Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
16:57
Edytuj ten wpis

Strażnicy miejscy przestali straszyć szczękami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
– Po "szczęki” sięgamy tylko w wyjątkowych przypadkach – zapewniają strażnicy (Jacek Świerczyński /
– Po \"szczęki” sięgamy tylko w wyjątkowych przypadkach – zapewniają strażnicy (Jacek Świerczyński /

Straż Miejska kojarząca się dotąd głównie z zakładaniem blokad na koła źle zaparkowanych aut zmieniła zwyczaje. Od września założyła zaledwie… cztery blokady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W 2011 r. strażnicy zakładali szczęki na koła samochodów średnio kilkanaście razy dziennie, z wyjątkiem weekendów, gdy były to sporadyczne przypadki.

– Podobnie było przez osiem miesięcy kończącego się roku – przyznaje Robert Gogola, rzecznik
Straży Miejskiej w Lublinie.

Mundurowi za tak częste korzystanie z blokad byli równie często krytykowani przez mieszkańców.

Gdy zmienił się komendant, zmieniły się też polecenia. Strażnicy dostali przykaz, by bardziej zwracać uwagę na tzw. wykroczenia porządkowe: picie alkoholu, zakłócanie porządku, niszczenie zieleni. Pojawiło się więcej nocnych patroli, w weekendy po mieście krąży nocą nawet kilka radiowozów straży. W odstawkę poszły też blokady zwane "szczękami”.
– Od początku września do tej pory użyliśmy ich cztery razy. Sięgamy po nie tylko w wyjątkowych przypadkach – mówi Gogola. Straż zapewnia, że szczęki zakłada na koła tylko tych pojazdów, których kierowcy uporczywie łamią przepisy w tym samym miejscu, a unieruchomienie auta nie spowoduje zagrożenia w ruchu.

– Obecnie skupiamy się na innych zadaniach. Jesienią dzięki stałym nocnym wizytom udało nam się doprowadzić do poprawy sytuacji na pl. Kaczyńskiego, na którym młodzi ludzie pili alkohol. Staramy się zapewnić mieszkańcom poczucie, że można wieczorem wyjść z psem na spacer i nie być narażonym na zaczepki podchmielonych panów z butelką piwa lub wina.

Niedawno Straż Miejska zaoferowała mieszkańcom, że podczas silnych mrozów będzie pomagać w uruchomieniu silników samochodów. Radiowozy z kablami rozruchowymi mają być do dyspozycji dzwoniących kierowców także w przypadku kolejnego spadku temperatury.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 stycznia 2013 o 14:09
[quote name='on' timestamp='1356782054' post='714433']
jedynym niepowodzeniem zyciowym tutaj jestes ty
dla twojej wiadomosci nie jestem zadnym straznikiem, nie pracuje w zadnych sluzbach mundurowych ani nawet w budzetówce, nie lubie po prostu jak jakis tuman bez szkoly wciska swoje bezsensowne wypociny
rozumiem twoja niechcec do sm, zapewne dostales kilka mandatow za parkowanie swoim kredensem gdzie popadnie, i teraz plujesz jadem, udajesz wielce oswieconego
[/quote]
ten styl przypomina mi inne forum, dalsze od Lublina...
Avatar
hahaha / 29 grudnia 2012 o 19:13
[quote name='on' timestamp='1356778973' post='714412']
nie zalosne tumanie jeden, tylko sm nie ma takich uprawnien jak policja[/quote]

to od czego jest?
Powinni się zająć zbieraniem psich g0wien z chodników - jestem za tym, aby wpisać to w zakres ich obowiązków.
Avatar
gość / 29 grudnia 2012 o 16:29
Kto zbiera podpisy za rozwiązaniem SM?
Avatar
krzys / 29 grudnia 2012 o 13:29
niedziela, około godziny 16 ej. Proszę o interwencję straży miejskiej, twierdzą że nie mają żadnego wolnego radiowozu, a ten co jest przyjechałby późno... wtedy kiedy interwencja już niebyłaby potrzebna. To w nocy na pewno jeżdżą, ehem
Avatar
lubas / 29 grudnia 2012 o 13:19
[list]
[*]Po pierwsze. Nie zakładają blokad bo mają fotoradar (więcej kasy i mniej roboty). Po drugie. Nie zakładają blokad bo jest strefa płatnego parkowania i nie mają tam roboty bo miasto samo egzekwuje opłaty. Proste. Dziękuję za uwagę.
[/list]
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 12:56
Straż Miejska nie jest od uruchamiania samochodów, tylko profesjonalna służba - pomoc drogowa. Panie komendancie SM, czy zdaje pan sobie sprawę z konsekwencji uszkodzenia samochodu, gdy jeden z pańskich podwładnych popełni błąd? Roszczenia cywilne zwrócą sie przeciw panu i pana ludziom, którzy nie są profesjonalistami w branży motoryzacyjnej. Zajmijcie panowie porządkiem w mieście, bo z tyłu za ratuszem nie można przejść po obsr...nych chodnikach. Psy z całego starego miasta mają tam wychodek. Chwała panu za zmianę zwyczajów i obyczajów SM, to co działo się wcześniej wołało o pomstę do nieba, ale należy wykonywać tylko takie zadania, do których jesteście uprawnieni, posiadacie kwalifikacje i kompeterncje. Pozdrawiam
Straż Miejska nie jest od uruchamiania samochodów, tylko profesjonalna służba - pomoc drogowa. Panie komendancie SM, czy zdaje pan sobie sprawę z konsekwencji uszkodzenia samochodu, gdy jeden z pańskich podwładnych popełni błąd? Roszczenia cywilne zwrócą sie przeciw panu i pana ludziom, którzy nie są profesjonalistami w branży motoryzacyjnej. Zajmijcie panowie porządkiem w mieście, bo z tyłu za ratuszem nie można przejść po obsr...nych chodnikach. Psy z całego starego miasta mają tam wychodek. Chwała panu za zmianę zwyczajów i obyczajów SM, ... rozwiń
Avatar
on / 29 grudnia 2012 o 12:54
[quote name='Anty-Straż' timestamp='1356781607' post='714430']
on i Edi - strażniczku zza biureczka, tak cię prawda boli?! Stąd tyle agresji? jakieś niepowodzenia życiowe?
[/quote]



