Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2016 r.
21:17

Strefa Płatnego Parkowania szykuje się do powiększenia. Miejsca będą wydzielone liniami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 36 A A
Już wiadomo, że miejsc parkingowych zmieści się mniej, niż do tej pory. Przykład? Od różowego auta w lewo, bo uwzględniane mają być też przepisy zakazujące parkowania w mniejszej, niż 10 m odległości od przejść
Już wiadomo, że miejsc parkingowych zmieści się mniej, niż do tej pory. Przykład? Od różowego auta w lewo, bo uwzględniane mają być też przepisy zakazujące parkowania w mniejszej, niż 10 m odległości od przejść

Po niedzieli ma się zacząć wielka operacja malowania linii wyznaczających miejsca parkingowe w płatnej strefie. Zacznie się też montaż fundamentów pod nowe parkomaty, a mieszkańcy ulic, które zostaną włączone do strefy będą mogli składać wnioski o abonament

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W nowych granicach i na nowych zasadach Strefa Płatnego Parkowania ma działać od 1 lipca. Do tego dnia każde z miejsc, na których postój będzie płatny, musi być z osobna wydzielone liniami malowanymi na nawierzchni. Wymagają tego przepisy. Malowanie ma się zacząć z dużym wyprzedzeniem, bo miasto spodziewa się, że będzie to czasochłonna akcja.

– Łatwe to nie będzie, bo miejsca w centrum rzadko są wolne, a nie będziemy wyganiać kierowców z zajętych miejsc, tylko wykorzystywać czas, kiedy będą puste. Wtedy takie miejsce zajmie wykonawca – zapowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Malowanie planowane jest przede wszystkim na godziny nocne.

To jak wiele miejsc uda się wyznaczyć, będzie wiadomo po niedzieli, gdy gotowy ma być komplet map. Ale już wiadomo, że miejsc parkingowych zmieści się mniej, niż do tej pory.

– I to nie tylko z powodu przebudowy pl. Litewskiego, ale też ze względu na restrykcyjne pozostawianie 1,5 m chodnika dla pieszych – tłumaczy Kieliszek. Uwzględniane mają być też przepisy zakazujące parkowania w mniejszej, niż 10 m odległości od przejść, a to też sprawi, że choćby na Krakowskim Przedmieściu ubędzie miejsc parkingowych.

Po niedzieli dostępne będą już wnioski o wydanie tańszych abonamentów „N” przysługujących niepełnosprawnym (4 zł za miesiąc) oraz „M” dla mieszkańców płatnej strefy (100 zł za rok).

W przyszłym tygodniu zacząć ma się też budowa fundamentów pod parkomaty przy ulicach, o które zostanie poszerzona strefa. Tu urządzenia będą oznaczone kolorem zielonym i tak też będzie z tabliczkami umieszczanymi pod znakami drogowymi „postój płatny”. Tabliczki będą kolorowe, by kierowca nie miał wątpliwości, czy znajduje się w strefie tańszej (zielonej), czy też droższej (czerwonej). Z droższym biletem będzie można stać w tańszej strefie, ale kto zrobi na odwrót, narazi się na opłatę dodatkową.

Różnica w opłatach jest zauważalna: w tańszej strefie pierwsza godzina będzie kosztować 2 zł, w droższej 3 zł. Za drugą zapłacimy odpowiednio 2,40 zł lub 3,20 zł, za trzecią 2,80 zł lub 4,30 zł, zaś czwarta i każda następna godzina ma kosztować tyle, co pierwsza. Dobory bilet w strefie zielonej będzie kosztował 15 zł, a w czerwonej 20. Na miesięczny abonament w tańszym rejonie wydamy 150 zł, zaś w droższym 200. Za półroczny odpowiednio 750 lub 900 zł, a za roczny 1300 lub 1600 zł.

