niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Studentów bój o wolny pokój

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 sierpnia 2006, 20:14

Jeszcze tylko kilka dni mają żacy na złożenie podań o miejsce w domu studenckim. Niektóre uczelnie przyjmują zgłoszenia do końca sierpnia. A Akademia Medyczna zamyka listę w najbliższy poniedziałek.

Większość miejsc w lubelskich akademikach jest zaklepana od kilku miesięcy. - Co bardziej przezorni studenci zarezerwowali pokoje jeszcze w zeszłym roku akademickim - mówi Marta Lakutowicz, kierownik osiedla akademickiego Uniwersytetu Marie Curie Skłodowskiej.
Mimo to, w domach studenckich lubelskiego uniwersytetu są jeszcze wakaty. - Skończyliśmy dwie pierwsze tury podziału pokoi. Najpierw dla studentów z lat 2-5, a potem dla pierwszoroczniaków - wyjaśnia Robert Englot, kierownik Działu Spraw Studenckich UMCS. - Od poniedziałku komisja socjalna zacznie rozdzielać miejsca, które są jeszcze wolne. Studenci mogą więc składać podania.

Podobnie jest na innych uczelniach w Lublinie. - Tyle, że my przyjmujemy zgłoszenia do końca sierpnia - mówi Krystyna Wojciechowska, kierownik Działu Spraw Studenckich Politechniki Lubelskiej. - Studenci ze starszych roczników rezerwowali pokoje jeszcze w czerwcu. Ale na sierpień zostawiliśmy pulę miejsc dla tych, którzy dopiero dostali się na studia. I to na ich zgłoszenia oczekujemy w pierwszej kolejności.

Do końca sierpnia wnioski o pokój powinni złożyć też świeżo upieczeni studenci Akademii Rolniczej. - Ale mamy też zapominalskich żaków, którzy studiowali u nas wcześniej - dodaje Krystyna Sajewicz, kierownik Działu Spraw Socjalnych Studentów AR. - Na nich poczekamy nawet do połowy września.
Pospieszyć się muszą za to studenci Akademii Medycznej. - U nas dokumenty dotyczące zakwaterowania można składać do 28 sierpnia - tłumaczy Elżbieta Gromadzka z Działu Spraw Socjalno-Bytowych AM. - Na wrzesień zaplanowaliśmy tylko komisje odwoławcze, które dokonają ostatecznego podziału pokoi.
Najwięcej czasu mają żacy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczelnia przyjmuje zgłoszenia od chętnych do mieszkania w akademikach aż do końca września. - Dopiero po tym terminie będziemy rozpatrywać wszystkie podania i rozdzielać pokoje - wyjaśnia Beata Górka, rzecznik KUL.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!