jedynym niepowodzeniem zyciowym tutaj jestes ty
dla twojej wiadomosci nie jestem zadnym straznikiem, nie pracuje w zadnych sluzbach mundurowych ani nawet w budzetówce, nie lubie po prostu jak jakis tuman bez szkoly wciska swoje bezsensowne wypociny
rozumiem twoja niechcec do sm, zapewne dostales kilka mandatow za parkowanie swoim kredensem gdzie popadnie, i teraz plujesz jadem, udajesz wielce oswieconego
[quote name='Anty-Straż' timestamp='1356781607' post='714430']
on i Edi - strażniczku zza biureczka, tak cię prawda boli?! Stąd tyle agresji? jakieś niepowodzenia życiowe?
[/quote]



jedynym niepowodzeniem zyciowym tutaj jestes ty
dla twojej wiadomosci nie jestem zadnym straznikiem, nie pracuje w zadnych sluzbach mundurowych ani nawet w budzetówce, nie lubie po prostu jak jakis tuman bez szkoly wciska swoje bezsensowne wypociny
rozumiem twoja niechcec do sm, zapewne... rozwiń
Avatar
Anty-Straż / 29 grudnia 2012 o 12:46
on i Edi - strażniczku zza biureczka, tak cię prawda boli?! Stąd tyle agresji? jakieś niepowodzenia życiowe?
Avatar
on / 29 grudnia 2012 o 12:02
[quote name='Anty-SM' timestamp='1356773697' post='714377']
Nieraz widziałam "czarnych" jak stoją z grupką chłopaczków, którzy pili piwko. Sytuacja wyglądała tak: panowie w mundurach łapali za telefon i dzwonili po posiłki czyli po... policję! Policja przyjeżdżała, straż miejska do samochodu i out. A policjanci musieli się męczyć z gówniarzami. Żałosne
[/quote]

nie zalosne tumanie jeden, tylko sm nie ma takich uprawnien jak policja, zanim cos wybelkoczesz poznaj dokladnie temat w ktorym probujesz byc ekspertem
Avatar
Anty-SM / 29 grudnia 2012 o 10:34
Nieraz widziałam "czarnych" jak stoją z grupką chłopaczków, którzy pili piwko. Sytuacja wyglądała tak: panowie w mundurach łapali za telefon i dzwonili po posiłki czyli po... policję! Policja przyjeżdżała, straż miejska do samochodu i out. A policjanci musieli się męczyć z gówniarzami. Żałosne
Avatar
Gość / 2 stycznia 2013 o 14:09
[quote name='on' timestamp='1356782054' post='714433']
jedynym niepowodzeniem zyciowym tutaj jestes ty
dla twojej wiadomosci nie jestem zadnym straznikiem, nie pracuje w zadnych sluzbach mundurowych ani nawet w budzetówce, nie lubie po prostu jak jakis tuman bez szkoly wciska swoje bezsensowne wypociny
rozumiem twoja niechcec do sm, zapewne dostales kilka mandatow za parkowanie swoim kredensem gdzie popadnie, i teraz plujesz jadem, udajesz wielce oswieconego
[/quote]
ten styl przypomina mi inne forum, dalsze od Lublina...
Avatar
hahaha / 29 grudnia 2012 o 19:13
[quote name='on' timestamp='1356778973' post='714412']
nie zalosne tumanie jeden, tylko sm nie ma takich uprawnien jak policja[/quote]