Nowe parkomaty będą wyposażone w klawiaturę, na której kierowca będzie musiał wpisać numer rejestracyjny pozostawianego auta. Urządzenia dotarły już do Lublina.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowcaLU / 11 czerwca 2016 o 02:44
Coraz cieplej, ale Cayenne to byłoby lekko za duże auto
Avatar
LKR / 10 czerwca 2016 o 22:35
Lubliniak napisał:
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W krd przy znakach zakazu jest mowa o zakazie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad ...t, a nie dopuszczajnej mc panie mundry. Doczytaj, a potem mędrkuj!
Ha ha ha!. Nie, no nie mogę. Muszę skomentować te rewelacje. 1. Napisałem o znakach informacyjnych (np. D-18 duża biała litera P na niebiskim tle jak na zdjęciu), a nie zakazu! 2. Odsyłam do  Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych ( Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393)  § 52 ust. 2, cytuję: "Umieszczona pod znakiem D-18 tabliczka T-30  wskazuje sposób ustawienia pojazdu względem krawę dzi jezdni oznaczonej na tabliczce barwą szarą oraz ż e miejsce jest przeznaczone dla pojazdów samochodowych  o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej  2,5 t." Odsyłam również do  Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602) art 47 ust. 2. 3. Przypuszczam, że niebieski samochód widoczny na zdjęciu to Twój P orsche Cayenne, notabene jedyny ustawiony zgodnie z tabliczką i optymalnie pod wzgledem wykorzystania miejsca, którego DMC niestety lekko przekracza 2,5t. 4. Dobra rada. Gdyby kiedyś policjant lub strażnik chciał wystawić Ci mandat za postój tym samochodem w takim miejscu nie odmawiaj przyjęcia mandatu, bo przed sądem skompromitujesz się podobnie jak na tym forum.
Ha ha ha!. Nie, no nie mogę. Muszę skomentować te rewelacje. 1. Napisałem o znakach informacyjnych (np. D-18 duża biała litera P na niebiskim tle jak na zdjęciu), a nie zakazu! 2. Odsyłam do  Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych ( Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393)  § 52 ust. 2, cytuję: "Umieszczona pod znakiem D-18 tabliczka T-30  wskazuje sposób ustawienia pojazdu względem krawę dzi jezdni oznaczonej ... rozwiń
Avatar
Lubliniak / 10 czerwca 2016 o 18:47
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Miejsca będą wydzielone liniami" Aua,jak sobie poradzą kierowcy z Kraśnika albo Świdnika? Oni nie umieją parkować między liniami co widać np.pod centrami handlowymi...
Ciekawostka. Zgodnie z wciąż obowiązującymi przepisami w miejscu wyznaczonym znakiem drogowym z umiesczoną pod nim tabliczką wskazującą sposób ustawienia pojazdu dopuszcza się postój pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony. Nie potrafię powiedzieć co to za samochód ten niebieski SUV, ale obawiam się, że jego DMC może nieco przekraczać 2,5 tony. W krd przy znakach zakazu jest mowa o zakazie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad ...t, a nie dopuszczajnej mc panie mundry. Doczytaj, a potem mędrkuj!
rozwiń
Avatar
inżynier transportu / 10 czerwca 2016 o 13:20
cywilizacja wkracza do Lublina, popieram rozbudowę strefy chcecie parkować jak popadnie to wracajcie na wieś albo wyprowadźcie się jeszcze dalej na wschód
Avatar
zzz / 10 czerwca 2016 o 12:34
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jeżeli kierowcy parkowali w miejscach, gdzie zakazywało tego prawo, to nie oznacza, że miejsc parkingowych teraz ubędzie. Niektórych po prostu nigdy nie było, a ludzie zostawiali tam auta nielegalnie.
W punkt. Nic nie ubędzie.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 12:22
Jeżeli kierowcy parkowali w miejscach, gdzie zakazywało tego prawo, to nie oznacza, że miejsc parkingowych teraz ubędzie. Niektórych po prostu nigdy nie było, a ludzie zostawiali tam auta nielegalnie.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 10:59
PRzesiadać się do autobusów i nie płakać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 10:39
nr rejestracji powaliło ich? ja mam 3 samochody i nigdy nie pamiętam numeru . poza tym nie jeżdżę do strefy parkowania jak firmie zależy na kliencie przenosi się tam gdzie bez problemu można zaparkować
Avatar
LKR / 10 czerwca 2016 o 10:02
kierowcaLU napisał:
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie potrafię powiedzieć co to za samochód ten niebieski SUV, ale obawiam się, że jego DMC może nieco przekraczać 2,5 tony.
Jeśli nie potrafisz powiedzieć, nie zabieraj głosu i pomyśl, dlaczego takie auta są Ci nieznane...
To może mnie łaskawie oświecisz?
To może mnie łaskawie oświecisz? rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 09:58
Skoro 1600 to tak dużo proponuję przesiąść się do MPK - bilety nie są drogie i z pewnością wyjdzie dużo taniej niż podróże samochodem
Avatar
kierowcaLU / 11 czerwca 2016 o 02:44
Coraz cieplej, ale Cayenne to byłoby lekko za duże auto
Avatar
LKR / 10 czerwca 2016 o 22:35
Lubliniak napisał:
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
W krd przy znakach zakazu jest mowa o zakazie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad ...t, a nie dopuszczajnej mc panie mundry. Doczytaj, a potem mędrkuj!
