piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Student z karabinem maszynowym wziął zakładników. Ćwiczenia na KUL

Dodano: 30 maja 2016, 12:58
Autor: dudi

Student jednej z lubelskich uczelni podczas zajęć wyjął broń maszynową i oddał kilka strzałów. Są ranni, są też zakładnicy. To scenariusz ćwiczeń pod kryptonimem Uczelnia, które odbyły się dzisiaj przed południem w pomieszczeniach Collegium Jana Pawła II KUL.

Na jednej z lubelskich uczelni trwają zajęcia, podczas których dochodzi do sprzeczki między wykładowcą a jednym ze studentów. Wymiana zdań doprowadza do nieoczekiwanego finału. Młody mężczyzna wyjmuje pistolet maszynowy i oddaje kilka strzałów. Zamyka się w sali wykładowej przetrzymując w niej kilkoro zakładników. Szaleniec grozi użyciem tzw. brudnych bomb.

Wewnętrzna straż porządkowa słysząc odgłos wystrzałów o zdarzeniu informuje operatora telefonu alarmowego 112. Do służb dzwonią także świadkowie zdarzenia. Na miejsce skierowani zostają policjanci oraz inne służby. Mundurowi zabezpieczają teren, na miejscu pojawiają się policyjni antyterroryści i negocjatorzy.

Decyzją władz uczelni pozostali studenci zostają ewakuowani z budynku. Napastnik po negocjacjach wypuszcza zakładników, wówczas przeprowadzony zostaje szturm umożliwiający zatrzymanie sprawcy. Trzy osoby są ranne, potrzebują pomocy medycznej. Odnaleziony zostaje także pakunek, z którego wcieka nieznana substancja. Do działań wkracza Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego, która zabezpiecza pakunek.

To wszystko, to scenariusz ćwiczeń pod kryptonimem Uczelnia, które odbyły się dzisiaj przed południem w pomieszczeniach Collegium Jana Pawła II KUL.

- Działania były sprawdzianem umiejętności służb przy wystąpieniu skrajnej, trudnej do przewidzenia i opanowania sytuacji kryzysowej oraz skoordynowania ich współpracy - wyjaśnia Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Scenariusz przedsięwzięcia nie był łatwy, wszystko rozgrywało się niezwykle szybko. Wymagało dużego zaangażowania, skuteczności i operatywności wszystkich uczestników.

Czytaj więcej o: Lublin policja KUL ćwiczenia
Karoooool
happyhour
Użytkownik niezarejestrowany
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Karoooool
Karoooool (31 maja 2016 o 11:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
123 napisał:
z wielką przyjemnością idąc do urzędu miejskiego wziąłbym ze sobą KBKAK lub UZI plus kilka F-1
Patrz, a ten koleś o granatach zapomniał, bo z karabinem maszynowym był, a do tego wyjął jeszcze pistolet maszynowy.
Rozwiń
happyhour
happyhour (30 maja 2016 o 23:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trochę chyba Ci Twoi koledzy z Pogotwia Cię w balona :) Jeśli zespół ratownictwa nie może znaleźć pacjetna to nie wina 112 tylko dyspozytora który źle zebrał dane i nie określił dokładnie miejsca zdarzenia. Operatorzy ze 112 nie przekazują do PRM z tego co mi wiadomo adresu, tylko dyspozytor ustala to sam, widocznie kiepsko. Co do Policji to nie wypowiadam się....
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2016 o 17:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jak to się mówi :wywoływanie wilka z lasu .
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2016 o 16:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czarni latali w habitach na miotłach i uciekali
Rozwiń
kinghood
kinghood (30 maja 2016 o 15:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nie wiemy kto, kiedy, gdzie i dlaczgo popełni potworną zbrodnię w miejscu publicznym, np. na kul. kim są rodzice przyszłego zamachowca? nie wiemy, czy przyszły zamachowiec już się urodził. kim są jego przyszli rodzice? nikogo wykluczyć nie możemy. co to jest racja? niezbędna jest racja posiłkowa, by uniknąć porcji z magazyku. racja, to garść dynamitu. 1. słuszność jakiegoś poglądu, stanowiska lub postępowania; masz słuszną rację, znaczy obfity posiłek. bez sensu jest powiedzieć masz słuszną rację w danej sprawie. racja jest prawdą pierwotną, jedyneczką logiczną, pewnikiem, aksjomatem, warunkiem wystarczającym w implikacji. z racji nie może wyniknąć nieprawda. racja nie może pociągnąć za sobą fałszu. mamy bowiem: 2. argument dowodzący słuszności czyjegoś stanowiska; też: stanowisko, którego słuszności chce się dowieść; racja stanu: 3. interes państwa, społeczeństwa lub jakiejś grupy politycznej albo społecznej; a jak ktoś dokona skutecznego zamachu na tę rację stanu i wprowadzi nową, własną rację stanu, to czy wówczas z prawdy nastąpi fałsz? a może to właśnie nowa racja stanu prawdą będzie. stąd: 4. uzasadniona przyczyna czegoś; jeśli więc obecna racja stanu jest zerem z logicznym, to z niej musi być coś, co być musi - konieczność - warunek konieczny. dlatego: 5. log. zdanie, którego prawdziwość stanowi warunek wystarczający do uznania prawdziwości innego zdania; konkluzja jest następująca. przejmuję władzę w rp w sposób pokojowy. to oznacza, że wszyscy muszą ustąpić i oddać mi pokłon. wykonać natychmiast. Będzie to władza absolutna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!