niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Studia (na razie) bez studentów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 sierpnia 2007, 13:22

Mimo że rekrutacja zakończyła się miesiąc temu, kandydaci wciąż mają szanse.
Wakaty są nawet na tak atrakcyjnych kierunkach jak: ekonomia czy informatyka.

Pierwszy termin składania dokumentów na studia w renomowanych szkołach wyższych w Lublinie minął na początku lipca. Mimo to, pięć największych uczelni przedłużyło rekrutację do sierpnia, a w niektórych przypadkach nawet do września. Powód? Na wiele specjalności zgłosiło się mniej kandydatów, niż zakładano.
W Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, największej uczelni w regionie, dotyczy to aż 13 kierunków studiów dziennych, m.in. fizyki, informatyki, matematyki, historii (w kolegiach w Białej Podlaskiej i Radomiu), filozofii i filologii ukraińskiej. Na te specjalności kandydaci mogą się zgłaszać do pierwszych dni września albo do wyczerpania limitów (dotyczy to kierunków ścisłych).
Katolicki Uniwersytet Lubelski przyjmuje jeszcze zapisy na 7 kierunków dziennych, w tym na teologię, filologię klasyczną i ekonomię (w kolegiach w Tomaszowie Lubelskim i Stalowej Woli). - A niewykluczone, że w tym tygodniu lista zostanie powiększona - mówi Katarzyna Bojko z biura rzecznika prasowego KUL. - Termin składania zgłoszeń na wszystkie specjalności mija 27 sierpnia.
Akademia Medyczna przedłużyła rekrutację do końca sierpnia. Tu oprócz studiów zaocznych, wakaty są tylko na dziennym zdrowiu publicznym. Jeszcze lepiej rekrutacja wypadła na Akademii Rolniczej, gdzie na studiach dziennych nie ma już miejsc. - Pozostały nam wolne indeksy tylko na studiach zaocznych i wieczorowych - cieszy się Elżbieta Binienda, kierownik Działu Organizacji Studiów AR.
Inaczej na Politechnice Lubelskiej, gdzie wakaty są jeszcze na 9 kierunkach dziennych, m.in. na mechanice i budowie maszyn, zarządzaniu, elektrotechnice, informatyce czy inżynierii środowiska. - Nie niektórych specjalnościach pozostało 5 wolnych miejsc, na innych nawet 40. Najwięcej na Wydziale Mechanicznym.- informuje dr Jolanta Słoma z uczelnianej komisji rekrutacyjnej na PL. - Czekamy na kandydatów do 6 września.
- Po raz pierwszy wszystkie uczelnie tak bardzo dotknął niż demograficzny - tłumaczy dr Słoma. Jej zdaniem, to główna przyczyna, że jest aż tyle wolnych miejsc. - Być może w przyszłości rady poszczególnych wydziałów będą musiały zastanowić się nad obniżeniem limitów na poszczególnych kierunkach. Choć z drugiej strony, przedłużona rekrutacja powinna doprowadzić do zapełnienia wszystkich miejsc. Jak co roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!