Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2011 r.
19:16
Edytuj ten wpis

Strażacy protestują. Chcą spotkać się z premierem

Autor: Zdjęcie autora mb
0 10 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Premier Donald Tusk obiecał podwyżki policjantom i żołnierzom. Ale zapomniał o strażakach, funkcjonariuszach Straży Granicznej i Służby Więziennej. Dlatego ci w środę rozpoczęli akcję protestacyjną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych podjęła decyzję o powołaniu ogólnopolskiego komitetu strajkowego. Związkowcy chcą spotkać się z premierem Tuskiem.

– Premier obiecał dodatkowe pieniądze dla policji i wojska. Dla nas nie przewiduje żadnych podwyżek – mówi Bogdan Dębowski, sekretarz wojewódzkiej sekcji pożarnictwa NSZZ „Solidarność” w naszym regionie. – Pomimo że wcześniej było mnóstwo umów z różnymi rządami, że straż pożarna będzie „dochodzić” do wynagrodzeń policji. Nie mieliśmy podwyżek od czterech lat.

Podobnie jest w Straży Granicznej i Służbie Więziennej. Dlatego w środęw całym kraju zaczął się protest. Na początek oflagowano jednostki straży pożarnej, Straży Granicznej i Służby Więziennej. Do 28 grudnia komitety strajkowe mają powstać w każdym województwie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ruch paikota / 23 grudnia 2011 o 20:13
PAWLAK też jest strażakiem i ani myśli strajkować. Bierzcie z niego przykład. WESOŁYCH ŚWIĄT. Bedzię lepiej po Nowym Roku.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 16:46
[quote name='lejkowy' timestamp='1324568243' post='574116']
Dobrze gadasz, ja już 2 lata na emeryturce. Jestem przed czterdziechą, dorobić mogę sobie bez ograniczeń (o robotę łatwo, nie muszą za nas płacic zus). Kto może niech zostawia te robotę i na emeryturkę, póki się da. Dymać wszystkich pracujących do 67 lat!
[/quote]
proszę mnie nie dymać!
Avatar
lejkowy / 22 grudnia 2011 o 16:37
[quote name='strażak' timestamp='1324498334' post='573809']
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
[/quote]
Dobrze gadasz, ja już 2 lata na emeryturce. Jestem przed czterdziechą, dorobić mogę sobie bez ograniczeń (o robotę łatwo, nie muszą za nas płacic zus). Kto może niech zostawia te robotę i na emeryturkę, póki się da. Dymać wszystkich pracujących do 67 lat!
[quote name='strażak' timestamp='1324498334' post='573809']
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
[/quote]
Dobrze gadasz, ja już 2 lata na emeryturce. Jestem przed czterdziechą, dorobić mogę sobie bez ograniczeń (o robotę łatwo, nie muszą za nas płacic zus). Kto może niech zostawia te robotę i na emeryturkę, póki się da. Dymać ws... rozwiń
Avatar
flow / 22 grudnia 2011 o 08:42
Straż domaga się pieniędzy, których policja i żołnierze jeszcze nie dostali i pewnie nie dostaną tzw. obiecanki cacanki, ale straż pożarna tak to przeżywa i zachowuje się jak przysłowiowy "pies ogrodnika", poza tym policja też nie dostawała od czterech lat żadnych podwyżek, a z tego co pamiętam z ustawy modernizacyjnej to strażacy o wiele większe podwyżki otrzymali i wtedy nikt nie krzyczał.
Avatar
jurek / 22 grudnia 2011 o 06:28
Strażacy, funkconarusze straży granicznej i wiezienictawa nie macie racji, RZĄD dba o Was i całe społeczeństwo. Od Nowego Roku 2012 znacznie się poprawi sytuacja cenowa. Przeczytałem w jednej z gazet, że od nowego roku potanieją KOSZULKI TRYKOTOWE i TENISÓWKI. Z tego powodu wasze protesty są bezpodstawne, mające na celu wywołanie niepokojów spoełecznych.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 22:46
Jakbyś był naprawde strażakiem to byś nie pisał głupot że po 15 latach służby odchodzisz na łaskawy chlebek i do tego nie mały???piszesz bzdury...to jest 40% poborów więc łatwo policzyć ile to dla ciebie nie mało...hehehe...życzę powodzenia na głodowej emeryturce...może na bułkę i masło ci wystarczy pseudostrażaku...
Avatar
hendryk / 21 grudnia 2011 o 22:22
A JAK ku*** W POLICJI ZAMROZILI NAM NA 3 LATA WSZELKIE PODWYŻKI TO NIKT NIE PŁAKAŁ A WY DOSTAWALIŚCIE a teraz my dostajemy parę groszy więcej to żal wam?!!! TEGO NIKT NIE WIDZI!!!
Avatar
34-latek / 21 grudnia 2011 o 21:37
