Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2010 r.
15:07
Edytuj ten wpis

Student-ochroniarz pobił gaśnicą. Dostanie karę i zapłaci odszkodowanie

Autor: Zdjęcie autora er
0 12 A A

Kamil O., który gaśnicą pobił na ulicy dwóch mężczyzn, dogadał się z prokuratorem, że nie będzie miał procesu. Zgodził się przyjąć karę i zapłać poszkodowanym odszkodowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O brutalnym ataku na przechodniów "Dziennik Wschodni" pisał na początku kwietnia, tuż po tym jak ubrany w koszulkę w napisem "ochrona" Kamil O. siał postrach na ulicy Abramowickiej w Lublinie. 21-letni mężczyzna z gaśnicą w ręku szukał tam mężczyzny, z którym wcześniej wdał się w utarczkę. Najpierw uderzył gaśnicą w twarz przechodnia. Chłopak padł na ziemię.

Zauważył to 28-letni Łukasz, który wraz z ojcem przechodził w pobliżu przystanka autobusowego. - Wtedy i ja zostałem uderzony gaśnicą w twarz, w okolice oka. Upadłem – opowiadał nam leżąc na szpitalnym łóżku. - Leżąc na ziemi otrzymałem kolejny cios. Również gaśnicą, w tył głowy.

Mężczyzna trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy. Miał pękniętą podstawę czaszki, uszkodzone nerwy w oku i krwiaka. Drugi z uderzonych przez ochroniarza miał lżejsze obrażenia. Skończyło się na rozbitej wardze.

21-letni Kamil O., został zatrzymany następnego dnia po pobiciu. Prokuratura wystąpiła z wnioskiem o aresztowanie. Sąd zastosował tzw. areszt warunkowy: Kamil O. mógł wyjść na wolność po wpłaceniu 15 tys. zł.

Śledztwo w tej sprawie trwało trzy miesiące. Kamil O. został oskarżony o uderzenie gaśnicą dwóch mężczyzn. W przypadku 28-letniego Łukasza spowodował ciężkie obrażenia ciała.

Na przesłuchaniu w prokuraturze Kamil O. twierdził, że go "poniosło”. - Utrzymywał, że chciał uderzyć w bark, ale przez przypadek trafił w głowę – mówi Dorota Kawa, zastępca prokuratora rejonowego w Lublinie.

Choć akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego w Lublinie, prawdopodobnie Kamil O. nie będzie miał procesu. Dobrowolnie poddał się karze. Uzgodnił z prokuratorem, że będzie to 3,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Prokuratura wystąpiła też przeciwko niemu z powództwem cywilnym.

Kamil O. ma zapłacić pobitym mężczyznom 5 tys. i 8 tys. zł. Teraz taką ugodę musi zaakceptować sąd.

Kamil O. studiuje na politechnice. Jako ochroniarz jedynie dorabiał.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nuntaro / 29 czerwca 2010 o 20:06
Prokurator może się dogadywać w sprawie odstąpienia od oskarżenia publicznego i o ile wytoczone zostanie prywatne - to byłoby usprawiedliwione. A 8 tysiów to miesięcznie powinien narwaniec płacić poszkodowanym rent, do usranej SWEJ śmierci (żeby mu nie przyszło do głowy usunąć beneficjenta, należność powinna być dziedziczna z zastrzeżeniem jej podwyższenia w przypadku przekazywania spadkobiercom ofiary). No ale czy takie rzeczy byłyby możliwe w demokratycznym państwie prawa za rządów następców pana Tadka?
Avatar
Gienio z Szerokiego / 29 czerwca 2010 o 08:53
~misiek~ napisał:
Tego rodzaju ugody z prokuraturą są w wielu państwach. I jest to dobry pomysł. Tani i skuteczny.

