niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Szpital kliniczny nr 4 jest pierwszym wielospecjalistycznym ośrodkiem klinicznym w Polsce, który zdobył cztery certyfikaty potwierdzające wysoką jakość.

- Poddaliśmy szpital gruntownej ocenie i weryfikacji instytucjom w Polsce do tego powołanym - ogłosił wczoraj Marian Przylepa, dyrektor placówki. - W efekcie przyznano nam certyfikaty w zakresie kompleksowym w oparciu o normy ISO.
Znaki jakości szpital dostał za leczenie pacjentów z wykorzystaniem najlepszych standardów medycznych i etycznych. Za bezpieczne i dobre żywienie chorych. Za zapobieganie wypadkom, chorobom zawodowym oraz awariom mającym odbicie na zdrowiu pracowników lub pacjentów. Za współdziałanie ze środowiskiem naturalnym i nie szkodzenie mu.
- Już nikt nie dyskutuje, czy warto mieć ISO, bo wszyscy są przekonani, że tak - dodaje Przylepa. - Politycy podkreślają, że certyfikaty jakości mają być brane pod uwagę przy kwalifikowaniu do tworzonej Krajowej Sieci Szpitali, gwarantującej kontrakt z funduszem zdrowia. Łatwiej też o dostęp do funduszy unijnych. Prestiż szpitala rośnie. I pacjenci są zadowoleni.
Tych ostatnich zapytaliśmy co sądzą o Jaczewskim. - Na opiekę nie narzekam - mówi Kazimierz Gański, pacjent Kliniki Chirurgii Piersiowej. - Czysto jest. Jedzenie w porządku. Cztery lata temu leżałem w innych szpitalach. Jeden był gorszy od tego. A drugi, szpital kolejowy porównywalny.
Stanisław Patynowski jest w Klinice Chirurgii Ogólnej od poniedziałku. - Jestem zadowolony - opowiada. - Przyjęto mnie z bólami brzucha. Mam już porobione wszystkie badania. Lekarze na bieżąco udzielają informacji o stanie zdrowia. Pielęgniarki przychodzą na każde wezwanie.
- Bez protekcji, znajomości to człowiek się nie doprosi dobrej opieki - rzuca krótko i odchodzi korytarzem jakiś mężczyzna w pidżamie.
Innego zdania jest Zofia Boguszewska, która przyjechała na leczenie z Sierpiec koło Płocka. - 300 kilometrów od Lublina - mówi. - Mój lekarz zadzwonił do profesora, żeby mnie przyjął. Zaopiekowali się mną wspaniale i wcale nie dlatego, że po znajomości. Rozmawiałam z innymi paniami, które są leczone na oddziale urologicznym Są zadowolone tak, jak ja.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
wyborca PO
Miśka
Aśka
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

wyborca PO
wyborca PO (28 września 2007 o 16:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Joanna Mucha, dr ekonomii, zajmująca się ekonomią służby zdrowia startuje do sejmu z 4 miejsca na liście PO! Takich właśnie ludzi potrzebujemy w parlamencie. Kompetentnych, rzetelnych i uczciwych. Głosuję na Joannę Muchę!
Rozwiń
Miśka
Miśka (28 września 2007 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sama jesteś "cienka "Aśka.Myślisz że przychodzisz do szpitala i wszyscy latają dookoła ciebie jak stewardessy w samolocie.
Rozwiń
Aśka
Aśka (28 września 2007 o 08:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe czy na porodówce już nie biorą w łapę? Jakoś pół roku temu paniusie nie miały ŻADNYCH zachamowań przed kasą - same wyciągały ręce. Bo się nauczyły że 500zł to standart. Opieka hmm - ja tam już nie wrócę.Może dziennikarze zajęliby się takimi cienymi stronami "super szpitala"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!