środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Studenckie stypendia dla wybitnie zdolnych

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

 (Jacek Świerczyński/ Archiwum)
(Jacek Świerczyński/ Archiwum)

Wczoraj rozpoczął się nabór wniosków o stypendia studenckie przyznawane przez samorząd miasta.

Studenci mogą liczyć na 640 zł miesięcznie (w 2014 r. będzie to 672 zł), zaś doktoranci na 800 zł (w 2014 r. – 840 zł). Dokumenty mogą składać wybitnie uzdolnieni studenci i doktoranci, o ile są mieszkańcami Lublina i uczą się w systemie dziennym. To pierwsza zasada, ale nie jedyna.

W przypadku studentów konieczne jest zaliczenie co najmniej drugiego roku studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, albo nauka na studiach II stopnia. Miasto wymaga też od kandydatów, by w ciągu ostatnich dwóch lat akademickich poprzedzających złożenie wniosku prowadzili działalność naukową lub artystyczną mogącą przyczynić się do rozwoju Lublina. Kolejny wymóg to średnia ocen (ze wszystkich zaliczeń i egzaminów) za ubiegły rok akademicki nie niższa niż 4,7.

W przypadku doktorantów wymagana średnia to 4,9. Niezbędny jest też otwarty przewód doktorski i zaliczenie co najmniej pierwszego roku studiów III stopnia. Od doktorantów miasto wymaga także działalności naukowej lub artystycznej w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wnioski można składać do końca października w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta przy ul. Narutowicza 37/39 między godz. 7.30 a 15.30. O przyznaniu stypendiów nie będzie decydować kolejność zgłoszeń, ale komisja przyznająca punkty poszczególnym wnioskodawcom. Stypendium może być przyznane jednej osobie tylko raz w ciągu studiów wyższych i raz w ciągu studiów doktoranckich.

Formularz wniosku można pobrać z Internetu (na stronie um.lublin.pl w zakładce "Miejski program stypendialny dla studentów i doktorantów”). O szczegóły można pytać w Urzędzie Miasta pod nr. tel. 81 466 39 82.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!