Ha ha ha!. Nie, no nie mogę. Muszę skomentować te rewelacje. 1. Napisałem o znakach informacyjnych (np. D-18 duża biała litera P na niebiskim tle jak na zdjęciu), a nie zakazu! 2. Odsyłam do  Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych ( Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393)  § 52 ust. 2, cytuję: "Umieszczona pod znakiem D-18 tabliczka T-30  wskazuje sposób ustawienia pojazdu względem krawę dzi jezdni oznaczonej na tabliczce barwą szarą oraz ż e miejsce jest przeznaczone dla pojazdów samochodowych  o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej  2,5 t." Odsyłam również do  Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym ( Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602) art 47 ust. 2. 3. Przypuszczam, że niebieski samochód widoczny na zdjęciu to Twój P orsche Cayenne, notabene jedyny ustawiony zgodnie z tabliczką i optymalnie pod wzgledem wykorzystania miejsca, którego DMC niestety lekko przekracza 2,5t. 4. Dobra rada. Gdyby kiedyś policjant lub strażnik chciał wystawić Ci mandat za postój tym samochodem w takim miejscu nie odmawiaj przyjęcia mandatu, bo przed sądem skompromitujesz się podobnie jak na tym forum.
Ha ha ha!. Nie, no nie mogę. Muszę skomentować te rewelacje. 1. Napisałem o znakach informacyjnych (np. D-18 duża biała litera P na niebiskim tle jak na zdjęciu), a nie zakazu! 2. Odsyłam do  Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych ( Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393)  § 52 ust. 2, cytuję: "Umieszczona pod znakiem D-18 tabliczka T-30  wskazuje sposób ustawienia pojazdu względem krawę dzi jezdni oznaczonej ... rozwiń
Avatar
Lubliniak / 10 czerwca 2016 o 18:47
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
"Miejsca będą wydzielone liniami" Aua,jak sobie poradzą kierowcy z Kraśnika albo Świdnika? Oni nie umieją parkować między liniami co widać np.pod centrami handlowymi...
Ciekawostka. Zgodnie z wciąż obowiązującymi przepisami w miejscu wyznaczonym znakiem drogowym z umiesczoną pod nim tabliczką wskazującą sposób ustawienia pojazdu dopuszcza się postój pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 tony. Nie potrafię powiedzieć co to za samochód ten niebieski SUV, ale obawiam się, że jego DMC może nieco przekraczać 2,5 tony. W krd przy znakach zakazu jest mowa o zakazie wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad ...t, a nie dopuszczajnej mc panie mundry. Doczytaj, a potem mędrkuj!
rozwiń
Avatar
inżynier transportu / 10 czerwca 2016 o 13:20
cywilizacja wkracza do Lublina, popieram rozbudowę strefy chcecie parkować jak popadnie to wracajcie na wieś albo wyprowadźcie się jeszcze dalej na wschód
Avatar
zzz / 10 czerwca 2016 o 12:34
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jeżeli kierowcy parkowali w miejscach, gdzie zakazywało tego prawo, to nie oznacza, że miejsc parkingowych teraz ubędzie. Niektórych po prostu nigdy nie było, a ludzie zostawiali tam auta nielegalnie.
W punkt. Nic nie ubędzie.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 12:22
Jeżeli kierowcy parkowali w miejscach, gdzie zakazywało tego prawo, to nie oznacza, że miejsc parkingowych teraz ubędzie. Niektórych po prostu nigdy nie było, a ludzie zostawiali tam auta nielegalnie.
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 10:59
PRzesiadać się do autobusów i nie płakać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 10:39
nr rejestracji powaliło ich? ja mam 3 samochody i nigdy nie pamiętam numeru . poza tym nie jeżdżę do strefy parkowania jak firmie zależy na kliencie przenosi się tam gdzie bez problemu można zaparkować
Avatar
LKR / 10 czerwca 2016 o 10:02
kierowcaLU napisał:
LKR napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nie potrafię powiedzieć co to za samochód ten niebieski SUV, ale obawiam się, że jego DMC może nieco przekraczać 2,5 tony.
Jeśli nie potrafisz powiedzieć, nie zabieraj głosu i pomyśl, dlaczego takie auta są Ci nieznane...
To może mnie łaskawie oświecisz?
To może mnie łaskawie oświecisz? rozwiń
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 09:58
Skoro 1600 to tak dużo proponuję przesiąść się do MPK - bilety nie są drogie i z pewnością wyjdzie dużo taniej niż podróże samochodem
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Tłumy na spotkaniu z premierem Morawieckim. Doszło do pikiety i przepychanek [wideo, zdjęcia] 11 2

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:1 (relacja na żywo) 9 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 24 37

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 1

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 11 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 12 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 37 9

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 37 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 7 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 10 4

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą