piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Studniówka Światowych Dni Młodzieży. Tłumy zatańczyły pod Ratuszem (zdjęcia)

Dodano: 15 kwietnia 2016, 18:24
Autor: aa

Był tort, był taniec i śpiew. Będzie też teledysk. W piątek w Lublinie świętowano studniówkę Światowych Dni Młodzieży. 23 lipca, przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie, zaplanowano w mieście wydarzenie pod nazwą Arena Młodych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W piątek na pl. Łokietka przez Ratuszem kręcono teledysk zapowiadający wydarzenia ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej. W happeningu wzięły udział m.in. przedszkolaki z Lublina – z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament i Przedszkola Sióstr Nazaretek. 5- i 6-latki śpiewały hymn i tańczyły.

– Ćwiczenia trwały około miesiąca. Były organizowane na zajęciach tanecznych – opowiada Katarzyna Wojciechowska z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament w Lublinie. – Słowa hymnu „Błogosławieni miłosierni” dzieci znają dobrze.

Na placu poza przedszkolakami byli też wolontariusze i uczniowie szkół. Spontanicznie włączyli się też przechodnie: – Przy słowie „błogosławieni” podnosimy ręce w górę – instruował ich prowadzący.
Wersja lubelska hymnu Światowych Dni Młodzieży jest nieco inna od oficjalnej. – Jest bardziej dynamiczna, aby można było tańczyć – mówi ks. Mirosław Ładniak, koordynator spotkania na Arenie Lublin, zaplanowanego w ramach archidiecezjalnych obchodów ŚDM. – Wszystko po to, aby dynamicznie przekazać radość miłosierdzia.

W wydarzeniu uczestniczył prezydent miasta Krzysztof Żuk. – Cieszymy się, że Światowe Dni Młodzieży będą także w Lublinie, że ludziom z całego świata będziemy mogli pokazać miasto i jego historię – podkreśla prezydent.

Kręcony w piątek teledysk do hymnu ŚDM zapowiadający „Arenę Młodych” będzie można już w sobotę obejrzeć na stronie internetowej sdm.lublin.pl i na Facebooku.

Pielgrzymi ze świata w Lublinie

Organizatorzy obchodów archidiecezjalnych Światowych Dni Młodzieży w Lublinie spodziewają się kilku tysięcy pielgrzymów z całego świata.

Na razie zgłoszenia dotyczą ok. 4 tys. pielgrzymów. Najliczniejszą grupą, która przyjedzie do nas przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem, są Belgowie.

Punktem kulminacyjnym obchodów ŚDM w Lublinie będzie m.in. widowisko teatralno-muzyczne i msza na Arenie Lublin.

Gość
folkatka
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jakich żartów? dobre sobie! to realne zagrożenie , stan służb poniżej krytyki ,reszta o tym milczy ,lub udaje głupiego,zapewne w imie multikultisrulti , zdechłej lewackiej poprawności politycznej i polskiej ideologii -jakoś to będzie,a już trzech żuli z stamtąd chciało kupić 3 kałachy w Gdańsku, bo po co sie z tym wozić?,a może gazeciono  nie chciało kupić? żebyście  nie zobaczyli jakie to żarty mogą być

Rozwiń
folkatka
folkatka (17 kwietnia 2016 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a ,co to sie usuwa komentarze w stylu , że o oprawę pirotechniczną zadbają goście z afryki,i co tu polskojezyczną gazeciene obraża?

Nie, nie obraża, ale robienie sobie zartów z takich rzeczy jest nie na miejscu.

Rozwiń
Gość
Gość (17 kwietnia 2016 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tłumy tańczą w Sejmie jak im episkopat zagra

episkopat to za mało - e - PiS -kopat

Rozwiń
Gość
Gość (17 kwietnia 2016 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ,co to sie usuwa komentarze w stylu , że o oprawę pirotechniczną zadbają goście z afryki,i co tu polskojezyczną gazeciene obraża?
Rozwiń
Gość
Gość (16 kwietnia 2016 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tłumy tańczą w Sejmie jak im episkopat zagra
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!