poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Strefa płatnego parkowania w Lublinie: Ktoś tu myśli?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 września 2012, 17:44
Autor: Dominik Smaga

 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

Przy wprowadzaniu strefy płatnego parkowania urzędnicza wpadka goni wpadkę. – Nikt nie zwalnia ich z myślenia. Przepraszam kierowców – mówi prezydent Krzysztof Żuk

Strefa ma obowiązywać od poniedziałku. Wcześniej Ratusz twierdził, że abonamenty postojowe da się kupić już od 17 września w biurze strefy przy Bernardyńskiej 6. Tak się nie stało, a urzędnicy zaczęli twierdzić, że o przedsprzedaży nie mówili.

Sprzedaż uruchomił niedawno Zarząd Dróg i Mostów przy Krochmalnej 13j. Ale zapomniał… powiadomić kierowców. Sam zakup jest problematyczny. Nie można płacić na miejscu, trzeba pójść do banku i z potwierdzeniem przelewu wrócić na Krochmalną.

To nie wszystko. Na internetowej stronie strefy wynajęta przez miasto firma zamieściła nieprawdziwe instrukcje. Choćby taką, że kierowca ma na abonamencie zakreślić znakiem "X” termin, od którego bilet ma być ważny. Mowa też o bilecie tygodniowym.

Ale takich biletów u nas nie ma. I niczego się nie zakreśla. Okazuje się, że na stronie są zasady z… Łodzi. Kuleje nawet opis miejsc, gdzie są parkomaty, np. "pl. Litewski na trawniku przy latarni”.

Dlaczego miasto nie sprawdzało strony? – Zajmujemy się wydawaniem abonamentów mieszkańcom strefy i niepełnosprawnym – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Ale i to idzie kiepsko. W środę na 300 wniosków od mieszkańców strefy urzędnicy rozpatrzyli ok. 100, a na 100 wniosków od niepełnosprawnych tylko 40. Ci, którzy nie dostaną druczków na czas, będą od poniedziałku płacić jak wszyscy inni.

O tę serię wpadek spytaliśmy prezydenta miasta. – Mamy klasyczny przypadek braku odpowiedzialności urzędników. Jeśli prywatna firma nie robi czegoś właściwie, to nadzorująca ją jednostka musi to wyegzekwować – komentuje Krzysztof Żuk.

– Nikt nie zwalnia ZDiM z myślenia. Jechać na Krochmalną, by złożyć wniosek i wracać do banku to absurd. Tu nie ma o czym dyskutować, trzeba to zmienić. Wypada mi w tej sytuacji przeprosić kierowców.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Boon
Antoni
Wieśniak
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Boon
Boon (1 października 2012 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#333333][font=Arial][size=3][background=rgb(250, 250, 250)]Dlaczego mieszkańcy strefy, mają płacić za parkowanie jak i tak nie będą mieli gdzie postawić samochodów? Jestem mieszkańcem strefy i wydaje mi się, że jest to ograniczenie swobód konstytucyjnych. Z miłą chęcią zapłacę za abonament roczny i większą kwotę jeśli o każdej porze dnia znajdę chociaż pół miejsca do parkowania w odległości 100 m od kamienicy, lub jak wjazd na posesję będzie przejezdny. Teraz zapłacę 100 zł i nadal abym mógł zaparkować samochód w godz 6:30 - 20:00 będę łamał przepisy parkując na zakazie. (Wyjątek okres Wakacji) Każdy wie, że większość samochodów w Centrum jest spowodowana dużą liczbą Firm i Urzędów. Zatem, ile będzie wydanych bezpłatnych pozwoleń na parkowanie w Strefie? W ogóle nie powinny być takie wydawane!!!! Jak mają płacić za parkowanie to wszyscy nawet prezydent miasta i nawet służbowym samochodem. Miasto zarobi pieniądze owszem, jednak taka Strefa nie przyczyni się do swobody parkowania. Zastanawia mnie jeszcze fakt, że skoro jest to 1700 miejsc dlaczego Urząd miasta zezwala na zmianę sposobu użytkowania lokali mieszkalnych na użytkowe (wiąże się to z proporcjonalnym wzrostem potrzebnej liczby miejsc parkingowych - oczywiście w "bliskiej" odległości parkingi płatne, tereny prywatne w strefie)Tylko jeśli by ktoś siadł i policzył liczbę wymaganych przepisami miejsc postojowych to by się okazało, że samochody parkowały by jeden na drugim.Chciałbym, również aby oprócz gadania o parkingach w sąsiedztwie Strefy naprawdę je zrobili. Jeżeli ich nie będzie taki Pan Kowalski z Wieniawy, Czechowa, Czwartku, etc. też będzie chciał mieć Płatną strefę Parkowania. Jeszcze jedno!! Dlaczego teren Parku Saskiego nie jest zaliczony do strefy z ulicą Leszczyńskiego i Czechowską? Chodzi o komunikację miejską. Przecież tam i tak w koło nie ma wielu miejsc parkingowych. Parkując obecnie poza Strefą w kierunku Wieniawy aby skorzystać z uprawnienia podróży w Strefie za 1 zł. trzeba drałować 7 minut. i to obok zamkniętego Parku Jest to absurd w założeniach. Myślę, że takich komentarzy jest już więcej. Jak zwykle, ktoś coś pomyślał, inny wykonał, a płacić będą wszyscy. Mam nadzieję, że pieniądze jakie wpłyną dla Miasta będą wydane na poprawę organizacji ruchu drogowego. PS. od 2002 nie mam samochodu, a jednym z głównych powodów jest to że nie mam gdzie parkować podczas dnia.[/background][/size][/font][/color]
Rozwiń
Antoni
Antoni (29 września 2012 o 02:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mnie tylko interesuje czy za parkowanie będę mógł zapacić przy pomocy telefonu kom.

