Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2016 r.
14:46

Strażnik z Aresztu Śledczego w Lublinie wpadł z narkotykami. Był w drodze do pracy

50 17 A A
To już drugi strażnik Aresztu Śledczego w Lublinie, który ma kłopoty z prawem. Obaj zostali wyrzuceni ze służby (fot. Karol Zienkiewicz / archiwum)
To już drugi strażnik Aresztu Śledczego w Lublinie, który ma kłopoty z prawem. Obaj zostali wyrzuceni ze służby (fot. Karol Zienkiewicz / archiwum)

Strażnik z Aresztu Śledczego w Lublinie wpadł ze sporą ilością narkotyków. Mężczyzna był w drodze do pracy. Został już wyrzucony ze służby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

22-letni Michał C. nie zdążył zrobić kariery w szeregach Służby Więziennej. Mundur założył w lipcu tego roku, a już 30 listopada musiał się z nim pożegnać. Wyrzucono go dyscyplinarnie po tym, jak znaleziono przy nim marihuanę.

Strażnik wpadł 24 listopada. Jechał z domu w Chełmie do pracy w lubelskim areszcie. Po drodze został zatrzymany przez mundurowych, w tym policjantów z Centralnego Biura Śledczego. – W plecaku należącym do Michała C. znaleziono 130 gramów marihuany – informuje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Po zatrzymaniu policjanci przeszukali również dom 22-latka. Znaleziono tam młynek służący do przygotowywania narkotyków.

Sprawę przejął Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Okręgowej w Chełmie. Śledczy postawili Michałowi C. zarzuty, z których najpoważniejszy zagrożony jest karą do 3 lat więzienia. Mężczyzna został następnie zwolniony do domu. Podczas przesłuchania w prokuraturze odmówił składania wyjaśnień. W żaden sposób nie odniósł się też do stawianych zarzutów.

Śledczy wyjaśniają teraz, skąd 22-latek miał narkotyki i komu zamierzał je sprzedać. Prokuratura sprawdza m.in., czy młody strażnik mógł rozprowadzać nielegalny towar za murami aresztu. – Gdyby chciał wnieść narkotyki, zostałby zatrzymany przy wejściu – przekonuje ppłk Andrzej Fereniec, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Lublinie. – Funkcjonariusze są przeszukiwani zarówno wtedy, kiedy wchodzą na teren aresztu, jak i wychodząc na zewnątrz.

System ten nie jest do końca szczelny. Dowodzą tego choćby ustalenia śledczych badających sprawę strażnika, który wynosił z aresztu służbowy sprzęt. W ubiegłym tygodniu mężczyzna stanął przed sądem. Oskarżono go m.in. o przywłaszczenie mienia. Według prokuratury, wynosił z aresztu drobny sprzęt AGD. Inni strażnicy, chociaż mieli taki obowiązek, nie przeszukali go przy wyjściu. Strażnik przekonywał w sądzie, że tylko wynosił zepsute urządzenia do naprawy. Oskarżono go również o przekroczenie uprawnień.

Według śledczych, nielegalnie posługiwał się własnym kompletem kluczy do różnych pomieszczeń aresztu. Strażnik został wyrzucony ze służby, podobnie jak Michał C. W tym przypadku jednak przełożeni 22-latka nie wszczęli wewnętrznego postępowania, by wyjaśnić np., dlaczego mundurowy jechał do pracy z plecakiem pełnym narkotyków.

– Zdarzenie nie dotyczyło służby, więc nie było potrzeby wszczynania takiego postępowania – kwituje ppłk Fereniec.

Prokuratorskie śledztwo jest jeszcze na wczesnym etapie. Nie jest wiec wykluczone, że w sprawie będą kolejne zatrzymania i zarzuty.

Czytaj więcej o:

