sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie może mocno urosnąć

Dodano: 4 maja 2015, 06:30
Autor: Dominik Smaga

Ulica Skłodowskiej. Teraz Strefa Płatnego Parkowania tutaj nie sięga, ale urzędnicy myślą nad zmianą
Ulica Skłodowskiej. Teraz Strefa Płatnego Parkowania tutaj nie sięga, ale urzędnicy myślą nad zmianą

Jeszcze w tym miesiącu powinny być znane miejskie plany powiększenia obszaru, gdzie za parkowanie trzeba płacić. Wstępnie mowa jest o dwóch wariantach. Obydwa zakładają, że miasto głębiej sięgnie do kieszeni kierowców

Urzędnicy już teraz zastanawiają się nad tym, jak zorganizować płatną strefę po tym, jak skończy się umowa z jej obecnym operatorem. Umowa wygaśnie z końcem czerwca przyszłego roku i dopiero po tym terminie możliwe będą jakiekolwiek zmiany. Jednak miasto chce już teraz ustalić, jak będzie zorganizowane parkowanie w śródmieściu.

Ostatecznych wniosków jeszcze nie ma, a w Ratuszu przyznają, że jest jeszcze sporo wątpliwości do rozwiania. – Wątpliwości takie, czy utrzymujemy strefę, która jest, a wprowadzamy podwyżki, żeby zwiększyć rotację samochodów, czy szukamy innego sposobu – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Tym drugim wariantem jest poszerzenie strefy, ale w taki sposób, by jej centralnej części obowiązywały wyższe stawki, niż na pozostałym obszarze. Możliwe granice takiej powiększonej strefy ujawniła Gazeta Wyborcza Lublin. Obszar płatnego parkowania ograniczałyby • al. Piłsudskiego, następnie • al. Unii Lubelskiej • al. Solidarności • al. Długosza • ul. Łopacińskiego, • Akademicka i • Raabego.

– Być może będzie jeszcze trzeci wariant – mówi Szymczyk. Zapowiada, że w maju zaprezentowane zostaną różne wersje rozwiązań, a miasto będzie zbierać opinie od mieszkańców. – Zobaczymy, jaki będzie odzew.

Dlaczego miasto już teraz zastanawia się nad tym, co będzie w lipcu przyszłego roku? Zasady trzeba ustalić wcześniej, żeby wiedzieć, jakie wymagania postawić w przetargu podmiotom chętnym do objęcia roli operatora strefy. Po drugie Ratusz musi zostawić sobie zapas czasu na wypadek, gdyby przetarg się przeciągał, lub gdyby zakończył się klapą i konieczny byłby kolejny. A po trzecie także samemu operatorowi trzeba będzie dać czas na zainstalowanie parkomatów.

Czytaj więcej o: Lublin strefa parkowania lublin
Gość
Gość
Gość
(40) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (5 czerwca 2015 o 14:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To kto kazał głosować na tego prezydenta..... trzeba było wybrać innego ludzie.....
Rozwiń
Gość
Gość (6 maja 2015 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie długo pod blokiem trzeba będzie płacić za parkowanie. Niech się pukną w łeb!!!
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 20:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy sami tez zapłacą za parkowanie na parkingu przy ratuszu????????????
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WAli Mnie to !!!
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2015 o 13:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...być może wyższe opłaty i bardziej rygorystyczne ich egzekwowanie zmusi wspólnoty mieszkaniowe do zrewidowania swoich poglądów na problemy właścicieli aut. U mnie np. nie możemy dogadać się w sprawie zaadoptowania wolnej przestrzeni na eleganckie w schludne miejsca postojowe dla mieszkańców dwóch sąsiadujących ze sobą kamienic. Kilku lokatorów nie chce wyrazić zgody na tę inwestycję pomimo, iż chcemy za to rzetelnie zapłacić i pokryć wszystkie koszty związane z adaptacją! Wyburzenie czterech ohydnych garaży i stworzenie przestrzeni dla ośmiu miejsc parkingowych z miejsca odzwierciedli się w wolnej przestrzeni na trotuarze przed domami. Sami zapłaciliśmy za projekt i kosztorys. Niestety, ale niektórzy potrafią akceptować bylejakość po to tylko, aby podkreślić istotę swojego równie byle jakiego istnienia ... Mieszkamy właśnie w strefie płatnego parkowania i być może radykalna podwyżka przemówi im do rozsądku! Innymi słowy, jestem za....i nie sam jeden!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (40)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!