Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2008 r.
21:13
Edytuj ten wpis

Strażnik miejski upił się na służbie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A

Trzy godziny przed końcem zmiany upił się i jakby nigdy nic pracował dalej. Wpadł przypadkiem, bo samochód najechał mu na stopę. Jednak pijak w mundurze pracy nie stracił i nie straci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O tym, że Krzysztof D. jest pijany, doskonale wiedział jego kolega z patrolu, ale zamiast zgłosić to dyżurnemu, milczał jak grób. Sprawa zapewne nie wyszłaby na jaw - bo schodzący ze służby mundurowi nie są badani alkomatem - gdyby nie pewien kierowca.

A było tak. W zeszłą sobotę wieczorem dwaj funkcjonariusze zaczaili się na kierowcę jeepa stojącego koło lubelskiej katedry. Trzy dni wcześniej, niemal w tym samym miejscu, ten sam samochód zaparkował mimo zakazu, a strażnicy zablokowali mu koło. Kierowca blokadę zdjął i odjechał. A ponieważ auto miało zagraniczną rejestrację strażnicy nie zdołali namierzyć jego właściciela. Mogli tylko liczyć, że któryś z patroli trafi na auto na ulicy. 22 listopada patrol zauważył jeepa przy katedrze.

Kierowca zjawił się około godz. 21. Bez słowa wsiadł za kółko i próbował uciekać. Ale najechał przy tym na stopę jednego ze strażników, który następnie trafił do szpitala przy ul. Staszica.

- Przyjechaliśmy na miejsce i zgodnie z procedurą zbadaliśmy trzeźwość wszystkich uczestników zdarzenia - relacjonuje Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. - Pojechaliśmy też do szpitala, a tam okazało się, że strażnik ma w organizmie 1,22 promila alkoholu.

Komenda Straży Miejskiej milczała o sprawie przez tydzień. O wszystkim dowiedzieliśmy się z listu, który dotarł do naszej redakcji.

- Nie informowaliśmy o zdarzeniu, bo dopiero teraz zakończyło się postępowanie dyscyplinarne - twierdzi Robert Gogola ze Straży Miejskiej. Gdy wczoraj zaczęliśmy pytać o szczegóły skandalu, straż wydała oficjalny komunikat. Wynika z niego, że patrol zaczął zmianę o godz. 14 i miał skończyć o godz. 22. A strażnik wypił o godz. 19.

Co i gdzie pił, czy alkohol kupił w czasie pracy, czy też przyniósł go na służbę - tego Gogola nie wie. - Na pewno nie pił alkoholu w obecności kolegi z patrolu, ani też w radiowozie - zapewnia.
Pijany mundurowy pracuje w straży od 11 lat. Posady nie stracił. Jego szefowie poprzestali na naganie. - Do tej pory nie było do jego pracy zastrzeżeń. Był nagradzany i osiągał dobre wyniki w służbie - stwierdza Waldemar Wieprzowski, komendant Straży Miejskiej w Lublinie.

Naganą ukarany został też drugi strażnik, który nie reagował, widząc pijanego kolegę.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
futrzany / 1 maja 2011 o 12:03
www.holubiczko.pl
Avatar
gada / 30 listopada 2008 o 16:58
nie jestem fanek Straży Miejskiej, ale jeśli zdarzy się lekarzoli przyjmować pacjentów po pijaku, to kolegium lekarskie stwierdza że nie naraził pacjentów na szwank. Tutaj mimo że podpity, pracę wykonał prawidłowo, schwytał chuligana. A co z tym złapanym cwaniaczkiem Panie Redaktorze ? Czy został przykładnie ukarany za swoje chuligańskie wybryki i łamanie prawa ?
Avatar
Gość / 30 listopada 2008 o 12:52
czas najwyzszy by zlikwidować straż miejską , więcej szkody jak pożytku , zaczajenia , pułąpki , czy to czas jak za komuny
Avatar
inny / 29 listopada 2008 o 23:28
Wszystko pięknie - pijany strażnik - porażka, tylko czego nie ma ani jednego słowa o przestępcy z samochdu terenowego(patrz tekst) jednocześnie będącego jak widać dobitnie kapusiem pismaków - a propo - pismaków- jak tam po ostatniej libacji koledzy ( moze redaktorku to dobry temat na następnego niusa, sąsiedzi o was pamiętaja..........)
Avatar
RaPi / 29 listopada 2008 o 17:50
Chłopaki ze SM mają stresująca pracę, w końcu każdy dzienną normę mandatową musi wypracować. Nie ma co się dziwić że w jakiś sposób trzeba odreagować

ŻENADA
Avatar
polak / 29 listopada 2008 o 17:42
Nawet nie udaja,ze obowiazuje ich prawo.To jak moga egzekwowac prawo nie majac,zielonego pojecia na czym to prawo polega.
Glupkow robicie ze spoleczenstwo.To nas obowiazuje prawo was nie.
To nie sa jednorazowe zdarzenia to norma iplaga.
W Swidniku komendant -Sad uznal za wykroczenie,a burmistrz kazal mu zdjac mundur ipowolal jako pracownika samorzadowego.
W lublinie podobnie.
Wasza arogancja siegnela szczytow.Ja mona niec zaufanie do wladzy ktora opiera sie na kolesiowstwie a nie prawie.
Tonie jest wladza samorzadowo .a lekcewazenie obywateli.
Avatar
nik / 29 listopada 2008 o 16:18
Czyli jako totalny abstynent ja się kompletnie nie nadaje do pracy w lubelskiej straży miejskiej. To proste jak POlikotowy bełkot POsła z Biłgoraja.
Avatar
Gość / 29 listopada 2008 o 13:03
Sławny Lublin w Polsce się robi,i to nie tylko że paliwo strasznie drogie.
Avatar
osa-2 / 29 listopada 2008 o 13:02
Żenada i brak słów przede wszystkim na zachowanie przełożonych! Panie Prezydencie jeśli ma pan j.... to niech pan zwolni w końcu tego nieudacznika komendata straży. Proszę pamiętać, że ryba zawsze psuję się od głowy ! Zarządzałem firmami przez parę lat i zawsze w takim przypadku kara była jedna- podpowiadam naszym władzom -zwolnienie dyscyplinarne z pracy art. 52 kp ! No ale to były firmy prywatne i żadne " sitwy " nie były tolerowane.
Avatar
mosquito / 29 listopada 2008 o 12:59
Wieprzowski jaja sobie z nas robi !
Avatar
futrzany / 1 maja 2011 o 12:03
www.holubiczko.pl
Avatar
gada / 30 listopada 2008 o 16:58
nie jestem fanek Straży Miejskiej, ale jeśli zdarzy się lekarzoli przyjmować pacjentów po pijaku, to kolegium lekarskie stwierdza że nie naraził pacjentów na szwank. Tutaj mimo że podpity, pracę wykonał prawidłowo, schwytał chuligana. A co z tym złapanym cwaniaczkiem Panie Redaktorze ? Czy został przykładnie ukarany za swoje chuligańskie wybryki i łamanie prawa ?
Avatar
Gość / 30 listopada 2008 o 12:52
czas najwyzszy by zlikwidować straż miejską , więcej szkody jak pożytku , zaczajenia , pułąpki , czy to czas jak za komuny
Avatar
inny / 29 listopada 2008 o 23:28
Wszystko pięknie - pijany strażnik - porażka, tylko czego nie ma ani jednego słowa o przestępcy z samochdu terenowego(patrz tekst) jednocześnie będącego jak widać dobitnie kapusiem pismaków - a propo - pismaków- jak tam po ostatniej libacji koledzy ( moze redaktorku to dobry temat na następnego niusa, sąsiedzi o was pamiętaja..........)
Avatar
RaPi / 29 listopada 2008 o 17:50
Chłopaki ze SM mają stresująca pracę, w końcu każdy dzienną normę mandatową musi wypracować. Nie ma co się dziwić że w jakiś sposób trzeba odreagować

ŻENADA
Avatar
polak / 29 listopada 2008 o 17:42
Nawet nie udaja,ze obowiazuje ich prawo.To jak moga egzekwowac prawo nie majac,zielonego pojecia na czym to prawo polega.
Glupkow robicie ze spoleczenstwo.To nas obowiazuje prawo was nie.
To nie sa jednorazowe zdarzenia to norma iplaga.
W Swidniku komendant -Sad uznal za wykroczenie,a burmistrz kazal mu zdjac mundur ipowolal jako pracownika samorzadowego.
W lublinie podobnie.
Wasza arogancja siegnela szczytow.Ja mona niec zaufanie do wladzy ktora opiera sie na kolesiowstwie a nie prawie.
Tonie jest wladza samorzadowo .a lekcewazenie obywateli.
Avatar
nik / 29 listopada 2008 o 16:18
Czyli jako totalny abstynent ja się kompletnie nie nadaje do pracy w lubelskiej straży miejskiej. To proste jak POlikotowy bełkot POsła z Biłgoraja.
Avatar
Gość / 29 listopada 2008 o 13:03
Sławny Lublin w Polsce się robi,i to nie tylko że paliwo strasznie drogie.
Avatar
osa-2 / 29 listopada 2008 o 13:02
Żenada i brak słów przede wszystkim na zachowanie przełożonych! Panie Prezydencie jeśli ma pan j.... to niech pan zwolni w końcu tego nieudacznika komendata straży. Proszę pamiętać, że ryba zawsze psuję się od głowy ! Zarządzałem firmami przez parę lat i zawsze w takim przypadku kara była jedna- podpowiadam naszym władzom -zwolnienie dyscyplinarne z pracy art. 52 kp ! No ale to były firmy prywatne i żadne " sitwy " nie były tolerowane.
Avatar
mosquito / 29 listopada 2008 o 12:59
Wieprzowski jaja sobie z nas robi !
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo]
film