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Funkcjonariusz / 20 grudnia 2016 o 18:20
+1
Ja się pytam kto przyjmuję takich debili do służby? Czy rekrutacja i późniejsza weryfikacja funkcjonariuszy nie jest owiana cieniem kumoterstwa czy nepotyzmu? Bardzo dużo ostatnimi czasy mówi się o modernizacji Służby Więziennej. Mówi się również o poprawieniu wizerunku służby, a wystarczy poszukać chociażby w internecie co dzieje się w jednostkach SW, nie mówiąc już o sytuacjach nieformalnych o których lepiej nie wspominać. Widzę że czeka nas jeszcze długa droga do poprawy istniejącego stanu, jednakże perspektywa rozwoju przedstawia się jednak optymistycznie. Mimo wszystko chciałbym przeprosić Społeczeństwo Polskie w imieniu Służby z prostej przyczyny, ponieważ zawiodła rekrutując takiego człowieka we własne szeregi.
Ja się pytam kto przyjmuję takich debili do służby? Czy rekrutacja i późniejsza weryfikacja funkcjonariuszy nie jest owiana cieniem kumoterstwa czy nepotyzmu? Bardzo dużo ostatnimi czasy mówi się o modernizacji Służby Więziennej. Mówi się również o poprawieniu wizerunku służby, a wystarczy poszukać chociażby w internecie co dzieje się w jednostkach SW, nie mówiąc już o sytuacjach nieformalnych o których lepiej nie wspominać. Widzę że czeka nas jeszcze długa droga do poprawy istniejącego stanu, jednakże perspektywa rozwoju przedstawia się jed... rozwiń
Avatar
Leon z działek / 20 grudnia 2016 o 22:01
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
130 GRAM I ZWOLNIONY DO DOMU. HEH... CO SEDZIA TO INNE PRAWO? CZY PRZYWILEJ JAKIŚ?
Chyba gramów...
Avatar
euhenio / 20 grudnia 2016 o 18:35
No ale do gwałtu musi być sztywny a ty używasz łyżki do butów by go włożyć.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 18:16
ja też mam 2 młynki oraz 2 wagi.jedną apteczna i drugą elektroniczną.mam też ***a... czy jest podstawa do zarzutów dot.narkotyków (wagi),oraz gwałtu (dysponuję od urodzenia ***em)
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 17:47
130 GRAM I ZWOLNIONY DO DOMU. HEH... CO SEDZIA TO INNE PRAWO? CZY PRZYWILEJ JAKIŚ?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 17:42
Wynosił drobny sprzęt AGD,pralkę.lodówkę,zamrażarkę i zmywarkę.Dobre.I nikt nic nie widział.
Avatar
gfg / 20 grudnia 2016 o 16:35
widocznie to była tylko płotka, do tego młody widocznie jeszcze nie napieprzył dzieci, bo za darmo tj. 500+ więcej by dostał jak za tą swoją pracę.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 16:29
Z Chełma tutaj zapitalał do roboty, pewno i zwrot za paliwo dostaje i kaska dogadana. Dziwne?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 16:05
po kolejnej publikacji nt. funkcjonariuszy jest się co raz bardziej przekonanym ,że tam są przestępcy z tym,że jedni i w mundurach a drudzy w pasiakach.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 15:26
22 lata skąd wiesz,że tylko z maturą. Może już mieć np. licencjat.
Avatar
Leon z działek / 20 grudnia 2016 o 22:01
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
130 GRAM I ZWOLNIONY DO DOMU. HEH... CO SEDZIA TO INNE PRAWO? CZY PRZYWILEJ JAKIŚ?
Chyba gramów...
Avatar
euhenio / 20 grudnia 2016 o 18:35
No ale do gwałtu musi być sztywny a ty używasz łyżki do butów by go włożyć.
Avatar
Funkcjonariusz / 20 grudnia 2016 o 18:20
+1
Ja się pytam kto przyjmuję takich debili do służby? Czy rekrutacja i późniejsza weryfikacja funkcjonariuszy nie jest owiana cieniem kumoterstwa czy nepotyzmu? Bardzo dużo ostatnimi czasy mówi się o modernizacji Służby Więziennej. Mówi się również o poprawieniu wizerunku służby, a wystarczy poszukać chociażby w internecie co dzieje się w jednostkach SW, nie mówiąc już o sytuacjach nieformalnych o których lepiej nie wspominać. Widzę że czeka nas jeszcze długa droga do poprawy istniejącego stanu, jednakże perspektywa rozwoju przedstawia się jednak optymistycznie. Mimo wszystko chciałbym przeprosić Społeczeństwo Polskie w imieniu Służby z prostej przyczyny, ponieważ zawiodła rekrutując takiego człowieka we własne szeregi.
Ja się pytam kto przyjmuję takich debili do służby? Czy rekrutacja i późniejsza weryfikacja funkcjonariuszy nie jest owiana cieniem kumoterstwa czy nepotyzmu? Bardzo dużo ostatnimi czasy mówi się o modernizacji Służby Więziennej. Mówi się również o poprawieniu wizerunku służby, a wystarczy poszukać chociażby w internecie co dzieje się w jednostkach SW, nie mówiąc już o sytuacjach nieformalnych o których lepiej nie wspominać. Widzę że czeka nas jeszcze długa droga do poprawy istniejącego stanu, jednakże perspektywa rozwoju przedstawia się jed... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 18:16
ja też mam 2 młynki oraz 2 wagi.jedną apteczna i drugą elektroniczną.mam też ***a... czy jest podstawa do zarzutów dot.narkotyków (wagi),oraz gwałtu (dysponuję od urodzenia ***em)
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 17:47
130 GRAM I ZWOLNIONY DO DOMU. HEH... CO SEDZIA TO INNE PRAWO? CZY PRZYWILEJ JAKIŚ?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 17:42
Wynosił drobny sprzęt AGD,pralkę.lodówkę,zamrażarkę i zmywarkę.Dobre.I nikt nic nie widział.
Avatar
gfg / 20 grudnia 2016 o 16:35
widocznie to była tylko płotka, do tego młody widocznie jeszcze nie napieprzył dzieci, bo za darmo tj. 500+ więcej by dostał jak za tą swoją pracę.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 16:29
Z Chełma tutaj zapitalał do roboty, pewno i zwrot za paliwo dostaje i kaska dogadana. Dziwne?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 16:05
po kolejnej publikacji nt. funkcjonariuszy jest się co raz bardziej przekonanym ,że tam są przestępcy z tym,że jedni i w mundurach a drudzy w pasiakach.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 15:26
22 lata skąd wiesz,że tylko z maturą. Może już mieć np. licencjat.
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda]
galeria