[quote name='strażak' timestamp='1324498334' post='573809']
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
[/quote]
Tak jak mówisz, mają nas daleko w du..e. Mi zostało jeszcze 1,5 roku i też spadam na zieloną trawkę...
Avatar
strażak / 21 grudnia 2011 o 21:12
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
Avatar
sprawied / 21 grudnia 2011 o 21:08
Wiadomo o co chodzi dostają tylko ci , którzy mają chronić tuzka przed Polakami, a inni nie są potrzebni bo władza jest tak jak za komuny w milicji a jak ta niedaje rady to oczywiście wojsko pomoze
Avatar
Ruch paikota / 23 grudnia 2011 o 20:13
PAWLAK też jest strażakiem i ani myśli strajkować. Bierzcie z niego przykład. WESOŁYCH ŚWIĄT. Bedzię lepiej po Nowym Roku.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2011 o 16:46
[quote name='lejkowy' timestamp='1324568243' post='574116']
Dobrze gadasz, ja już 2 lata na emeryturce. Jestem przed czterdziechą, dorobić mogę sobie bez ograniczeń (o robotę łatwo, nie muszą za nas płacic zus). Kto może niech zostawia te robotę i na emeryturkę, póki się da. Dymać wszystkich pracujących do 67 lat!
[/quote]
proszę mnie nie dymać!
Avatar
lejkowy / 22 grudnia 2011 o 16:37
[quote name='strażak' timestamp='1324498334' post='573809']
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
[/quote]
Dobrze gadasz, ja już 2 lata na emeryturce. Jestem przed czterdziechą, dorobić mogę sobie bez ograniczeń (o robotę łatwo, nie muszą za nas płacic zus). Kto może niech zostawia te robotę i na emeryturkę, póki się da. Dymać wszystkich pracujących do 67 lat!
[quote name='strażak' timestamp='1324498334' post='573809']
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
[/quote]
Dobrze gadasz, ja już 2 lata na emeryturce. Jestem przed czterdziechą, dorobić mogę sobie bez ograniczeń (o robotę łatwo, nie muszą za nas płacic zus). Kto może niech zostawia te robotę i na emeryturkę, póki się da. Dymać ws... rozwiń
Avatar
flow / 22 grudnia 2011 o 08:42
Straż domaga się pieniędzy, których policja i żołnierze jeszcze nie dostali i pewnie nie dostaną tzw. obiecanki cacanki, ale straż pożarna tak to przeżywa i zachowuje się jak przysłowiowy "pies ogrodnika", poza tym policja też nie dostawała od czterech lat żadnych podwyżek, a z tego co pamiętam z ustawy modernizacyjnej to strażacy o wiele większe podwyżki otrzymali i wtedy nikt nie krzyczał.
Avatar
jurek / 22 grudnia 2011 o 06:28
Strażacy, funkconarusze straży granicznej i wiezienictawa nie macie racji, RZĄD dba o Was i całe społeczeństwo. Od Nowego Roku 2012 znacznie się poprawi sytuacja cenowa. Przeczytałem w jednej z gazet, że od nowego roku potanieją KOSZULKI TRYKOTOWE i TENISÓWKI. Z tego powodu wasze protesty są bezpodstawne, mające na celu wywołanie niepokojów spoełecznych.
Avatar
Gość / 21 grudnia 2011 o 22:46
Jakbyś był naprawde strażakiem to byś nie pisał głupot że po 15 latach służby odchodzisz na łaskawy chlebek i do tego nie mały???piszesz bzdury...to jest 40% poborów więc łatwo policzyć ile to dla ciebie nie mało...hehehe...życzę powodzenia na głodowej emeryturce...może na bułkę i masło ci wystarczy pseudostrażaku...
Avatar
hendryk / 21 grudnia 2011 o 22:22
A JAK ku*** W POLICJI ZAMROZILI NAM NA 3 LATA WSZELKIE PODWYŻKI TO NIKT NIE PŁAKAŁ A WY DOSTAWALIŚCIE a teraz my dostajemy parę groszy więcej to żal wam?!!! TEGO NIKT NIE WIDZI!!!
Avatar
34-latek / 21 grudnia 2011 o 21:37
[quote name='strażak' timestamp='1324498334' post='573809']
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
[/quote]
Tak jak mówisz, mają nas daleko w du..e. Mi zostało jeszcze 1,5 roku i też spadam na zieloną trawkę...
Avatar
strażak / 21 grudnia 2011 o 21:12
Pewnie, reszta mundurówek dostanie, a my nie. Dobrze, że mam już 34 lata i za pół roku minie mi 15 lat w straży - już się witam z emeryturką. Spadam na łaskawy chlebek, całkiem nie mały. Koledzy, powodzenia!
Avatar
sprawied / 21 grudnia 2011 o 21:08
Wiadomo o co chodzi dostają tylko ci , którzy mają chronić tuzka przed Polakami, a inni nie są potrzebni bo władza jest tak jak za komuny w milicji a jak ta niedaje rady to oczywiście wojsko pomoze