Dogadał sie tak jak Jasio z Okrągłego. Tylko Jasio Fallusek nie musi płacić odszkodowań. Pan Prokurator napisze;" znikoma szkodliwość czynu" i basta. A tupeciarz "działa" dalej.
Avatar
Janko / 29 czerwca 2010 o 08:06
O ile z powództwa cywilnego będzie musiał zapłacić to o tyle jak nie wykarze dochodów to nic nie zapłaci. Nawet komornik nic nie zrobi
Avatar
~misiek~ / 29 czerwca 2010 o 07:11
Tego rodzaju ugody z prokuraturą są w wielu państwach. I jest to dobry pomysł. Tani i skuteczny.
Avatar
aaa / 28 czerwca 2010 o 22:20
Ciekawy jestem, czy jakby został pobity ktoś z rodziny lub znajomy prokuratora to czy on byłby skory do układania się z bańdziorem. Wychodzi na to, że prokurator nie wie za co bierze pieniądze, bo chyba nie za tępienie chuligaństwa. Tylko czekać jak rozzuchwalony bandzior kogoś zabije. Czy wtedy ktoś prokuratora weźmie za d... za niedopełnienie obowiązków służbowych?
Avatar
r / 28 czerwca 2010 o 22:13
Wszyscy oburzeni? A Jak Kaczyński Takich chciał surowo karać to przegrał przez takich wybory . A teraz lament? Obłudny ten naród i POplątany i sam nie wie co chce. Niech was Komorowski POlikotem za d...ę krótko trzymają. Głosujcie na nich to wszystkich bandziorów z więzienia wypuszczą bo tam mają 99% poparcie. A wy później lamentujecie, że się dogadał z prokuratorem.
Avatar
sprawiedliwy / 28 czerwca 2010 o 21:55
~Kamil~ napisał:
Za jaja na drzewie powiesić to za mało, "poniosło mnie" i sprawa skończona - żenada, walić leżącego gaśnicą po głowie... przecież mógł go zabić, koleś jest zdrowo pier..lnięty powinno się go w psychiatryku zamknąć a nie na wolność wypuszczać, postępowanie prokuratury jest co najmniej skandaliczne

I tu się zgadzam w pełni takie przestępstwo powinno być karane bezwzględnym pozbawieniem wolności to ewidentne usiłowanie ZABÓJSTWA a że jego tłumaczenia są mętne to zamknąć go w psychiatryku to pomyleniec teraz wyobraźmy sobie co będzie się działo jak PO zyskało by pełnie władzy strach się bać -Ziobro wróć !Skandal albo duża łapówka poszła do prokuratury za taki układ !

I tu się zgadzam w pełni takie przestępstwo powinno być karane bezwzględnym pozbawieniem wolności to ewidentne usiłowanie ZABÓJSTWA a że jego tłumaczenia są mętne to zamknąć go w psychiatryku to pomyleniec teraz wyobraźmy sobie co będzie się działo jak PO zyskało by pełnie władzy strach się bać -Ziobro wróć !Skandal albo duża łapówka poszła do prokuratury za taki układ ! rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2010 o 18:24
Jak to się dogadał z prokuratorem? Delikwent ma się dogadać z papugami poszkodowanych. Mam nadzieję że chodzi tu tylko o odpowiedzialności karnej a potem dopi..eprzą mu w sądzie cywilnym. Chyba że w papierach będzie napisane że poszkodowani nie będą dalej rościć praw do odszkodowania w sądzie cywilnym, to wtedy dali d.py.
Avatar
~Kamil~ / 28 czerwca 2010 o 18:22
Za jaja na drzewie powiesić to za mało, "poniosło mnie" i sprawa skończona - żenada, walić leżącego gaśnicą po głowie... przecież mógł go zabić, koleś jest zdrowo pier..lnięty powinno się go w psychiatryku zamknąć a nie na wolność wypuszczać, postępowanie prokuratury jest co najmniej skandaliczne
Avatar
maf / 28 czerwca 2010 o 17:24
zenada... 8 tys za peknięta czaszke i uszkodzone nerwy w oku....przez 100 jakbym to pomnożyl to moze bym sie zgodzil ...
Avatar
Nuntaro / 29 czerwca 2010 o 20:06
Prokurator może się dogadywać w sprawie odstąpienia od oskarżenia publicznego i o ile wytoczone zostanie prywatne - to byłoby usprawiedliwione. A 8 tysiów to miesięcznie powinien narwaniec płacić poszkodowanym rent, do usranej SWEJ śmierci (żeby mu nie przyszło do głowy usunąć beneficjenta, należność powinna być dziedziczna z zastrzeżeniem jej podwyższenia w przypadku przekazywania spadkobiercom ofiary). No ale czy takie rzeczy byłyby możliwe w demokratycznym państwie prawa za rządów następców pana Tadka?
Avatar
Gienio z Szerokiego / 29 czerwca 2010 o 08:53
~misiek~ napisał:
Tego rodzaju ugody z prokuraturą są w wielu państwach. I jest to dobry pomysł. Tani i skuteczny.

