środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Strefa ekonomiczna na Felinie: Miasto musi zapłacić 15 mln zł rekompensaty

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2010, 09:58

Do tej pory ratusz zainwestował w lubelską strefę ponad 30 mln zł. Teraz będzie musiał dołożyć jeszcze 15 mln zł. To rekompensata dla lubelskich uczelni, z tytułu spadku wartości działek, na których zlokalizowano strefę.

Strefy ekonomiczne przyciągają coraz więcej firm. Niestety, w regionach tradycyjnie przemysłowych. Lublin jest daleko poza czołówką. Jednocześnie wydaje coraz więcej na przygotowanie terenów pod inwestycje.

Takie wnioski płyną z raportu opublikowanego przez Rzeczpospolitą. Obejmuje on 14 stref w całym kraju. Również mielecką, do której należy strefa w Lublinie. Z zestawienia wynika, że tylko w tym roku przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje warte 2,4 mld zł. To ponad pół miliarda więcej niż przed rokiem. Do sierpnia tego roku wydano 100 zezwoleń na działalność w strefach, o 30 więcej niż w 2009 roku.

Liderem jest strefa katowicka, gdzie tegoroczna wartość inwestycji wynosi ponad 720 mln zł. W strefie mieleckiej wskaźnik ten sięgnął 192 mln zł. Część z tych pieniędzy ma trafić do Lublina.

Więcej na temat raportu "Rzeczpospolitej" oraz o rekompensatach jakie Urząd Miasta musi zapłacić lubelskim uczelniom - na Strefie Biznesu. Strefa ekonomiczna w Lublinie: Nowi inwestorzy ożywią Felin?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
lubelak
Josef46
Obser
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubelak
lubelak (11 września 2010 o 12:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak to już się przyjęło u Nas na Lubelszczyźnie, że podpisuje się niekorzystne dla miasta umowy, które w swej treści zawierają wiele podpunktów mówiących o wypłatach rekompensat, kar umownych lub innych gratyfikacji dla stron, które nie powinny nic dostać lub wręcz same winny płacić kary. Prosty przykład lubelskiej nieistniejącej cukrowni: najpierw spółka cukrowa przejęła w swoje szeregi naszą cukrownie, po to by nasze kochane miasto po jej likwidacji musiało jeszcze zapłacić 96 mln zł za to by tereny spod nieistniejącej cukrowni, przejęte za bezcen wróciły w jego posiadanie. To tak jak ja bym zabrał sąsiadowi jego mieszkanie i kazał mu zapłacić olbrzymie odszkodowanie za to, że po tym jak będzie mi niepotrzebne to go po prostu zwrócę. Teraz widzę, że kolejna taka umowa została zawarta z lubelskimi uczelniami na zasadzie odkupujemy od was działki pod strefę ekonomiczną ale nie martwcie się bo wypłacimy wam potężne odszkodowanie w chwili kiedy się okaże że na transakcji kupna sprzedaży bylibyście w przyszłości stratni. To tak jakby dopłacać na targu za marchewkę po tygodniu zakupów bo np. przytrafił się nieurodzaj. A tak reasumując to za co te odszkodowanie defacto z naszych kieszenie będzie wypłacone?? Za to że w tej okrzykniętej strefie raptem stoją trzy hale z czego ta należąca do Poczty Polskiej wykazuje jakieś oznaki życia?? Chore ale prawdziwe.
Rozwiń
Josef46
Josef46 (11 września 2010 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I to jest właśnie wizytowka kandydata PO na prezydenta!Panie Żuk do konta ,jednego z tych co pan prezentował jako swój program.Ten pan się wyjątkowo nie nadaje i nie dlatego ,że jest z PO,ale nie potrafi zarządzać!
Rozwiń
Obser
Obser (11 września 2010 o 11:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby kolejny samobój Żuka? Tylko tyle, że on nie dołoży do 15 bańiek nawet złotówki, przecież jest mieszkańcem Świdnika.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!