czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Studenci wracają do Lublina. Miasteczko zaczyna żyć, ruch w akademikach (zdjęcia)

Dodano: 30 września 2016, 17:25

Choć zajęcia na uczelniach rozpoczynają się dopiero w poniedziałek, to już teraz na miasteczku akademickim robi się tłoczno. W domach studenckich zaczęło się kwaterowanie lokatorów.

Największy ruch panuje w okolicach akademików Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Największa uczelnia w Lublinie w sumie ma ich dziewięć, w tym siedem na terenie swojego głównego kampusu.

- Łącznie jest w nich 2,6 tys. miejsc. Pierwszeństwo w przyznaniu miejsca mają osoby, którym codzienny dojazd z miejsca zamieszkania uniemożliwiałby, bądź utrudniał studiowanie oraz te, które są w trudnej sytuacji materialnej – mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS. - Co roku nasze akademiki cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są wypełniane w stu procentach. W tym roku liczba chętnych była większa niż ostatnio. Po zakończeniu kwaterowania, w przyszłym tygodniu będziemy informować, czy są jeszcze wolne miejsca.

Opłaty w akademikach największej lubelskiej uczelni wahają się od 270 zł za miejsce w trzyosobowym pokoju w Domu Studenckim „Zana” do 640 zł za „jedynkę” w „Kronosie”, który mieści się w dawnym Domu Studenta Zaocznego przy ul. Sowińskiego.

- Od początku studiów mieszkam w akademiku. Decydująca była przede wszystkim lokalizacja blisko uczelni, przez te lata zdążyłam się już przyzwyczaić do mieszkania na miasteczku – mówi Sylwia Barańska z Ostrowca Świętokrzyskiego, studentka V roku kierunku prawno-menadżerskiego na UMCS i lokatorka „Feminy”. – Praktycznie co pół roku mam inną współlokatorkę, ale jeszcze nie zdarzyło się, żebym nie mogła się z kimś dogadać. Jeśli ktoś decyduje się na akademik, to chyba raczej z natury jest osobą otwartą.

Także dzisiaj do akademików zaczęli wprowadzać się studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a wczoraj ci z Uniwersytetu Przyrodniczego. Politechnika Lubelska i Uniwersytet Medyczny kwaterowanie rozpoczną w sobotę. W sumie w domach studenckich lubelskich uczelni jest ok. pięć tysięcy miejsc.

Czytaj więcej o: Lublin KUL studia UMCS studenci akademik
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
bbb
(35) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 października 2016 o 10:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szczególnie ci dwaj studenci w dresach są spoko :D
Rozwiń
Gość
Gość (6 października 2016 o 05:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ruch to się w monopolowych zrobił od razu
Rozwiń
bbb
bbb (5 października 2016 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wesoly romuś napisał:
studenci, ukraincy, emeryci, budzetowka...ot caly lublin:)
kazdy widzi co chce romuś a wiesz, że w Krakowie jest jeszcze wiecej ukrainców?
Rozwiń
wesoly romuś
wesoly romuś (5 października 2016 o 01:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
studenci, ukraincy, emeryci, budzetowka...ot caly lublin:)
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2016 o 22:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
INTERNET STUDENCKI OD UPC DO CZERWCA 2017 roku !!! 60 mb/S - 49 zł 120 mb/S - 59 zł 250 mb/S - 69 zł ZAREZERWUJ TERMIN INSTALACJI I OSZCZĘDŹ SOBIE CZAS!!! ZAMÓW INTERNET, POLEĆ MNIE SWOJEMU ZNAJOMEMU I ZYSKAJ BRAK OPŁATY INSTALACYJNEJ!!! WIĘCEJ POD NUMEREM 600 488 038!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (35)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!