja miały zwiazane ręce bo nie mogły korzystać z usług firm holowniczych.
Taka akcja powinna trwać cały rok i nie tylko na Starym Mieście. Na wielu ulicach w centrum i nie tylko ( np. LSM ul.Wallenroda i okoliczne uliczki). Straż Miejska powinna wreszcie zając się na ostro parkowaniem w mieście i wszystkich niesfornych i uporczywych łamaczy PRD odholowywać na parkingi strzeżone. Może wreszcie niektórym to przemówi do pustej głowy i nauczą się jeździć i parkować jak trzeba. Z drugiej strony miasto nie powinno zapominac o tym ,że niedługo kończą się umowy z firmami na odholowywanie takich pojazdów i w pewnym momenci... rozwiń
Avatar
Sampozytyw / 25 marca 2011 o 06:49
[color="#000000"][size="3"]Taką akcję należy tylko pochwalić.Dużo mandatów to dużo kasy w budżecie.Dużo kasy to lepsza komunikacja i drogi mieście.W końcu ktoś zrozumiał że Straż Miejska może na siebie zarobić i dać zarobić firmie holującej.[/size][/color]
Avatar
nick / 25 marca 2011 o 00:07
Ciekaw jestem gdzie parkuja prywatnie Ci wszyscy straznicy, policjanci i osoby siedzace na stołkach?? im tez lepicie mandaty!!??
Avatar
bree / 24 marca 2011 o 19:54
Na samochody kręcące się po Starym Mieście od dawna skarżą się mieszkańcy dzielnicy.Najbardziej skarżą się na to ze właściciele pojazdów zabierają ze sobą cenne przedmioty laptopy torebki zamiast zostawić je w samochodzie.Niegodziwi właściciele samochodów potrafią obrzydzić życie mieszkańcom Starego miasta bo ich pojazdy mają zamontowane śruby utrudniające wymontowanie koła a niektórzy ci najbardziej bezczelni potrafią włączyc alarm po opuszczeniu pojazdu.
Avatar
don / 24 marca 2011 o 19:43
Na ul. Karłowicza codziennie kilkanaście samochodów stoi przez cały dzień "na zakazie". Dochodzi do kolizji drogowych. Ale straż miejska nikomu nie wlepi mandatu, bo boi się, że są to samochody pracowników z pobliskiego "zielonego wieżowca". Zapraszamy więc na ul. Karłowicza - można parkować w centrum za darmo, na zakazie i nic nie grozi !!! Jest tu miejsce dla ok. 30 samochodów.
Avatar
ja / 24 marca 2011 o 19:27
taksowkom tez powinni zabronic tam wjezdzac, bo jezdza jak deb***e, nie mowiac o psuciu klimatu starego miasta!
Avatar
Aneczka89 / 24 marca 2011 o 19:09
i bardzo dobrze. częściej powinni karać za parkowanie na zakazie, chodniku itp. bo przejść nie można. ostatnio byłam świadkiem jak na starym mieście kobieta z wózkiem musiała uciekać, by jej jakiś baranek nie rozjechał "swojom furom"...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 6 15

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 7 6

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 5

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 9 4

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 13 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 10

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 10

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 27 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 6 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!