piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Studniówka Światowych Dni Młodzieży. Tłumy zatańczyły pod Ratuszem (zdjęcia)

Dodano: 15 kwietnia 2016, 18:24
Autor: aa

Był tort, był taniec i śpiew. Będzie też teledysk. W piątek w Lublinie świętowano studniówkę Światowych Dni Młodzieży. 23 lipca, przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem w Krakowie, zaplanowano w mieście wydarzenie pod nazwą Arena Młodych.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W piątek na pl. Łokietka przez Ratuszem kręcono teledysk zapowiadający wydarzenia ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej. W happeningu wzięły udział m.in. przedszkolaki z Lublina – z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament i Przedszkola Sióstr Nazaretek. 5- i 6-latki śpiewały hymn i tańczyły.

– Ćwiczenia trwały około miesiąca. Były organizowane na zajęciach tanecznych – opowiada Katarzyna Wojciechowska z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. bł. Bolesławy Lament w Lublinie. – Słowa hymnu „Błogosławieni miłosierni” dzieci znają dobrze.

Na placu poza przedszkolakami byli też wolontariusze i uczniowie szkół. Spontanicznie włączyli się też przechodnie: – Przy słowie „błogosławieni” podnosimy ręce w górę – instruował ich prowadzący.
Wersja lubelska hymnu Światowych Dni Młodzieży jest nieco inna od oficjalnej. – Jest bardziej dynamiczna, aby można było tańczyć – mówi ks. Mirosław Ładniak, koordynator spotkania na Arenie Lublin, zaplanowanego w ramach archidiecezjalnych obchodów ŚDM. – Wszystko po to, aby dynamicznie przekazać radość miłosierdzia.

W wydarzeniu uczestniczył prezydent miasta Krzysztof Żuk. – Cieszymy się, że Światowe Dni Młodzieży będą także w Lublinie, że ludziom z całego świata będziemy mogli pokazać miasto i jego historię – podkreśla prezydent.

Kręcony w piątek teledysk do hymnu ŚDM zapowiadający „Arenę Młodych” będzie można już w sobotę obejrzeć na stronie internetowej sdm.lublin.pl i na Facebooku.

Pielgrzymi ze świata w Lublinie

Organizatorzy obchodów archidiecezjalnych Światowych Dni Młodzieży w Lublinie spodziewają się kilku tysięcy pielgrzymów z całego świata.

Na razie zgłoszenia dotyczą ok. 4 tys. pielgrzymów. Najliczniejszą grupą, która przyjedzie do nas przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem, są Belgowie.

Punktem kulminacyjnym obchodów ŚDM w Lublinie będzie m.in. widowisko teatralno-muzyczne i msza na Arenie Lublin.

Gość
folkatka
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 19:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jakich żartów? dobre sobie! to realne zagrożenie , stan służb poniżej krytyki ,reszta o tym milczy ,lub udaje głupiego,zapewne w imie multikultisrulti , zdechłej lewackiej poprawności politycznej i polskiej ideologii -jakoś to będzie,a już trzech żuli z stamtąd chciało kupić 3 kałachy w Gdańsku, bo po co sie z tym wozić?,a może gazeciono  nie chciało kupić? żebyście  nie zobaczyli jakie to żarty mogą być

Rozwiń
folkatka
folkatka (17 kwietnia 2016 o 23:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a ,co to sie usuwa komentarze w stylu , że o oprawę pirotechniczną zadbają goście z afryki,i co tu polskojezyczną gazeciene obraża?

Nie, nie obraża, ale robienie sobie zartów z takich rzeczy jest nie na miejscu.

Rozwiń
Gość
Gość (17 kwietnia 2016 o 17:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tłumy tańczą w Sejmie jak im episkopat zagra

episkopat to za mało - e - PiS -kopat

Rozwiń
Gość
Gość (17 kwietnia 2016 o 17:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ,co to sie usuwa komentarze w stylu , że o oprawę pirotechniczną zadbają goście z afryki,i co tu polskojezyczną gazeciene obraża?
Rozwiń
Gość
Gość (16 kwietnia 2016 o 07:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tłumy tańczą w Sejmie jak im episkopat zagra
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!