to od czego jest?
Powinni się zająć zbieraniem psich g0wien z chodników - jestem za tym, aby wpisać to w zakres ich obowiązków.
Avatar
gość / 29 grudnia 2012 o 16:29
Kto zbiera podpisy za rozwiązaniem SM?
Avatar
krzys / 29 grudnia 2012 o 13:29
niedziela, około godziny 16 ej. Proszę o interwencję straży miejskiej, twierdzą że nie mają żadnego wolnego radiowozu, a ten co jest przyjechałby późno... wtedy kiedy interwencja już niebyłaby potrzebna. To w nocy na pewno jeżdżą, ehem
Avatar
lubas / 29 grudnia 2012 o 13:19
[list]
[*]Po pierwsze. Nie zakładają blokad bo mają fotoradar (więcej kasy i mniej roboty). Po drugie. Nie zakładają blokad bo jest strefa płatnego parkowania i nie mają tam roboty bo miasto samo egzekwuje opłaty. Proste. Dziękuję za uwagę.
[/list]
Avatar
Gość / 29 grudnia 2012 o 12:56
Straż Miejska nie jest od uruchamiania samochodów, tylko profesjonalna służba - pomoc drogowa. Panie komendancie SM, czy zdaje pan sobie sprawę z konsekwencji uszkodzenia samochodu, gdy jeden z pańskich podwładnych popełni błąd? Roszczenia cywilne zwrócą sie przeciw panu i pana ludziom, którzy nie są profesjonalistami w branży motoryzacyjnej. Zajmijcie panowie porządkiem w mieście, bo z tyłu za ratuszem nie można przejść po obsr...nych chodnikach. Psy z całego starego miasta mają tam wychodek. Chwała panu za zmianę zwyczajów i obyczajów SM, to co działo się wcześniej wołało o pomstę do nieba, ale należy wykonywać tylko takie zadania, do których jesteście uprawnieni, posiadacie kwalifikacje i kompeterncje. Pozdrawiam
Straż Miejska nie jest od uruchamiania samochodów, tylko profesjonalna służba - pomoc drogowa. Panie komendancie SM, czy zdaje pan sobie sprawę z konsekwencji uszkodzenia samochodu, gdy jeden z pańskich podwładnych popełni błąd? Roszczenia cywilne zwrócą sie przeciw panu i pana ludziom, którzy nie są profesjonalistami w branży motoryzacyjnej. Zajmijcie panowie porządkiem w mieście, bo z tyłu za ratuszem nie można przejść po obsr...nych chodnikach. Psy z całego starego miasta mają tam wychodek. Chwała panu za zmianę zwyczajów i obyczajów SM, ... rozwiń
Avatar
on / 29 grudnia 2012 o 12:54
[quote name='Anty-Straż' timestamp='1356781607' post='714430']
on i Edi - strażniczku zza biureczka, tak cię prawda boli?! Stąd tyle agresji? jakieś niepowodzenia życiowe?
[/quote]



jedynym niepowodzeniem zyciowym tutaj jestes ty
dla twojej wiadomosci nie jestem zadnym straznikiem, nie pracuje w zadnych sluzbach mundurowych ani nawet w budzetówce, nie lubie po prostu jak jakis tuman bez szkoly wciska swoje bezsensowne wypociny
rozumiem twoja niechcec do sm, zapewne dostales kilka mandatow za parkowanie swoim kredensem gdzie popadnie, i teraz plujesz jadem, udajesz wielce oswieconego
[quote name='Anty-Straż' timestamp='1356781607' post='714430']
on i Edi - strażniczku zza biureczka, tak cię prawda boli?! Stąd tyle agresji? jakieś niepowodzenia życiowe?
[/quote]



jedynym niepowodzeniem zyciowym tutaj jestes ty
dla twojej wiadomosci nie jestem zadnym straznikiem, nie pracuje w zadnych sluzbach mundurowych ani nawet w budzetówce, nie lubie po prostu jak jakis tuman bez szkoly wciska swoje bezsensowne wypociny
rozumiem twoja niechcec do sm, zapewne... rozwiń
Avatar
Anty-Straż / 29 grudnia 2012 o 12:46
on i Edi - strażniczku zza biureczka, tak cię prawda boli?! Stąd tyle agresji? jakieś niepowodzenia życiowe?
Avatar
on / 29 grudnia 2012 o 12:02
[quote name='Anty-SM' timestamp='1356773697' post='714377']
Nieraz widziałam "czarnych" jak stoją z grupką chłopaczków, którzy pili piwko. Sytuacja wyglądała tak: panowie w mundurach łapali za telefon i dzwonili po posiłki czyli po... policję! Policja przyjeżdżała, straż miejska do samochodu i out. A policjanci musieli się męczyć z gówniarzami. Żałosne
[/quote]

nie zalosne tumanie jeden, tylko sm nie ma takich uprawnien jak policja, zanim cos wybelkoczesz poznaj dokladnie temat w ktorym probujesz byc ekspertem
Avatar