Park Ludowy w Lublinie do przebudowy. Dołożyć pieniędzy czy odłożyć plany? [sonda] 0 3

Na maj przełożona została decyzja w sprawie odnowy parku Ludowego, której koszt przekracza kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Prezydent najpierw poprosił radnych o dodatkowe pieniądze, potem się z tego wycofał. Dał sobie miesiąc na przekonanie radnych do większego wydatku, któremu przeciwna jest opozycja

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie
galeria

Pewnie jeszcze tu nie byliście. Nowe lokale w Lublinie 0 0

Prawdziwa kumulacja nowych adresów kulinarnych. Dwie marki działają już w innych miastach, dwa to lokale autorskie. W jednym zjesz jak w Wietnamie, w innym jak w Anglii, w kolejnym jak we Francji. Następny poratuje cię o świcie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie

Wisła Puławy znowu chce wygrać w Pruszkowie 3 0

Tym razem będzie nietypowo. Wisła dwa najbliższe spotkania rozegra w: piątek i wtorek. Dzisiaj zmierzy się w Pruszkowie z tamtejszym Zniczem (godz. 19). 1 maja odrobi za to zaległości na wyjeździe, przeciwko ostatniej w tabeli Gwardi Koszalin (godz. 16)

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy

Urzędniczy absurd. Państwowy las podzielił pole sióstr z Krzewicy 8 5

Siostry Wanda i Alina Saczuk z Krzewicy (gm. Międzyrzec Podlaski) od blisko 20 lat starają się o zwrot działki, która leży pośrodku ich pola. Problem w tym, że w urzędniczych papierach jest to las należący do Skarbu Państwa.

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada
27 kwietnia 2018, 9:00
galeria

Chełm: Święto batalionu, będzie defilada 4 0

Dzisiaj od godz. 10 bramy koszar 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego będą otwarte. To okazja aby wziąć udział w dorocznym święcie tej jednostki, obejrzeć defiladę, musztrę paradną i pokaz walki wręcz.

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie
1 maja 2018, 9:00

Eco Bieg w Lublinie: Pobiegać ekologicznie 0 0

Dzieci mogą pobiec na dystansie 200 lub 500 metrów. Dorośli mają do wyboru 1,8 km lub 5 km. Jest też specjalny dystans dla par (lub duetów) – 1 km. We wtorek, 1 maja, Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce zaprasza na Eco Bieg

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04)
27 kwietnia 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (27-29.04) 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na tę chwilę miłośnicy filmowego uniwersum Marvela - serii filmów na podstawie popularnych komiksów bohaterskich - czekali bardzo długo. Od piątku na ekranach kin będzie można oglądać Avengers: Wojna bez granic, w którym siły połączą ulubieni superbohaterowie - Iron Man, Thor, Kapitan Ameryka i inni. Wśród kinowych nowości będzie także komedia z Arnoldem Schwarzeneggerem Dorwać Gunthera. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina
galeria

Speed Car Motor broni dziś pozycji lidera. Trudny przeciwnik przyjeżdża do Lublina 13 0

NICE 1. LIGA ŻUŻLOWA Dzisiaj o godzinie 17:45 Speed Car Motor Lublin podejmie ROW. Liderująca w tabeli ekipa trenera Dariusza Śledzia jest wciąż niepokonana

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła

Lubelskie: Pomysły na majówkę 2018. Ptaki, żółwie i mokradła 2 1

Poleski Park Narodowy 1 i 2 maja przy wejściach na wszystkie ścieżki przyrodnicze oraz w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Załuczu Starym na gości będą czekali parkowi przewodnicy

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie

Kolejna rozprawa Krzysztofa Żuka 21 maja. Tym razem w innej sprawie 2 18

Ustalony jest termin rozprawy, na której prezydent Lublina ma się tłumaczyć z wynajęcia dla Urzędu Miasta biur w budynku mającym dopiero powstać. Sprawa ciągnie się latami, choć prezydent już raz został uniewinniony, a raz umorzono wobec niego postępowanie

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo

26-latek wbił matce nóż w serce. Kobieta zeznała, że zranił ją przypadkowo 25 6

26-latek z okolic Puław chciał zabić własną matkę – ustalili śledczy. Wbił jej w serce kuchenny nóż. Pomimo tego, w późniejszym śledztwie kobieta próbowała chronić syna

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 1

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.