środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Studenci WSPA będą protestować. Chcą przywrócenia rektora i prorektora

Dodano: 6 listopada 2015, 09:20

W poniedziałek odbędzie się protest studentów Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, którzy domagają się przywrócenia odwołanych w ubiegłym tygodniu rektor i prorektor uczelni.

Dziś w Łodzi mieli spotkać się w tej sprawie z właścicielem WSPiA, ale ten odwołał umówione spotkanie.

- Tłumaczył to złym stanem zdrowia, ale nie podał nowego terminu. Chcielibyśmy, aby do rozmowy doszło na początku przyszłego tygodnia. Niezależnie od tego, w poniedziałek o godz. 12 zorganizujemy dwugodzinny protest – mówi Tomasz Pytka, przewodniczący samorządu studentów WSPiA. 

Rektor dr Julita Agnieszka Rybczyńska i prorektor ds. ogólnych dr Małgorzata Szreniawska zostały odwołane w ubiegły czwartek. Od kanclerz uczelni Barbary Zdrojewskiej otrzymały czteromiesięczne wypowiedzenia umów, zostały też zwolnione z obowiązku świadczenia pracy jako wykładowcy. Przyczyn takiej decyzji nie poznały.

Zdaniem studentów odwołanie odbyło się niezgodnie ze statutem uczelni, bo właściciel nie poinformował o tym uczelni. W ramach protestu w poniedziałek zawiesili działalność kół naukowych. Zaczęli zbierać podpisy pod petycją o przywrócenie pań rektor i prorektor na swoje stanowiska, napisali też list do właściciela WSPiA, prof. Makarego Stasiaka.

Pierwotnie protest mieli zorganizować dziś, ale odwołali go w związku z zaproszeniem na rozmowę. W tej sytuacji akcję przełożyli na poniedziałek. Jeśli nie przyniesie ona skutku, zapowiadają ogłoszenie strajku studenckiego.

Gość
janek
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2015 o 14:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Rektor dr Julita Agnieszka Rybczyńska i prorektor ds. ogólnych dr Małgorzata Szreniawska zostały odwołane w ubiegły czwartek. Od kanclerz uczelni Barbary Zdrojewskiej otrzymały czteromiesięczne wypowiedzenia umów, zostały też zwolnione z obowiązku świadczenia pracy jako wykładowcy."

... czyli w tym czasie 4 pensje za friko ?  ;) 

Super.

Rozwiń
janek
janek (6 listopada 2015 o 13:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lubie placki :)

Wiem, twoja stara mówiła że dobry jesteś w zlizywaniu śmietany z placków

Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 11:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak się składa że wspa jest najstarszą uczelnią w Lublinie, wsei to typowa fabryka dyplomów płacisz i masz więc mówienie o innych szkołach wyższych z tradycjami jest śmieszne... :)
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 11:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wybór w Lublinie ogromny, miasto akademickie, uczelnie i państwowe i prywatne ... łódzka ośmiornica rozwaliła swoje wydziały w Polsce- działali nielegalnie jako AHE , dla niepoznaki wykupili WYSPĘ.. a lud ciemny idzie tam .. nie pojmę po co, są fajne uczelnie prywatne w Lublinie -WSEI, Korczak czy Wincentego Pola.. mają wieloletnią tradycję a nie tylko kasę na reklamę... jak studentów WYSPA olewa to pora się wynieść z takiej uczelni, idźcie tam gdzie Was będą szanować :) i tylko tak ukarzecie pana właściciela ...
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2015 o 11:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kupie 200 kilo obornika
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!