piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Studia w Lublinie: Trwają dodatkowe nabory. Są jeszcze wolne miejsca

Dodano: 11 sierpnia 2016, 16:24

W lubelskich uczelniach publicznych na wielu kierunkach wciąż są wolne miejsca<br />
W lubelskich uczelniach publicznych na wielu kierunkach wciąż są wolne miejsca

Na czterech z pięciu lubelskich uczelni publicznych trwają dodatkowe nabory na studia. Na wielu kierunkach wciąż są wolne miejsca. Niewykluczone, że niektóre z nich w nadchodzącym roku akademickim nie zostaną uruchomione

Na UMCS do tej pory podjęto decyzję o zamknięciu glottodydaktyki polonistycznej, informacji w e-społeczeństwie i bałkanistyki. Powodem był brak zainteresowania tymi kierunkami. W tej chwili uczelnia prowadzi dodatkową rekrutację na kilkudziesięciu kierunkach.

– Najwięcej wolnych miejsc jest jeszcze m.in. na stosunkach międzynarodowych, europeistyce, matematyce, zarządzaniu w politykach publicznych, turystyce historycznej, edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych, społeczeństwie informacyjnym czy kogniwistyce. Nie ma jednak żadnych obaw, że którykolwiek z tych kierunków nie zostanie uruchomiony – zapewnia Magdalena Kozak-Siemińska z UMCS.

Inne uczelnie na razie nie zdecydowały o zamknięciu żadnego z kierunków. – Jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić, ale jeśli na któryś fakultet nie zbierze się odpowiednia liczba chętnych, to może on być zawieszony lub zamknięty. Wiążące decyzje zapadną w drugiej połowie września – mówi Katarzyna Bojko z biura prasowego KUL.

W ubiegłym roku na najstarszym lubelskim uniwersytecie podjęto decyzje o zamknięciu trzech kierunków, na które nie udało się zebrać kompletu chętnych. Były to: analityka społeczna i internetowa, bezpieczeństwo ekologiczne oraz gerontologia społeczna. W tegorocznej rekrutacji najwięcej wolnych miejsc pozostaje na europeistyce, kulturoznawstwie, pedagogice specjalnej, matematyce, biotechnologii i retoryce stosowanej.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym najmniejszym zainteresowaniem cieszą się obecnie: ochrona roślin i kontrola fitosanitarna, towaroznawstwo, inżynieria przemysłu spożywczego. Ale uczelnia na razie także nie myśli o zamykaniu kierunków.

– Rekrutacja trwa do 18 września i dopiero po jej zakończeniu będą podejmowane decyzje – informuje Anna Woźniak, kierownik Działu Organizacji Studiów UP.

Politechnika Lubelska prowadzi jeszcze dodatkową rekrutację na kilkanaście kierunków. Ale jak zapewniono nas na uczelni, wszystkie z nich na pewno zostaną uruchomione. – Na każdym z nich jest już wystarczająca liczba osób – usłyszeliśmy w Dziale Nauczania i Toku Studiów.

Problemów z naborem nie ma Uniwersytet Medyczny, gdzie cały czas na zwalniane miejsca przyjmowani są kandydaci z kolejnych miejsc na listach rankingowych. Wyjątkiem jest kierunek zdrowie publiczne, na którym limit miejsc został wypełniony dopiero w połowie. – Dodatkową rekrutację przeprowadzimy od 9 do 19 września – mówi Dorota Bilska z Działu Jakości kształcenia UM.

Czytaj więcej o: Lublin edukacja studia studenci
yoyo
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

yoyo
yoyo (12 sierpnia 2016 o 13:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
3/4 kierunków to badziew, pewnie beda ratować sie przybyszami ze wschodu. o pozomie tych studiów wole nie myslec:]
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2016 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brakuje chętnych na wasze wspaniałe studia? To może jakaś akcja promocyjna na Ukrainie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!