Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Studenci ocenili ośrodki akademickie. Lublin wypadł kiepsko

0 6 A A

Ponad 90 tysięcy studentów i mało możliwości spędzenia czasu wolnego, jeszcze gorsza komunikacja i w ogóle nieciekawie. Tak nasze miasto oceniają internauci
na portalu Students.pl

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Serwis zbadał wszystkie miejscowości, które mają co najmniej 100 tysięcy mieszkańców i przynajmniej jedną uczelnię publiczną niebędącą szkołą zawodową - w sumie: 24 miasta.

Oceniali je sami studenci, pod kątem atmosfery, możliwości spędzania wolnego czasu, komunikacji i kosztów utrzymania. W każdej kategorii użytkownicy przyznawali oceny od 1 do 5. Decydująca była nie liczba oddanych głosów, tylko średnia uzyskanych ocen.

Plebiscyt właśnie dobiegł końca. 165 tys. internautów, którzy w jego trakcie odwiedzili serwis, za najlepsze miasto studenckie w Polsce uznało Opole. Studenci docenili je we wszystkich kategoriach. Faworyci: Kraków, Warszawa i Wrocław, znaleźli się poza pierwszą dziesiątką (Wrocław - 12, Kraków - 14, Warszawa - 15).

- To akurat nie jest dla nas niespodzianką - mówi Szymon Książkiewicz z portalu Students.pl. - Największe miasta wygrywają pod względem atmosfery studiowania, zapewniając studentom szeroką ofertą kulturalną i rozrywkową. Ale studenci uważają, że utrzymanie w nich kosztuje zbyt wiele

-
Za to dużym zaskoczeniem jest dopiero 18 pozycja w końcowym rankingu Lublina - podkreśla Książkiewicz.

Wypadamy fatalnie zwłaszcza pod kątem • atmosfery (18 miejsce) • możliwości spędzania czasu wolnego (15) i • komunikacji (19). - Tyle dużych uczelni, dziesiątki tysięcy studentów, wspólne Dni Kultury Studenckiej. Wydawałoby się, że ten klimat studencki ma się w Lublinie dobrze - mówi Książkiewicz. - Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest tak różowo.

Zdaniem Marcina Kruka, szefa Samorządu Studentów lubelskiego UMCS, nie jest tak źle, jak pokazuje ranking.

- Rzeczywiście, mogłoby być więcej możliwości na ciekawe spędzenie wolnego czasu - przyznaje Kruk. - Ale nawet pomijając to, atmosferę studencką czuć w Lublinie na każdym kroku.

- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście. Im więcej lubelskich studentów by zagłosowało, tym wynik byłby lepszy - dodaje.

Dla pocieszenia, stolica regionu nieźle wypadła pod względem kosztów utrzymania. W tej kategorii lepiej wypada tylko sześć miast w Polsce. A Warszawę, Wrocław czy Kraków zostawiamy daleko w tyle.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2008 o 17:21
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowania na ESK na [url="http://www.candidatecities.com/"]http://www.candidatecities.com/[/url]
O rany, cała afera o jakiś tam sondażyk na nieznanym portalu i oczywiście zaczyna się lubelskie utyskiwanie, że wszystko jest tu źle, bo zaścianek, prowincja etc. Prowincja, moi drodzy, jest, ale w Waszym nastawieniu do świata i poziomie optymizmu )
Lublin ma jak najbardziej atmosferę, faktycznie gorzej z komunikacją, ale co do pubów i kosztów utrzymania to chyba nie wiecie, o czym mówicie. Niech o miarodajności tego głosowania świadczy wygrana.. Opola ! Wynik iście odpowiadający rzeczywistości, tak jak dotychczasowe wyniki głosowa... rozwiń
Avatar
ADERW333 / 11 grudnia 2008 o 11:00
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO JEST WSCHÓD I BEDZIE WSCHÓD,ZAŚCIANEK UNII EUROPEJSKIEJ!!MENTALNOŚĆ LUDZI TU MIESZKAJĄCYCH TO POŁĄCZNIE KACZRÓW: LECHA I JARKA WRAZ OJCEM=OSZUSTEM RYDZYKIEM!!TYLE!!STUDENCI APELUJE DO WAS:UCIEKAJCIE DO KRAKOWA,WARSZAWY, POZNANIA,KATOWIC, GDAŃSKA, BO TU TO TYLKO STRATA 5 LAT!!!A CO POTEM BĘDZIECIE ROZNOSIC ULOTKI ALBO PRACOWAĆ W MARKECIE,CHA,CHA!!!
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ OD MIASTA BEZ GOSPODARZA I TO OD DOBRYCH 1O LAT???PRZECIEŻ LUBLIN TO PROWINCJONALNE MIASTO OD DAWIEN DAWNA!!TU W ORGANACH SAMORZĄDOWYCH NIE MA DECYENTÓW-MANAGERÓW,TYLKO MIERNOTY Z MAŁYMI POTRZEBAMI,DLA KTÓRYCH SPRAWY MIASTA I REGIONU SĄ NA KOLEJNYCH MIEJSCACHW SKALI PRIORYTETÓW:ZA STOŁKIEM, KASĄ DLA SIEBIE I KOLESIÓW I UKŁADAMI!!TU USUNIECIE MURU OSIKIWANEGO PRZEZ WAŁĘSAJACE SIĘ PSY JEST NIE DO PRZESKOCZENIA!!!SKAD WIĘC MA TU TĘTNIĆ ŻYCIE: KULTURALNE,GOSPODARCZE, SPOŁĘCZNE!!!TIO J... rozwiń
Avatar
koma / 11 grudnia 2008 o 09:38
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie maja o czym pisac to napisali o tym ;-))

