środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Studia: Najpopularniejsze są kierunki techniczne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2012, 15:18

W czołówce próżno za to szukać pedagogiki, prawa czy ekonomii – kierunków jeszcze kilka lat temu bij
W czołówce próżno za to szukać pedagogiki, prawa czy ekonomii – kierunków jeszcze kilka lat temu bij

Wśród najbardziej obleganych uczelni w Polsce są cztery politechniki, dwie uczelnie przyrodnicze – w tym jedna z Lublina – i tylko jeden tradycyjny uniwersytet. A listę najpopularniejszych kierunków otwiera budownictwo.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oficjalnie podsumowało ostatnią rekrutację na studia. Ta okazała się wielkim sukcesem uczelni technicznych. W pierwszej piątce najbardziej obleganych szkół są aż cztery politechniki: z Warszawy, Gdańska, Poznania i Łodzi.

– Statystyki potwierdziły, że rosnące zainteresowanie wykształceniem inżynierskim jest już trwałym trendem, a to pozwala optymistycznie patrzeć na szanse absolwentów tych studiów na rynku pracy – podkreśla prof. Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Wszystkie dostępne prognozy pokazują, że zapotrzebowanie na kadry inżynierskie będzie rosło.

Dopiero za politechnikami uplasował się Uniwersytet Warszawski. Ale „po piętach” depczą mu już dwie uczelnie przyrodnicze – m.in. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, w którym o jedno miejsce na studiach walczyło średnio czterech kandydatów.

– Nasza uczelnia otwiera nowe, atrakcyjne kierunki studiów, które przyciągają młodzież – mówi prof. Edward Pałys, prorektor lubelskiego UP. – Poza tym, na wielu kierunków nauka kończy się u nas uzyskaniem tytułu inżyniera. A inżynier znaczy teraz w Polsce bardzo wiele, zresztą taki jest trend na całym świecie.

Listę najpopularniejszych kierunków w kraju otwiera budownictwo – w tym roku akademickim chciało je studiować prawie 30 tys. młodych ludzi. Tylko na Politechnice Lubelskiej zgłosiło się prawie tysiąc osób, choć czekało na nich zaledwie 150 indeksów. – I tak jest już od kilku lat – podkreśla Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL.

– Młodzi ludzie obserwują to, co dzieje się wokół nich. Wszędzie coś się buduje – dodaje. – Po studiach otrzymują tytuł inżyniera, a ci są teraz na rynku wręcz poszukiwani. Mają pracę i ciekawe perspektywy na przyszłość, bo ten boom szybko się nie skończy.

Z innych kierunków na PL najpopularniejsze były inżynieria biomedyczna i transport. Na U. Przyrodniczym – geodezja i kartografia, weterynaria oraz gospodarka przestrzenna. A na U. Medycznym – tradycyjnie – stomatologia i medycyna.

Tradycyjnie nie jest za to na tradycyjnych uniwersytetach. Na UMCS najbardziej obleganym kierunkiem była filologia iberyjska – o 18 indeksów walczyło 185 kandydatów. Aż 9 osób na miejsce było na jazz i muzykę estradową. Na KUL największym zainteresowaniem cieszyła się anglistyka (5,7 kandydata na miejsce), oblegana była też architektura krajobrazu.

W czołówce próżno za to szukać pedagogiki, prawa czy ekonomii – kierunków jeszcze kilka lat temu bijących rekordy popularności. Powód w przypadku każdego z nich jest ten sam – za dużo absolwentów, za mało miejsc pracy.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
truee
zocha_rozklapiocha
Pan Boog
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

