poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Strefa płatnego parkowania w Lublinie: We wrześniu nie wykupisz abonamentu na parkingi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2012, 17:00
Autor: Dominik Smaga

 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Od poniedziałku w centrum Lublina działa Biuro Strefy Płatnego Parkowania. Ale wbrew zapowiedziom władz miasta wcale nie można tam kupić abonamentu parkingowego.

Abonamenty zaczniemy sprzedawać 1 października – tyle usłyszeliśmy w poniedziałek w biurze strefy próbując kupić taki bilet. Mimo, że magistrat zapowiadał, że sprzedaż zacznie się wraz z otwarciem biura. Biuro przy Bernardyńskiej 6 otwarto w terminie, ale sprzedaż nie ruszyła.

W poniedziałek Ratusz wycofywał się z wcześniejszych zapewnień, że abonamenty będą dostępne od połowu września. – Musiało dojść do jakiejś dezinformacji – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Strefa ma zacząć działać 1 października. Wtedy liczba płatnych miejsc w centrum wzrośnie z 600 do 1700. Bilety z kiosku zastąpią te z parkomatów. Dla tych, którzy codziennie parkowali w centrum abonament będzie sporą oszczędnością. Bilet "A” miesięczny będzie kosztować 150 zł, "A” półroczny 750 zł, zaś "A” roczny 1300.

Teraz Ratusz zapowiada, że abonamenty "A” będą w dostępne dopiero od 1 października. I twierdzi, że nie spodziewa się tego dnia kolejek do kas.

– Dotychczas miesięcznie było od 1 do 5 wniosków o bilet miesięczny – mówi Kieliszek. Tyle, że dotąd wielu kierowców nie kupowało biletów, bo kontroli nie było prawie wcale, a ściągalność opłat można było szacować na kilkanaście procent. Teraz kontrole mają być nieuchronne.

Czym zatem zajmuje się biuro strefy? Wydaje wnioski o abonamenty dla mieszkańców strefy (100 zł) i niepełnosprawnych (50 zł). Wypełnione druki trzeba jednak wieźć gdzie indziej – do Zarządu Dróg i Mostów przy Krochmalnej 13j. Zrobiło to dotąd ponad 100 osób, w tym ok. 50 inwalidów.

Czy nie można sprawić, by biuro wcześniej uruchomiło sprzedaż? – Umowa mówi, ze sprzedaż ruszy od 1 października – powtarza Kieliszek.

Czytaj więcej o strefie płatnego parkowania w Lublinie:

90 parkomatów wyrośnie w centrum Lublina

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Wiesiek
Janek
Student
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Wiesiek
Wiesiek (17 września 2012 o 21:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Student! Najpierw kup samochód i zacznij pracować w centrum a potem wygłaszaj swoje "superpoglądy". Pozdro...
Rozwiń
Janek
Janek (17 września 2012 o 20:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pracownicy nowego biura udzielają dezinformacji, bo są po Kieliszku.
Rozwiń
Student
Student (17 września 2012 o 19:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://lublin.spp24.pl/

Według mnie strefa jest za mała i przydałoby się powiększenie jej wzdłuż Solidarności przynajmniej do Głębokiej, Sowińskiego i Poniatowskiego. Rozważyłbym też powiększenie do Muzycznej, Szczerbowskiego, Piłsudskiego, Młyńskiej, Gazowej, Pocztowej, Kunickiego, Wolskiej, Fabrycznej i Unii Lubelskiej, też wzdłuż Solidarności. Na Rusałce, w miejsce boisk, zarośli i ogródków działkowych, powinien powstać wielki darmowy parking z którego autobusem można by się dostać do wnętrza strefy. Podobne mogłyby się znaleźć w rejonie Północnej i Szeligowskiego, Parku Ludowego i zamiast ogródków działkowych przy Unii Lubelskiej. Pozdrawiam, student Politechniki z Dziesiątej.
Rozwiń
niki
niki (17 września 2012 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trzeba zbierać podpisy aby przeprowadzić referendum w sprawie płatnej strefy, niech już nie doją nas z kasy, niech zrezygnują ze swoich diet i bankietów
Rozwiń
obywatel
obywatel (17 września 2012 o 18:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marnowanie pieniędzy podatników na lokal i ludzi tam zatrudnionych ,owe wnioski są dostępne w internecie, a w tym punkcie to nawet informacji nikt nie udzieli tylko odsyłają do urzędu miasta .PARANOJA!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!