czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Strażnicy na walizkach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 września 2003, 15:44

Mimo zapowiedzi sprzedaży budynku przy al. Piłsudskiego 13 miasto nie zrezygnowało z planów umieszczenia tam podlegających mu służb. Część pomieszczeń w biurowcu zajmie Straż Miejska.

Przeprowadza miejskich strażników z biurowca przy ul. Wieniawskiej 14 do nowej siedziby była planowana już na połowę września. Ostatecznie termin przesunięto na początek października. Powód? – Trwają jeszcze rozmowy z zajmującymi niektóre pomieszczenia instytucjami – wyjaśnia Waldemar Wieprzowski, komendant Straży Miejskiej. – Ale to nie jedyny problem, potrzebujemy też miejsc parkingowych dla naszych samochodów.
Mają być wytyczone w okolicy biurowca.
Straż Miejska będzie zajmować trzy kondygnacje, część pomieszczeń na parterze oraz wszystkie na I i II piętrze. W sumie ponad 340 metrów kwadratowych. – Tyle powierzchni pozwoli nam na reorganizację naszej pracy i poprawę obsługi mieszkańców Lublina – twierdzi komendant Wieprzowski.
M.in. na parterze ma działać biuro obsługi interesantów. Straż „pozbędzie” się też kłopotliwego sąsiedztwa, którym jest klub „Graffiti”.
– Sam klub ma dalej funkcjonować, ale odwiedzający go goście będą korzystali z oddzielnego wejścia, które powstanie od strony działki zajmowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji – wyjaśnia Wieprzowski.
Nie wiadomo jeszcze czy biurowiec przy Piłsudskiego będzie ostateczną siedzibą Straży Miejskiej.
– Możliwe, że to siedziba tymczasowa – mówi Tadeusz Dziuba, zastępca dyrektora Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Lublin. – Jeśli znajdziemy lub wybudujemy budynek, w którym mogłyby znaleźć siedzibę wszystkie nasze wydziały to strażników będzie czekała kolejna przeprowadzka.
Zdaniem Dziuby nie nastąpi to jednak prędko. Czy nie lepiej było poczekać z przenosinami? – Przeprowadza była konieczna, budynek przy ul. Wieniawskiej jest za mały i nasze wydziały wręcz się „duszą”. Na lokale po strażnikach już od dawna mamy chętnych – tłumaczy Dziuba.
Przystosowanie biurowca przy Piłsudskiego do potrzeb Straży Miejskiej kosztowało miasto ok. 140 tys. zł.
Czy wydatki miały sens skoro miasto chce się budynku pozbyć? W ubiegłym tygodniu radni zgodzili się na sprzedaż biurowca. A decyzja była uzasadniana brakiem pieniędzy na remont obiektu, którego koszt szacowany jest na co najmniej 1,5 mln zł.
– Możliwe, że w ofercie sprzedaży znajdzie się warunek o pozostawieniu Straży Miejskiej w zajmowanych pomieszczeniach – twierdzi Tomasz Rakowski, rzecznik prezydenta Lublina.
Straż Miejska działa w Lublinie od 13 lat. Pracuje w niej 100 osób.

Biurowiec przy Piłsudskiego

Wybudowany w latach 70-tych XX wieku na 21-arowej działce. 12 piętrowy obiekt ma 2371,3 m kw. powierzchni użytkowej.
W grudniu ub. roku miasto przejęło obiekt od OPZZ. W lipcu 2003 r. prezydent Lublina podjął decyzję o sprzedaży budynku. We wrześniu na sprzedaż zgodzili się radni. Cenę wywoławczą budynku poznamy pod koniec roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!