truee
truee (20 stycznia 2012 o 19:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komentując całokształt powyższego wątku : gin-ekologicznie sprawę komentując penis i onus, dlaczego tak ? Bo od dawna wiadomo, że po 89 roku wszystko zostało zniszczone. Nowego nie ma, bo to nowe co przyszło, to dalej betonowe zastępy starych utrzymuje, którzy nic innego jak bycia cwaniakiem i uprawianie kolesiostwa, robić nie umieją. Możecie skończyć sto kierunków mieć 1000 tytułów inżyniera, ale pamiętajcie nigdy nie będzie wam się żyło jak tym, których ojciec był SB w stopniu oficera, jak tym których korzenie sięgają KC PZPR, jak tym którzy z biskupem trzymają czy tym którzy elitę urzędniczą stanowią od dawien dawna.
Rozwiń
zocha_rozklapiocha
zocha_rozklapiocha (19 stycznia 2012 o 16:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
studenty nieroby
Rozwiń
Pan Boog
Pan Boog (19 stycznia 2012 o 16:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#008000"]”DOROSŁE DZIECI MAJĄ ŻAL ZA KIEPSKI PRZEPIS NA TEN ŚWIAT”:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli [color="#FF0000"]jak można [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

Po co zacofanym intelektualnie nowoczesne budowle, media skoro oficjalnie nie nadążają za rozwojem sytuacji intelektualnej!
WyszKULeni w PATologiczny sposób szafują NAUCZYCIELSKĄ ROLĘ KOŚCIOŁA opartą o KULtową KSIĘGĘ (z)BAWIENIA, a wniej PATologiczna teoria JAK MAŃKA (g)RUCHAŁA z GOŁĘBIEM i (z)BAWIŁA ŚWIAT! Zapewniając wszystkim Królestwo Boże!


Aby dostosować[color="#FF0000"] DROGĘ [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color] do wymogów współczesności KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje[color="#FF0000"] odwiedzić www[/color]:

1) http://www.hugesextube.com/best/Nuns
2) http://www.tubesamples.com/best/Nuns
3) http://www.likexxxtube.com/best/Nuns
4) http://www.goldporntube.com/pages/nun1.shtml
5) http://www.tubepleasure.com/tube/?q=nun&s=0&p=1&g=1045
6) http://www.freetubecats.com/categories2/nun/index.html?thumb_id=3178886
7) http://www.yourpornbus.com/category/73/NUN/ctr/1/?4x62x863230
8) http://www.yourdarkdesires.com/scj/tube/?group_id=189&id=yourpornbus.com
i [color="#FF0000"]można podziwiać jak funkcjonuje Kórestwo Boże[/color]! W oparciu o [color="#FF0000"]Główne Prawdy Wia[/color](g)[color="#FF0000"]ry Św.[/color](irniętej) bazujące na [color="#FF0000"]KSIĘDZE[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color].

Dla Leniwych: Leniwi mogą sobie [color="#FF0000"]kliknąć w stronki zamieszczone w obecnym tekście[/color], a zanim doczytają do końca wszystkie się otworzą – niczym (z)BAWENNE NIEBIOSA!

Obnosząc zaś najnowszy Nabytek należy wykanać KULędę oKULicznościową, której jedna zwrotka od wieków mówi:
"[color="#FF0000"]Któż to widział takie Dziwy[/color]?".*

Ilu osobom księ[color="#FF0000"]ŻULKI zmyły głowę[/color], że: nie odpuszczą puszczalskim jak se nie odpuszczą;
że nie dopuszczą dzieci... jak se nie odpuszczą...,
a KZ NSZZ SOLIDARNŚĆ ORGANISTÓW i ASC w oparciu o internet [color="#FF0000"]prezentuje funkcjonowanie Fabryki Prawd Wia[/color](g)[color="#FF0000"]ry Św.[/color](rniętej) e-[color="#FF0000"]BIBLIĘ W OBRAZKACH [/color]jako odzwierciedlenie [color="#FF0000"]KSIĘGI[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWENIA[/color] rzucającą KUL-awy i PAT-ologiczny czar BOSKIEJ MĄDROŚCI!