Paw z Kozłówki już wie! Wytypował zwycięzcę meczu Polska-Senegal [wideo] 0 0

Kibice nie mają wątpliwości. Pierwszy mecz Polaków z Senegalem w mistrzostwach świata zakończy się zwycięstwem biało-czerwonych. Wynik wtorkowego spotkania wytypował też paw z Kozłówki

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto

Malwina Kopron (AZS UMCS): Na swojej ziemi chcę powalczyć o złoto 0 0

ROZMOWA Z Malwiną Kopron, zawodniczką AZS UMCS Lublin

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo]
film

Kto wygra mecz: Polska czy Senegal? Mieszkańcy Lublina optymistyczni [wideo] 2 2

Dzisiaj Polska gra swój pierwszy mecz na mundialu 2018. Przeciwnikiem będzie Senegal. Osoby, które zapytaliśmy dzisiaj w centrum Lublina o to, jak skończy się to spotkanie, w większości typują zwycięstwo Polaków. - Mamy zaufanie do naszych piłkarzy - mówią.

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego

Poseł z PiS kupił prawo jazdy? Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego 3 23

Jest wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Piotrowi Olszówce z Biłgoraja. To skutek śledztwa, dotyczącego handlu prawami jazdy. Materiały zebrane przez prokuraturę wskazują, że parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości mógł kupić swoje uprawnienia

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach

Wolisz dzikość przyrody czy zapach orientu? Zobacz, jakie kierunki wakacyjne warto uwzględnić w swoich planach 1 0

Zagraniczne wakacje mają to do siebie, że pozwalają spojrzeć z dystansem na świat, w którym żyjemy na co dzień. Nagle się okazuje, że na całym globie istnieją różne style życia, różne modele pracy i spędzania czasu wolnego, a my – korzystając z urlopu – możemy wreszcie przetestować je na własnej skórze. Zobacz, jakie możliwości daje Ci urlop na Zanzibarze, jakie zaś w Turcji.

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców

Wypadek na trasie Lublin-Łęczna. Są utrudnienia dla kierowców 1 0

Utrudnienia na drodze krajowej nr 82 po wypadku w Zofiówce (pow. łęczyński). Samochód zjechał tam do rowu.

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP
19 czerwca 2018, 0:00

O ustawie 2.0 - wywiad z Tomaszem Tokarskim Przewodniczącym Parlamentu Studentów RP 20 0

O reformie nauki i szkolnictwa wyższego, protestach przeciwko ustawie 2.0 oraz zamieszaniu wokół jej uchwalenia rozmawiamy z Panem Tomaszem Tokarskim, studentem i doktorantem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Wjechał dacią w słup energetyczny

Wjechał dacią w słup energetyczny 0 3

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem

Lubartów: 48-latek przeżył zderzenie z pociągiem 16 6

Wiele szczęścia miał 48-letni mężczyzna, którego w poniedziałek potrącił pociąg

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje

Artur Bożyk (Chełmianka): Doświadczenie naszej reprezentacji zaprocentuje 7 1

ROZMOWA Z Arturem Bożykiem, trenerem Chełmianki Chełm

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia

PO: Śmigłowce odleciały, repolonizacja PZL Świdnik to demagogia 0 17

Posłowie PO Joanna Mucha, Stanisław Żmijan i Wojciech Wilk twierdzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie kupi żadnych śmigłowców dla polskiej armii. Ich zdaniem maszyny definitywnie odleciały z Polski, a repolonizacja Świdnika, o której mówił poseł Artur Soboń z PiS, to wprowadzanie helikopterów na plakaty wyborcze

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 20 8

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska - Senegal. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 1

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 47 28

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.