sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Ciąg dalszy problemów ze strefą parkowania w Lublinie

Dodano: 2 sierpnia 2016, 18:01
Autor: Dominik Smaga

Trwa montaż słupków mających uniemożliwiać parkowanie za blisko przejścia dla pieszych – takie słupki są już np. na Krakowskim Przedmieściu obok ul. 3 Maja (fot. Maciej Kaczanowski)
Trwa montaż słupków mających uniemożliwiać parkowanie za blisko przejścia dla pieszych – takie słupki są już np. na Krakowskim Przedmieściu obok ul. 3 Maja (fot. Maciej Kaczanowski)

Miasto zaczęło sprawdzać poprawność oznaczenia miejsc postojowych przez operatora strefy. Wczoraj nie zaczęła się za to kontrola zapowiedziana przez wojewodę, którego miejscy urzędnicy proszą o więcej czasu. – Mamy już dwie inne kontrole - tłumaczą.

– Operator Strefy Płatnego Parkowania poinformował, że zakończył już malowanie oznakowania na nawierzchni – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Dlatego teraz sprawdzamy, czy zrobił to poprawnie.

Ale z tą poprawnością nadal nie jest najlepiej. Przykładem jest ul. Niecała, gdzie linie wyznaczające miejsca postojowe są namalowane w odległości mniejszej niż przepisowe 10 metrów od przejścia dla pieszych. I to tuż obok szkoły podstawowej.

W takiej sytuacji możliwości są dwie: albo oznakowanie wykonano niezgodnie z projektem, albo Zarząd Dróg i Mostów zatwierdził złą mapę. – Zaakceptowany projekt jest prawidłowy – mówi Kieliszek. Na mapie linia jest odsunięta od przejścia.

To, czy inne zatwierdzone przez miasto mapy też są zgodne z przepisami mieli sprawdzać od wczoraj ludzie wojewody, który na 1 sierpnia zapowiedział rozpoczęcie kontroli oznakowania 20 ulic w Strefie Płatnego Parkowania. Ale taka kontrola wczoraj się nie zaczęła.

– Miasto poprosiło o to, by zaczęła się później, bo w tej instytucji toczą się już dwie inne kontrole – wyjaśnia Radosław Brzózka, rzecznik wojewody. Działalności Zarządu Dróg i Mostów przygląda się już Regionalna Izba Obrachunkowa, która prześwietla finanse miejskich jednostek.

A inspektorzy z Wydziału Audytu i Kontroli Urzędu Miasta przyglądają się sprawom związanym ze Strefą Płatnego Parkowania.

– Przepisy mówią, że kontrole nie mogą paraliżować pracy jednostki – mówi Brzózka. – We wtorek powinna już zapaść decyzja co do konkretnego terminu rozpoczęcia kontroli, a chcemy, by odbyła się w najbliższym możliwym terminie – dodaje.

Podwładni wojewody mają wziąć pod lupę ul. Bernardyńską, Farbiarską, Jasną, Kościuszki, Krakowskie Przedmieście, Krótką, Leszczyńskiego, Mościckiego, Ofiar Katynia, Okopową, Przemysłową, Rusałkę, Skłodowskiej, Środkową, Uniwersytecką, pl. Wolności, Wróblewskiego, Wschodnią, Zamojską i Zieloną.

Tymczasem z pobieżnego objazdu przeprowadzonego wczoraj przez Zarząd Dróg i Mostów wynika, że krótkich odcinków linii brakuje jeszcze na ul. Wróblewskiego, Dolnej Panny Marii, czy też Karłowicza, a na Spokojnej trzeba linię usunąć.

Trwa już za to montaż słupków mających uniemożliwiać parkowanie za blisko przejścia dla pieszych – takie słupki są już np. na Krakowskim Przedmieściu obok ul. 3 Maja (na zdjęciu).

orb
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

orb
orb (3 sierpnia 2016 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy zgodne z przepisami jest to , ze po wyznaczeniu i namalowaniu linii, pieszym zostaje na chodniku mniej niz 1,5 metra ? jak to jest prawnie ?
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2016 o 08:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy WYNIKI tych KONTROLI - ZOSTANĄ UPUBLICZNIONE ? I czy będzie ujawnione KTO ZA TO ODPOWIADA ( personalnie i jaka była kara).
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2016 o 07:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najlepsi parkujący są na przeciwko komendy na Okopowej, parują na środku skrzyżowania... od lat te same samochody.
Rozwiń
Gość
Gość (3 sierpnia 2016 o 00:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ZDiM-owi pownny przyjrzeć się właściwe organy za te wszystkie ofiary na rondach-nierondach.
Rozwiń
Ostatni sprawiedliwy
Ostatni sprawiedliwy (2 sierpnia 2016 o 21:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mnie tylko zastanawia czemu nieprawidłowo parkujące samochody są zawsze dziwnym trafem nietykalne przed pewnym budynkiem na Okopowowej...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!