Dogadał sie tak jak Jasio z Okrągłego. Tylko Jasio Fallusek nie musi płacić odszkodowań. Pan Prokurator napisze;" znikoma szkodliwość czynu" i basta. A tupeciarz "działa" dalej.
Avatar
Janko / 29 czerwca 2010 o 08:06
O ile z powództwa cywilnego będzie musiał zapłacić to o tyle jak nie wykarze dochodów to nic nie zapłaci. Nawet komornik nic nie zrobi
Avatar
~misiek~ / 29 czerwca 2010 o 07:11
Tego rodzaju ugody z prokuraturą są w wielu państwach. I jest to dobry pomysł. Tani i skuteczny.
Avatar
aaa / 28 czerwca 2010 o 22:20
Ciekawy jestem, czy jakby został pobity ktoś z rodziny lub znajomy prokuratora to czy on byłby skory do układania się z bańdziorem. Wychodzi na to, że prokurator nie wie za co bierze pieniądze, bo chyba nie za tępienie chuligaństwa. Tylko czekać jak rozzuchwalony bandzior kogoś zabije. Czy wtedy ktoś prokuratora weźmie za d... za niedopełnienie obowiązków służbowych?
Avatar
r / 28 czerwca 2010 o 22:13
Wszyscy oburzeni? A Jak Kaczyński Takich chciał surowo karać to przegrał przez takich wybory . A teraz lament? Obłudny ten naród i POplątany i sam nie wie co chce. Niech was Komorowski POlikotem za d...ę krótko trzymają. Głosujcie na nich to wszystkich bandziorów z więzienia wypuszczą bo tam mają 99% poparcie. A wy później lamentujecie, że się dogadał z prokuratorem.
Avatar
sprawiedliwy / 28 czerwca 2010 o 21:55
~Kamil~ napisał:
Za jaja na drzewie powiesić to za mało, "poniosło mnie" i sprawa skończona - żenada, walić leżącego gaśnicą po głowie... przecież mógł go zabić, koleś jest zdrowo pier..lnięty powinno się go w psychiatryku zamknąć a nie na wolność wypuszczać, postępowanie prokuratury jest co najmniej skandaliczne

I tu się zgadzam w pełni takie przestępstwo powinno być karane bezwzględnym pozbawieniem wolności to ewidentne usiłowanie ZABÓJSTWA a że jego tłumaczenia są mętne to zamknąć go w psychiatryku to pomyleniec teraz wyobraźmy sobie co będzie się działo jak PO zyskało by pełnie władzy strach się bać -Ziobro wróć !Skandal albo duża łapówka poszła do prokuratury za taki układ !

I tu się zgadzam w pełni takie przestępstwo powinno być karane bezwzględnym pozbawieniem wolności to ewidentne usiłowanie ZABÓJSTWA a że jego tłumaczenia są mętne to zamknąć go w psychiatryku to pomyleniec teraz wyobraźmy sobie co będzie się działo jak PO zyskało by pełnie władzy strach się bać -Ziobro wróć !Skandal albo duża łapówka poszła do prokuratury za taki układ ! rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2010 o 18:24
Jak to się dogadał z prokuratorem? Delikwent ma się dogadać z papugami poszkodowanych. Mam nadzieję że chodzi tu tylko o odpowiedzialności karnej a potem dopi..eprzą mu w sądzie cywilnym. Chyba że w papierach będzie napisane że poszkodowani nie będą dalej rościć praw do odszkodowania w sądzie cywilnym, to wtedy dali d.py.
Avatar
~Kamil~ / 28 czerwca 2010 o 18:22
Za jaja na drzewie powiesić to za mało, "poniosło mnie" i sprawa skończona - żenada, walić leżącego gaśnicą po głowie... przecież mógł go zabić, koleś jest zdrowo pier..lnięty powinno się go w psychiatryku zamknąć a nie na wolność wypuszczać, postępowanie prokuratury jest co najmniej skandaliczne
Avatar
maf / 28 czerwca 2010 o 17:24
zenada... 8 tys za peknięta czaszke i uszkodzone nerwy w oku....przez 100 jakbym to pomnożyl to moze bym sie zgodzil ...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca

Krzysztof Żuk oczyszczony z zarzutu ws. biurowca 36 8

Krzysztof Żuk został ostatecznie oczyszczony z zarzutu w sprawie wynajęcia biur w nieistniejącym budynku. Chodzi o głośną sprawę biurowca przy Wieniawskiej. Korzystny dla Żuka werdykt wydała dziś Główna Komisja Orzekająca przy ministrze finansów

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu

Leszek Bartnicki prezesem Motoru przynajmniej do końca sezonu 0 5

Po sobotniej porażce z Wisłą Sandomierz (0:1) prezes Motoru Lublin Leszek Bartnicki podał się do dymisji. W poniedziałek Rada Nadzorcza zdecydowała jednak, że szef klubu zostanie na swoim stanowisku przynajmniej do końca sezonu 2018/2019.

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33

AZS AWF Biała Podlaska – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 35:33 0 0

I LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W przedostatnim meczu sezonu bialscy akademicy pokonali Ostrovię Ostrów Wielkopolski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski

Wykopał w ogrodzie pocisk artyleryjski 3 1

Niewybuch wykopał w ogrodzie właściciel działki w Wólce Gołębskiej.

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 4 5

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 1 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 42 41

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 1 21

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!