Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2008 r.
21:43
Edytuj ten wpis

Studiują, więc dewastują

Autor: Zdjęcie autora ANNA HERETA
0 36 A A

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji przy ul. Mełgiewskiej 7/9 w Lublinie dewastują samochodami nowe trawniki, bo uczelnia nie zapewnia im wystarczającej liczby miejsc parkingowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Powtarza się to co sobota, gdy studenci zjeżdżają na wykłady. Dłużej już nie mogę tego znieść i patrzeć jak niszczy się trawniki - mówi pani Krystyna, mieszkająca w pobliżu uczelni.

Studenci zostawiają swoje samochody gdzie się da, także na pięknych nowych trawnikach, które miesiąc temu zostały doprowadzone do użytku. Cieszyliśmy się, że wreszcie w naszej dzielnicy będzie pięknie. Ale radość nasza prysła. Jak tak można rujnować to, co tyle kosztowało!

Najgorzej zniszczone są trawniki przy przystanku końcowym autobusów.

- Ciekawe czy te osoby na swoich posesjach też się tak zachowują? - oburza się mieszkanka pobliskiego bloku.

- Jeżeli taka uczelnia uruchamia swoją działalność, to powinna pomyśleć o parkingach - dodają mieszkańcy Mełgiewskiej.

Co na to uczelnia?

- Mamy parkingi dla naszych studentów, ale nie są one wystarczające. Miejsc do parkowania jest kilkadziesiąt, ale potrzeby są znacznie większe - mówi Teresa Bogacka, kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Pani kanclerz tłumaczy, że taki sam problem mają inne uczelnie w mieście.

- Jestem zdziwiona zarzutami mieszkańców, ponieważ bardzo dużo ludzi parkuje swoje samochody przy wjeździe do naszej uczelni, nie tylko studenci. Uczelnia stara się współpracować z mieszkańcami najbliższych bloków i z administracją Wspólnoty Mieszkaniowej. Poprawiamy wizerunek naszego otoczenia (parku, chodników, przejść), co służy m.in. również i mieszkańcom - tłumaczy Teresa Bogacka i dodaje: - Szukaliśmy rozwiązania tej sytuacji, jednak wykupienie dodatkowego placu pod parking jest niemożliwe.

Dla Straży Miejskiej problem parkowania na trawnikach przy Mełgiewskiej nie jest nowy.

- Mamy zgłoszenia od mieszkańców, którym zaparkowane samochody przeszkadzają i reagujemy na te wezwania - mówi Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie. - Wystawiane są wezwania na komendę lub, jeśli kierowca jest obecny na miejscu, wypisywany zostaje mandat - dodaje Bańka.

Za parkowanie na trawniku mandat karny wynosi od 20 zł do 500 zł.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mieszkam niedaleko / 12 września 2010 o 18:20
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają a są już w starym wieku i muszą słuchać te ryki samochodów wjeżdżających na ich trawniki i tratujące kołami trawę, jak warchlaki ryjące ziemię. To wina władz szkolnych, że nie ma parkingu. A miejsce na parking jest, bo fabryka splajtowała i ma duże powierzchnie i placy które na pewno mozna wynając przez szkołę, na parking. Troszkę trzeba myśleć.
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają... rozwiń
Avatar
Ukończyłem Gimnazjum xDDDD / 11 stycznia 2009 o 19:19
Twoja stara to margines społeczny...!!! Myślisz że MPK jeżdżą tylko tacy ludzie jak twoja stara?? Tam są lepsi ludzie niż ty ku***ko....
Avatar
WSEI / 22 grudnia 2008 o 07:22
Okazuje się poprostu że WSEI tak samo jak UMCS jest tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Ich tylko intereje aby studenci zapłacili za czesne. A gdzie mają zaparkować samochody to już niech się sami martwią....
Taki to już ten zepsuty świat - każdy chce tylko pieniędzy i o niczym innym nie myśli.... przykro
Avatar
Gość / 21 grudnia 2008 o 23:17
aaa napisał:
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu


ale powiedz GDZIE ty widzisz w okolicach szkoly miejsce na parking ?
Avatar
aaa / 21 grudnia 2008 o 22:33
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:12
przepraszam za literówki w poście powyżej, niestety nie mam opcji edycji.
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:03
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą panią piękny trawnik, skoro synalem ściane obok wymaluje znakami motoru etc.
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą... rozwiń
Avatar
pff / 21 grudnia 2008 o 18:51
Cóż za brednie opowiadacie wielcy studenci państwowych uczelni? Najlepszy przykład jest tuż za granicą, najlepsze uczelnie na świecie to prywatne uczelnie, a nie państwowe! Proszę nie generalizować, że na każdej uczelni gdzie płaci się za naukę, dostaję się "gratisowo" dyplom.
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:15
drB napisał:
Jak ty maturę zdałeś? "Niektórzy" . RZ RZ a nie ż!