Jeszcze jedna mi sie nasunela refleksja .... To narzekanie (studentow na Lublin, dziennikarzy na wyniki, forumowiczow na wladze) pokazuje jak ogolnie jestesmy zrzedliwi i niezadowoleni.... I z tym trzebaby cos zrobic!
Wydaje Ci sie ze to mozliwe grzebac w sieci i wyszukiwac wszystkie rankingi, plebiscyty itp, by ludzi zachecac do brania w nich udzialu??????
Gdyby to byl jakis znany plebiscyt to co innego, ale jakastam strona go przeprowadzila i niewielu o niej slyszalo az do dzisiejszego artykulu.
Jesli glosowanie sledzili dziennikarze, to mogli wczesniej o tym napisac by rozpropagowac o nim informacje. I wynik bylby bardziej miarodajny.
Ale cos mi sie wydaje, ze chyba tez trafili na niego niedawno - po zakonczeniu glosowania, a ze nie m... rozwiń
Avatar
mzl / 11 grudnia 2008 o 09:17
to jacyś kretyni a nie studenci oceniali miasta akademickie... akurat w Lublinie jest co robić i to bardzo dużo !!! a ten rok jest rekordowy i więcej się dzieje niż np. w Poznaniu, Łodzi, Gdańsku ... na 100% !!! jak się nie szuka dobrych wydażeń w Lublinie to się myśli że tu kiepsko... przyjedzie taki wieśniak i szuka multikina albo koncertu Rihanny:) kultura to zupełnie co innego !!!!!
Avatar
KK / 11 grudnia 2008 o 08:12
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ WSIĄ DLATEGO ŻE MENTALNIE CI DECYDENCI OD LAT RZĄDZĄCY NASZYM MIASTEM NIBY W NIM MIESZKAJĄ ALE NIE MOGĄ SIĘ POZBYĆ SWYCH WIEJSKICH NAWYKÓW ,WIDAĆ TO PO URZĘDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWÓDZKICH KTÓRYM TYLKO NA PENSJI ZALEŻY,WYCHODZI W NICH TA MAŁOŚĆ,A PRACOWAĆ NAD SOBĄ NIE CHCĄ
[quote name='człenio' date='11.12.2008, 01:29' post='75722']
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
TO PIĘKNE MIASTO JEST NAJWIĘKSZĄ ... rozwiń
Avatar
człenio / 11 grudnia 2008 o 01:29
"- Lublin lepiej wypadłby w plebiscycie, gdyby został on bardziej rozpowszechniony w naszym mieście." - No to trzeba było to zrobić-rozpowszechnić, zachęcić do udziału - ale jak we władzach miasta panuje wszechobecna niemoc, to nic dziwnego że wyniki są takie a nie inne.Mniejsze miasta nas wyprzedzają już od dawna.A Lublin? - ktoś kiedyś powiedział że to największa w świecie wieś - niestety miał rację.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.