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU [/color](„wziął chleb... i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i jedzcie - To Jest Ciało Moje[/color]>>”) i[color="#FF0000"] WAMPIRYZMU [/color](„wziął kielich.. i rzekł <<[color="#FF0000"]Bierzcie i pijcie - To Jest Krew Moja[/color]>>”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka [color="#FF0000"]Ostatnia KUL-acja [/color]- bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ...[color="#FF0000"]ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI [/color]panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]

I tu Powstaje KULejny PATologiczny problem jak silna konKULencja dla IQ – poziom inteligencji [color="#FF0000"]mierzony w INBECYLACH[/color]. Skala pomiaru obejmuje zakres od minus nieskończoności do zera – nie przewiduje wartości dodatnich, pomiaru może dokonać każdy: Na widok KULawych i PATologicznych może liczyć: [color="#FF0000"]jeden[/color] Inbecyl,[color="#FF0000"] dwa [/color]Inbecyle,[color="#FF0000"] trzy, czery [/color]Inbecyle... i tak w nieskończoność, a na końcu nieskończoności –[color="#FF0000"] Św.[/color](irnięty)...

Wszyscy uczestnicy KUL-ejnych i PAT-ologicznych Uroczystości powinni [color="#FF0000"]nieść naręcze Róży Duchownej i kąKUL-i[/color] (kąKUL – Biblijny chwast[color="#FF0000"] KĄKOL podlewany Wodą Święconą i hodowany na Wydziale Filozofii Przyrody[/color]), wszystkim też[color="#FF0000"] niech Błogosławi Duch Św.[/color](irnięty) pod postacią [color="#FF0000"]KUL[/color]o[color="#FF0000"]PAT[/color]wy pokazującej jak Ojciec Św.(irnięty) Błogosławiony z księŻULKAMI [color="#FF0000"]prowadzi Lud Boży w pole[/color]!

[color="#FF0000"]OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]. I tu się nie pomylili, bo księŻULE z Axcelencjami na wieść o Związku klną na czym świat stoi – [color="#FF0000"]Kurrrr[/color]...[color="#FF0000"]ia Jego Mać [/color]- , a[color="#FF0000"] KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC kroczy Drogą[/color](z)[color="#FF0000"]BAWIENIA pokazując nawet Ludowi Bożemu jak łatwo można się [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]:

1) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW., PAPIEŻ JAN PAWEŁ II; PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP, BP. BOLESŁAW PYLAK I JEGO KURIEWNY KANCLERZ KS. STANISŁAW ROJEK; KS. EDWARD PUDEŁKO, KS. MIECYZŁAW KRĄPIEC z półŚWIAT(ki)EM NAUKOWYM ORAZ CAŁY ZASTĘPEM CZYNNEGO DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]!

2) [color="#FF0000"]OJCIEC ŚW. JAN PAWEŁ II PAPIEŻ Z CAŁĄ EKIPĄ DUCHOWNĄ: PRYMAS POLSKI KS. KARD. JÓZEF GLEMP; BP. KAZIMIERZ RYCZAN; KS. JACEK WÓJCICKI; KS. KAZIMIERZ DZIEŻA (ZGINĄŁ W WYPADKU SAMOCHODOWYM, KTÓRY SAM SPOWODOWAŁ), KS. MAREK PODYMA ORAZ CAŁĄ RESZTĄ DUCHOWIEŃSTWA PŁCI OBOJGA[/color]...

I KTO POWIE, że nawet Św.(irnięte) księŻULKI [color="#FF0000"]NIE MOGĄ WSZYSTKICH [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ[/color]?, a na marginesie – W KOŚCIELE STAN WOJENNY TRWA WIECZNIE – [color="#FF0000"]wiecznie z kimś walczą[/color]!

Jednym słowem – Oni majom nie po [color="#FF0000"]KUL[/color]-ei w głowie!, a UMCS to już chyba Uniwersytet Pod Wezwaniem [color="#FF0000"]MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII[/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]

- „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!