I jeszcze piszemy "zakuwać" a nie zakówać !Wiadomo dlaczego teraz prywatna uczelnai!!!!
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:13
~Piotr~ napisał:
lepiej ukończyć prywatną uczelnie niż mieć tylko 3 klasy podstawówki tak jak ty!

Wolę mieć trzy klasy podstawówki niż twoja m a t u r ę!!Słowa o prywatnych uczelniach nie zmienię!
Avatar
Mieszkam niedaleko / 12 września 2010 o 18:20
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają a są już w starym wieku i muszą słuchać te ryki samochodów wjeżdżających na ich trawniki i tratujące kołami trawę, jak warchlaki ryjące ziemię. To wina władz szkolnych, że nie ma parkingu. A miejsce na parking jest, bo fabryka splajtowała i ma duże powierzchnie i placy które na pewno mozna wynając przez szkołę, na parking. Troszkę trzeba myśleć.
Ci z tego bloku koło Fabryki Samochodów Ciężarowych niech wymagają od administracji osiedla żeby swoje trawniki pod blokiem ogrodzić grubymi słupami z mocnego metalu, którego samochód nie rozwali. To dobry pomysł, ten trawnik napewno należy do właścicieli mieszkań z tego bloku, bo grunt pod blokiem należy do nich. Też mieszkam w spółdzielni "Motor" należącej kiedyś do Fabryki Samochodów, mój ojciec też pracował 20 lat w fabryce FSC. Szkoda mi studentów, że nie mają parkingu darmowego, ale jestem za mieszkańcami bo oni tam mieszkają... rozwiń
Avatar
Ukończyłem Gimnazjum xDDDD / 11 stycznia 2009 o 19:19
Twoja stara to margines społeczny...!!! Myślisz że MPK jeżdżą tylko tacy ludzie jak twoja stara?? Tam są lepsi ludzie niż ty ku***ko....
Avatar
WSEI / 22 grudnia 2008 o 07:22
Okazuje się poprostu że WSEI tak samo jak UMCS jest tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Ich tylko intereje aby studenci zapłacili za czesne. A gdzie mają zaparkować samochody to już niech się sami martwią....
Taki to już ten zepsuty świat - każdy chce tylko pieniędzy i o niczym innym nie myśli.... przykro
Avatar
Gość / 21 grudnia 2008 o 23:17
aaa napisał:
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu


ale powiedz GDZIE ty widzisz w okolicach szkoly miejsce na parking ?
Avatar
aaa / 21 grudnia 2008 o 22:33
A miejsca w kasie na czesne jest? To i na parkingi też powinien znaleźć się szmal. Pani Kanclerz to sprytna kobitka i podoła temu
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:12
przepraszam za literówki w poście powyżej, niestety nie mam opcji edycji.
Avatar
eXcore / 21 grudnia 2008 o 22:03
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą panią piękny trawnik, skoro synalem ściane obok wymaluje znakami motoru etc.
Niszcza trawniki ? Czy to studentów albo szkoły wina, że niejawi Pan Portka, właściciel pobliskiego hotelu wykupił wszystkie tereny w około, postawił szlabany i żąda po 10 zł za miejsce ? Swoją drogą te parkingi również są zapchane co do miejsca. Uczelnia chętnie by zrobiła parkingi, tyle że nie ma gdzie ! Troche obiektywizmy by się przydało redaktorom, a słowo do mieszkanców ... przepraszam bardzo, ale nie mam ochoty jechać na to osiedle autobusem MPK razem z najgorszym marginesem lubelskim. Co z tego, że będzie miała jedna pani z drugą... rozwiń
Avatar
pff / 21 grudnia 2008 o 18:51
Cóż za brednie opowiadacie wielcy studenci państwowych uczelni? Najlepszy przykład jest tuż za granicą, najlepsze uczelnie na świecie to prywatne uczelnie, a nie państwowe! Proszę nie generalizować, że na każdej uczelni gdzie płaci się za naukę, dostaję się "gratisowo" dyplom.
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:15
drB napisał:
Jak ty maturę zdałeś? "Niektórzy" . RZ RZ a nie ż!

I jeszcze piszemy "zakuwać" a nie zakówać !Wiadomo dlaczego teraz prywatna uczelnai!!!!
Avatar
drB / 21 grudnia 2008 o 18:13
~Piotr~ napisał:
lepiej ukończyć prywatną uczelnie niż mieć tylko 3 klasy podstawówki tak jak ty!

Wolę mieć trzy klasy podstawówki niż twoja m a t u r ę!!Słowa o prywatnych uczelniach nie zmienię!
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 61 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 406 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!