Aplikacji podstawowych na rynku polskim jest 3 - 4 i przez nie powinno dać się kupić bilet.
Rozwiń
Wieśniak
Wieśniak (28 września 2012 o 13:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Lublin-miasto inspiracji: jak dotąd jedyna inspiracja to spakować się i uciekać. Kolejna wtopa urzędasów. A te atrapy parkomatów jak "studenci" potraktują z "10" to za dwa tygodnie nie będzie po nich śladu. Chyba już czas na zmianę nazwy z Lublin na Wielka Wieś-będzie bardziej adekwatna do tego co się tutaj dzieje
Rozwiń
Gość
Gość (28 września 2012 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Agata' timestamp='1348819645' post='678536']
Strefa płatnego parkowania DTSKRYMINUJE mieszkańców zmuszając do opłat, szczególnie posiadaczy dwuch samochodów.
[/quote]
[quote name='Julia' timestamp='1348826271' post='678573']
no właśnie ja musiałam pisać upoważnienie dla męża, bo nie jestem w stanie wyrwać się z pracy w tych godzinach i to dwukrotnie: raz żeby złozyć wniosek drugi po odbiór abonamentu.
Jak juz wcześniej pisałam, abonament powinien być wydawany od ręki, nie mam pojęcia co oni tam jeszcze rozpatrują?
[/quote]
Ja odniosłam wrażenie, że Ci Państwo w Zarządzie mają wszystkim za złe, że przychodzą i zawracają Im głowę...
[quote name='Joanna' timestamp='1348826092' post='678572']
nikt ode mnie nie żądał dowodu własności czy umowy najmu, we wniosku jest napisane, że trzeba dołączyć kserokopię dowodu potwierdzającego zameldowanie w strefie - u mnie wystarczyło xero dowodu osobistego.
[/quote]
Bo w dowodzie jest adres zameldowania i jeśli jest w strefie, to nie potrzeba innych dokumentów
Rozwiń
Zdzicho
Zdzicho (28 września 2012 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja mam to tu i ówdzie. Zmieniłem banki na takie, które mają własne parkingi i filie w mojej okolicy. Zapomniałem o istnieniu sklepów i restauracji w centrum - to samo mogę załatwić na obrzeżach. A skoro w centrum nie chcą mnie i moich pieniędzy, to ic nie dostanie.
Zostaje jeden problem - urzędy, które swoich filii poza centrum na ogół nie mają. Na szczęście niezbyt częsty, w końcu coraz więcej spraw da się załatwić za pomocą internetu.
A centrum - cóż, niech się wyludnia i umiera. Na własne życzenie.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!