niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Studenci WSPiA z transparentami. Protest na uczelni

Dodano: 9 listopada 2015, 21:14
Autor: toma

Protest na WSPiA
Protest na WSPiA

Ok. 80 studentów wzięło udział w poniedziałek w proteście przed Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Domagali się odwołanych niespełna dwa tygodnie temu rektor i prorektor uczelni.

Żacy mieli ze sobą transparenty z hasłami, m.in. „Oddajcie nasze władze”. Wcześniej odbyło się spotkanie z nowymi władzami WSPiA.

– Próbowano nas odwieść od protestu, ale nie zaproponowano nam nic w zamian. We wtorek jedziemy do Łodzi na spotkanie z właścicielem szkoły. W dalszym ciągu naszym głównym postulatem jest przywrócenie naszych władz – mówi Tomasz Pytka, przewodniczący samorządu studenckiego WSPiA.

Na spotkanie z prof. Makarym Stasiakiem wybiera się ok. 15 osób. Żacy zapowiadają, że jeśli ich postulat nie zostanie spełniony, zorganizują strajk studencki. 

Czytaj więcej o: Lublin WSPiA protest WSPiA
Podróżnik85
Gość
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Podróżnik85
Podróżnik85 (30 listopada 2015 o 20:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja uważam, że jak ktoś chce, to w każdej uczelni nauczy się tyle, żeby być atrakcyjnym na rynku pracy. Myślę, że osoba ambitna powinna szukać takich kierunków jak http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji-i-stopnia,2,2,255,54,255, bo dzięki temu będzie mogła połączyć swoje umiejętności ze zdobytą wiedzą, a to da świetny rezultat. Polecam właśnie takie myślenie i nie spinanie się na każdą uczelnię. 

Rozwiń
Gość
Gość (27 listopada 2015 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WSPA jest najlepszą lubelską uczelnią niepubliczną. Jestem pracodawcą, mam firmę transportową i wiem, że absolwenci Wyspu są bardzo dobrze przygotowani do pracy. W tej chwili zatrudniam pięciu jej absolwentów, a szóstą osobę sam skierowałem tam na studia inżynierskie.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 17:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to ciekawe, bo inne media piszą o liczbie 30-50 studentów. Autor artykułu podkręca sztucznie atmosferę?
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 09:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Strajk studencki!!!!!????? Niech przeniosą się na inną uczelnię, wtedy WSPiA upadnie i kaski właścicielowi nieco ubędzie:)
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 08:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co to jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji ? Kogo obchodzi taka instytucja (prywatna) ? Przeciwko komu protestują ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!