Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2017 r.
20:47

Strażnicy są tu wzywani w każdym tygodniu. Z trawników zostało klepisko

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
86 56 A A
Rozjeżdżanie trawników jest przy Szeligowskiego na porządku dziennym. Strażnicy są tu wzywani praktycznie w każdym tygodniu
Rozjeżdżanie trawników jest przy Szeligowskiego na porządku dziennym. Strażnicy są tu wzywani praktycznie w każdym tygodniu (fot. Alarm 24)

Już 83 razy wzywana była w tym roku Straż Miejska do samochodów parkujących na trawniku przy ul. Szeligowskiego. Większość kierowców unika kary, bo z trawnika zostało klepisko, a na błocie można stać. Inne boje o parking toczą się przy pobliskich biurowcach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tylko jednym mandatem skończyła się środowa interwencja strażników przy ul. Szeligowskiego, choć na trawniku stało tu znacznie więcej pojazdów. Najważniejsze dla mundurowych było jednak to, co dany samochód ma pod kołami.

– Jeden z nich stał na trawie – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Kierowcę tego pojazdu można było ukarać. Pozostałym nic nie grozi. – Za wycieraczkami pozostawiliśmy im nasze zielone ulotki – wyjaśnia Gogola i przyznaje, że w tym przypadku nie może być mowy o mandatach. – Jeżeli trawnik jest już rozjeżdżony nie ma podstaw do karania za niszczenie zieleni.

Rozjeżdżanie trawników jest przy Szeligowskiego na porządku dziennym. Strażnicy są tu wzywani praktycznie w każdym tygodniu. – Od początku tego roku wpłynęły do nas z tej ulicy 83 zgłoszenia – mówi Gogola. Najczęściej niszczony jest trawnik na wysokości bloku przy Organowej 3. Na tyle często, że komendant poprosił urzędników, by zastanowili się nad ustawieniem tu barierek uniemożliwiających wjazd na trawę.

Blokada na koło i 300 zł

Ostrzejszą formę przybrała walka o miejsce postojowe obok biurowców stojących bliżej skrzyżowania z ul. Północną. Przy wjeździe stoi tablica ostrzegająca kierowców, że można tu parkować wyłącznie z pisemną zgodą zarządcy terenu.

Na tej samej tablicy jest też informacja, że kierowcy, którzy nie mają zgody będą obciążani opłatą w wysokości... 300 zł za każdą rozpoczętą dobę parkowania. A powyżej jest ostrzeżenie, że kierowca łamiący regulamin musi się liczyć z założeniem blokady na koło pojazdu.

To nie pierwszy taki przypadek. Kilka lat temu głośno było o przypadku zakładania przez prywatną firmę blokad na koła pojazdów, które wjeżdżały na teren wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Chodźki 3.

– Do używania urządzeń blokujących koła pojazdu, zgodnie z prawem upoważniona jest tylko policja i Straż Miejska – przypomina tymczasem Gogola.

To samo dotyczy usunięcia pojazdu przez holownik. – Odholowanie może nastąpić na zlecenie policji, Straży Miejskiej, albo osoby dowodzącej akcją ratowniczą.

(fot. Dominik Smaga )
Czytaj więcej o:

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:16
Niektórzy to by pogonili wszystkich kierowców z miasta... Tylko kto tym dzieciom dowoziłby zaopatrzenie do sklepów?
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:06
A wystarczy postawić słupki i po sprawie....
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 19:41
Jeden z największych producentów mebli w Polsce, firma Black Red White z Biłgoraja, po raz kolejny jest w zainteresowaniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Avatar
Wieniawa..... / 30 listopada 2017 o 16:36
Nie tylko nasze miasto boryka się z problemami parkingowymi! Tym bardziej, że tę starszą część miasta nie planowano z myślą o takiej ilości aut, jak obecnie pomyka naszymi ulicami. Prawdziwe problemy z parkowaniem możemy naocznie doświadczyć odwiedzając np. Sztokholm, Kopenhagę, Rzym czy chociażby Wiedeń. Nie wypowiadam się na temat cen za zaparkowanie, ponieważ nic to osobie postronnej nie mówi. Nie mniej jednak pogoń za wolnym miejscem praz kilometry przechodzone rzez szczęściarzy są wymownym przykładem na niemożność rozwiązania tych problemów...
Avatar
Mniam / 30 listopada 2017 o 15:04
undefined napisał:
A co robi miasto oprócz zbierania podatków i nakładania mandatów??- NIC!!! Nowe hasło Lublina powinno brzmieć Lublin tu nie da się żyć!!! Lublin miasto bez parkingów!!!! Lublin cały dzień w korku!
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komunikacją miejską tak jak wielu to robi. Może tak naprawdę nie jest taniej poruszać sie autem jeśli doliczyć do tego koszty parkowania czy mandatów za złe parkowanie(których jest zdecydowanie za mało)
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komuni... rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:58
czy słupki nie rozwiążą problemu? (nie problemu braku miejsc do zaparkowania, lecz niszczenia zieleni i wprowadzania anarchii)
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 11:09
A może to oznacza, że brakuje miejsc parkingowych. A może wybudować te miejsca? Co? Panie Kielonek, co pan na to ??
Avatar
Gosc / 30 listopada 2017 o 11:01
"Teraz, gdy niemal każdy dorosły posiada samochód, jedno miejsce parkingowe na jedno mieszkanie to zbyt mało" A ja nie posaidam blachosmroda i co, mam płacić za dwa miejsca postojowe? 20k? A moze 40k? Bo deweloper mnie zmusi do zakupu! Ktoś jeszcze pisał, że inni mają prawo jeździć, tak jak inni chodzić. Niech jeżdżą! Ale niech parkują tam, gdzie jest to dozwolone!
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 10:23
Utrudniajmy sobie życie bo gdzieś tam rośnie trawka a w niej spaceruje sobie żuczek. w d...ch się już ludziom poprzewracało. Świat staje na głowie.
Avatar
.... .. / 30 listopada 2017 o 10:23
undefined napisał:
"Najwyższy czas, żeby miejscy urzędnicy ruszyli cztery litery i zajęli się budową tak potrzebnych parkingów. " - BEZ SENSU. Po pierwsze nie ma miejsca na te parkingi, a piętrowe są bardzo drogie, kierowcy nie będą za nie płacić, wolą zaparkować w błocie. Po drugie, żeby dojechać do tych parkingów są potrzebne szersze ulice, a na te nie ma ani miejsca, ani pieniędzy. Ciągle poszerzanie dróg i budowanie parkingów to utopia. Ślepy zaułek. Zbudowano tyle nowych ulic, obwodnic, a korki dalej są. Jeśli przybywa samochodów to znaczy, że trzeba je ograniczać i przesiąść się do trolejbusów, innej drogi nie ma. Czas to zrozumieć.
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę."
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę." rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:16
Niektórzy to by pogonili wszystkich kierowców z miasta... Tylko kto tym dzieciom dowoziłby zaopatrzenie do sklepów?
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 20:06
A wystarczy postawić słupki i po sprawie....
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 19:41
Jeden z największych producentów mebli w Polsce, firma Black Red White z Biłgoraja, po raz kolejny jest w zainteresowaniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Avatar
Wieniawa..... / 30 listopada 2017 o 16:36
Nie tylko nasze miasto boryka się z problemami parkingowymi! Tym bardziej, że tę starszą część miasta nie planowano z myślą o takiej ilości aut, jak obecnie pomyka naszymi ulicami. Prawdziwe problemy z parkowaniem możemy naocznie doświadczyć odwiedzając np. Sztokholm, Kopenhagę, Rzym czy chociażby Wiedeń. Nie wypowiadam się na temat cen za zaparkowanie, ponieważ nic to osobie postronnej nie mówi. Nie mniej jednak pogoń za wolnym miejscem praz kilometry przechodzone rzez szczęściarzy są wymownym przykładem na niemożność rozwiązania tych problemów...
Avatar
Mniam / 30 listopada 2017 o 15:04
undefined napisał:
A co robi miasto oprócz zbierania podatków i nakładania mandatów??- NIC!!! Nowe hasło Lublina powinno brzmieć Lublin tu nie da się żyć!!! Lublin miasto bez parkingów!!!! Lublin cały dzień w korku!
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komunikacją miejską tak jak wielu to robi. Może tak naprawdę nie jest taniej poruszać sie autem jeśli doliczyć do tego koszty parkowania czy mandatów za złe parkowanie(których jest zdecydowanie za mało)
 No  właśnie Nie da się żyć bo brak sciezek rowerowych bo kierowcy wciskają sie na chodniki i trawniki,  bo kierowcy są tępi i nie rozumieją ze miasto nie ma obowiązku zapewniać im parkingu oczywiscie darmowego. bo jest to brzydkie miasto które wygląda jak jeden wielki parking starych gruchotów Człowieku masz auto to tylko i wyłącznie twój problem gzie go zaparkujesz kup sobie albo wynajmij garaż, albo miejsce parkingowe. Nie pasuje to zostaw auto na wsi skąd przyjechałeś lub innej miejscowości. Możesz poruszać sie komuni... rozwiń
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 12:58
czy słupki nie rozwiążą problemu? (nie problemu braku miejsc do zaparkowania, lecz niszczenia zieleni i wprowadzania anarchii)
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 11:09
A może to oznacza, że brakuje miejsc parkingowych. A może wybudować te miejsca? Co? Panie Kielonek, co pan na to ??
Avatar
Gosc / 30 listopada 2017 o 11:01
"Teraz, gdy niemal każdy dorosły posiada samochód, jedno miejsce parkingowe na jedno mieszkanie to zbyt mało" A ja nie posaidam blachosmroda i co, mam płacić za dwa miejsca postojowe? 20k? A moze 40k? Bo deweloper mnie zmusi do zakupu! Ktoś jeszcze pisał, że inni mają prawo jeździć, tak jak inni chodzić. Niech jeżdżą! Ale niech parkują tam, gdzie jest to dozwolone!
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 10:23
Utrudniajmy sobie życie bo gdzieś tam rośnie trawka a w niej spaceruje sobie żuczek. w d...ch się już ludziom poprzewracało. Świat staje na głowie.
Avatar
.... .. / 30 listopada 2017 o 10:23
undefined napisał:
"Najwyższy czas, żeby miejscy urzędnicy ruszyli cztery litery i zajęli się budową tak potrzebnych parkingów. " - BEZ SENSU. Po pierwsze nie ma miejsca na te parkingi, a piętrowe są bardzo drogie, kierowcy nie będą za nie płacić, wolą zaparkować w błocie. Po drugie, żeby dojechać do tych parkingów są potrzebne szersze ulice, a na te nie ma ani miejsca, ani pieniędzy. Ciągle poszerzanie dróg i budowanie parkingów to utopia. Ślepy zaułek. Zbudowano tyle nowych ulic, obwodnic, a korki dalej są. Jeśli przybywa samochodów to znaczy, że trzeba je ograniczać i przesiąść się do trolejbusów, innej drogi nie ma. Czas to zrozumieć.
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę."
 Aż korci, żeby zacytować znane z jednego kawału powiedzenie: "Też tak uważam, ale się leczę." rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 14

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 12

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!