czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Studenci: Chcą miejsca do grillowania i mniej patroli policji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2012, 16:37

Studenci UMCS anonimowo wypełniali ankiety. Ich opinie zbierano przez dwa miesiące. To pierwsze taki
Studenci UMCS anonimowo wypełniali ankiety. Ich opinie zbierano przez dwa miesiące. To pierwsze taki

Samorząd studencki przebadał mieszkańców miasteczka uniwersyteckiego. Czego brakuje? Ławek, miejsca do grillowania i prawdziwej stołówki. Jest nadmiar prusaków w akademikach i policyjnych patroli na miasteczku.

Dotarliśmy do wyników ankiety, którą samorząd studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej prowadził wśród mieszkańców miasteczka akademickiego. To pierwsze tak duże badania opinii na lubelskich uczelniach. Studenci przez dwa miesiące wypełniali anonimowe ankiety. Raport z wynikami właśnie trafił na biurko rektora.

Pierwsza część dotyczyła akademików. Który jest najlepszy? Femina – 34 proc. odpowiedzi, Helios i Babilon – 30 proc., Jowisz – 23 proc. – Te odpowiedzi można uznać za oczywiste. To akademiki, które w ostatnich latach przeszły generalne remonty i standard zamieszkania w nich jest zdecydowanie najlepszy – wyjaśnia Anna Nieoczym, b. szefowa samorządu i współautorka raportu z badań.

A co z pokojami? 59 proc. studentów chciałoby mieszkać w 2-osobowym, 26 proc. w 1-osobowym, a tylko 15 proc. w 3-osobowym. – Większość chciałaby więc mieszkać w pokoju z mniejszą liczbą osób niż faktycznie mieszka – zauważa Nieoczym. Powód wydaje się oczywisty. Pokoje 3-osobowe są tańsze od mniejszych.

Nieźle dla uczelni wypadły odpowiedzi dotyczące pracowników akademików, wyposażenia pokoi i czystości (większość pozytywnych opinii).

Studenci byli też pytani, co powinno się pojawić na miasteczku. 78 proc. respondentów chciałoby większej ilości ławek, tyle samo – miejsca do grillowania, 64 proc. – miejsca do piknikowania, 61 proc. – stołówki studenckiej, 31 proc. – klubu bilardowego, a 28 proc. – kawiarni. Są też wnioski o bankomat, miejsca do parkowania, tani sklep, dodatkowe kosze na śmieci, lepsze oznaczenia i stojaki na rowery.

– W miejscu na inne uwagi pojawiła się kwestia prusaków w ds. Amor, która już została rozwiązana, a w samym akademiku został przeprowadzony remont – informuje Nieoczym. – Pojawiły się także uwagi dotyczące parku akademickiego, który według respondentów jest słabo oświetlony, a alejki są poniszczone. Studenci poruszyli też kwestię częstych patroli i nagminnego wlepiania im mandatów.

UMCS obiecuje, że weźmie uwagi studentów pod uwagę i przy planowaniu wydatków uwzględni ich postulaty.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!