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko
26 kwietnia 2018, 18:00

Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. Dla seniorów i nie tylko 1 0

Co Gdzie Kiedy. Czwartkowy koncert w wykonaniu Piotra Selima i lubelskich artystów zainauguruje tegoroczne Dni Dialogu Pokoleń w Lublinie. W piątek ulicami miasta przejdzie barwny korowód.

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej?

Bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów w Białej Podlaskiej? 1

Bezpłatnej sterylizacji, kastracji oraz czipowania psów i kotów chce mieszkaniec Białej Podlaskiej, Andrzej Halicki. Wniósł w tej sprawie petycję do władz miasta. Obecnie, stowarzyszenie Azyl umożliwia właścicielom psów częściowy zwrot kosztów sterylizacji.

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki

Lublin kupuje 20 autobusów elektrycznych. Na nowej pętli będą ładowarki 3 0

20 autobusów elektrycznych oraz komplet ładowarek zamawia Zarząd Transportu Miejskiego w ogłoszonym w środę przetargu. Pierwsze pojazdy mają do nas dotrzeć za półtora roku, kolejne do połowy września 2020 r. W planach są następne zakupy takich pojazdów dla lubelskiej komunikacji.

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach
galeria

Wizerunki mieszkańców dzielnicy zawisły na kamienicy. Niezwykła akcja na Bronowicach 5 1

Dominika Sobolewska zainspirowana antenami widocznymi na każdym niemal budynku Bronowic zrealizowała projekt w tej dzielnicy.

Zaburzenia erekcji – metody leczenia

Zaburzenia erekcji – metody leczenia 0

Z roku na rok rośnie liczba wypisywanych recepta na środki wspomagające erekcję. Ilu mężczyzn cierpi na zaburzenia wzwodu? Czy problem dotyczy jedynie starszych mężczyzn? Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 kwietnia 2018 r. 0 0

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim
Zdjęcia
galeria
film

"Save Alfie Evans". Mieszkańcy Lublina w obronie chłopca. Protest pod konsulatem brytyjskim 174 7

Maskotki, baloniki i znicze oraz ułożony na chodniku napis z imieniem Alfie - tak w środę późnym wieczorem wyglądało wejście do konsulatu brytyjskiego w Lublinie.

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem
film

LIGA MISTRZÓW. Real Madryt z zaliczką przed rewanżem 0 0

Zespół Zinedina Zidana przegrywał do przerwy z Bayernem Monachium, ale w drugiej połowie odwrócił losy spotkania i to „Królewscy” są nieco bliżej awansu do finału, który odbędzie się w Kijowie

W tym zawodzie brakuje rąk do pracy w całym województwie lubelskim. A ile można zarobić?