Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 stycznia 2015 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Świadek koronny sypie byłych kolegów

1 12 A A

Przemyt papierosów i handel ludźmi na masową skalę. To tylko niektóre z przestępstw, ujawnionych przez Marcina F. Dawny gangster poszedł na współpracę ze śledczymi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skutek to kolejne akty oskarżenia, które trafiają do zamojskiego sądu. To w tym rejonie działali przestępcy opisywani przez Marcina F. Mężczyzna współpracuje z Prokuraturą Apelacyjną w Lublinie, która od 2011 r. rozpracowuje gangi z okolic Zamościa, zajmujące się handlem ludźmi i trudniące się przemytem papierosów. Przed laty zajmował się tym również Marcin F. Dzisiaj ma nową tożsamość, jest pod ochroną policjantów. Jego dawni towarzysze muszą się liczyć z wyrokami.

Do zamojskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 8 osobom, oskarżonym o handel ludźmi. Z ustaleń śledczych wynika, że chodzi o przerzut co najmniej 55 Afrykańczyków i Azjatów. Jednym z organizatorów tego procederu miał być Tomasz R. z Zamościa.

- Członkowie gangu podejmowali nielegalnych imigrantów z rejonu wschodniej granicy. Następnie umieszczali ich w swoich domach - wyjaśnia Andrzej Jeżyński z Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. - W tej grupie działał również Marcin F.

Dzisiejszy świadek koronny opowiedział śledczym o działalności dawnych towarzyszy. Z jego relacji wynika, że sam przetrzymywał w domu nielegalnych imigrantów. Azjatów odkupił od niego inny gangster - Wojciech O. (oskarżony w kolejnej sprawie). Liczył na okup od rodzin. Gdyby ten plan się nie powiódł, Azjaci mieli być sprzedani "na części”.

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa współpracowała z gangsterami z Ukrainy. Dostarczali oni imigrantów do umówionego znaku granicznego. Tam przejmowali ich Polacy, prowadząc do różnych "dziupli”. Gangsterzy czekali na pieniądze za imigrantów. Kiedy dostawali gotówkę, Azjaci i Afrykańczyk byli przekazywani dalej. Zwykle do jednej z podwarszawskich miejscowości. Później trafiali do pracy, np. Wólce Kosowskiej.

Sześć osób, objętych aktualnym aktem oskarżenia chce dobrowolnie poddać się karze. Decyzja w tej sprawie będzie należała do sądu.

To nie jedyny proces, do którego doprowadziły zeznania Marcina F. Sąd Okręgowy w Zamościu zajmie się również sprawą 6 mężczyzn, oskarżonych o przemyt i handel nielegalnymi papierosami. Gangsterzy mają od 26 do 36 lat. Pochodzą głównie z Zamościa i okolic. Z ustaleń śledczych wynika, że Szymon R. i jego kompani spowodowali straty na ponad 3 mln zł. Przedsiębiorca z Zamościa odpowie nie tylko za kontrabandę, ale i za kierowanie gangiem. W latach 2005-2009 jego członkowie blisko tysiąc razy jeździli samochodem na Ukrainę. Za każdym razem przemycali po kilkaset paczek papierosów. Gang skupował też nielegalny towar od Ukraińców.

Członkowie grupy przyznali się do winy. Chcą dobrowolnie poddać się karze. Szef gangu chce dla siebie 5 lat więzienia w zawieszeniu na 10 oraz blisko 100 tys. zł grzywny.

Koronny Marcin F. to obecnie jedyny świadek koronny w naszym regionie. Jego zeznania doprowadziły już do skazania gangu Krzysztofa J. Mężczyzna wraz z trzema wspólnikami zajmował się handlem ludźmi. W ubiegłym roku usłyszał prawomocny wyrok 6 lat więzienia. Z akt sprawy wynika, że mężczyzna przerzucił przez granicę setki nielegalnych imigrantów.

Śledczy wciąż poszukują Wojciecha O., który przed laty odkupił Azjatów do Marcina F. Mężczyzna kierował własnym gangiem. Akt oskarżenia w tej sprawie jest gotowy, ale Wojciech O. uciekł z kraju. Wystawiono za nim europejski nakaz aresztowania.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maczeta / 24 kwietnia 2015 o 14:41

Nima życia już przed nim,kto mu pomoże ?

Avatar
Evil / 24 kwietnia 2015 o 14:34

Radliński to Zamojska rura od kilku lat 

Avatar
adi / 12 kwietnia 2015 o 13:02

Bo szymon r. to konfitura pospolita może pan Rdest coś komuś mówi 

Avatar
www / 29 marca 2015 o 19:04

szymon r  byl juz karany w czesniej za narkotyki tez w zawieszeniu pewnie tez 5/10 na co mu pozwala art60kk 

Avatar
jaro / 3 lutego 2015 o 09:20

jest możliwy wyrok 5 /10 w zawieszeniu ,poprostu dogadał sie z prokuratura i sprzedal chlopakow ot i cala tajemnica :)

Avatar
Gość / 30 stycznia 2015 o 10:40

nie wierzę że nie byli w to umoczeni strażnicy graniczni i to nie szeregowi :ph34r:  :ph34r:

Avatar
Gość / 29 stycznia 2015 o 19:02

Nie ma takiej kary w polskim prawie jak 5 lat w zawieszeniu na 10. Maksymalne zawiasy to 2/5.

A tak swoją drogą to straszna kara 6LAT paki za przemyt i pewnie znęcanie się nad kilkoma setkami ludzi. Brawo sąd! Proces trwał pewnie ze trzy lata i był oczywiście "na koszt państwa", a skazany jeśli jeszcze nie jest to za chwilę będzie na warunkowym. Znajdzie sobie nową uczciwą pracę na pewno. I tak w koło macieju....

Oczywiście, że jest - tylko, że jedynym możliwym wariantem aby ją otrzymać jest ugoda z prokuratorem w trybie art. 335 kpk. Kara 2/5 to maksymalny jej wymiar jaki może wymierzyć sąd.

Oczywiście, że jest - tylko, że jedynym możliwym wariantem aby ją otrzymać jest ugoda z prokuratorem w trybie art. 335 kpk. Kara 2/5 to maksymalny jej wymiar jaki może wymierzyć sąd.

rozwiń
Avatar
zibi / 29 stycznia 2015 o 18:40

Nie ma takiej kary w polskim prawie jak 5 lat w zawieszeniu na 10. Maksymalne zawiasy to 2/5.

A tak swoją drogą to straszna kara 6LAT paki za przemyt i pewnie znęcanie się nad kilkoma setkami ludzi. Brawo sąd! Proces trwał pewnie ze trzy lata i był oczywiście "na koszt państwa", a skazany jeśli jeszcze nie jest to za chwilę będzie na warunkowym. Znajdzie sobie nową uczciwą pracę na pewno. I tak w koło macieju....

poucz się jeszcze np. art. 60 kk 

poucz się jeszcze np. art. 60 kk 

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2015 o 17:44

:D no a gdzie bohaterska STRAZ GRANICZNA w tej sprawie???????? :ph34r:  :ph34r:

Avatar
Lef / 29 stycznia 2015 o 16:54

"Gangsterzy" handlujący papierosami i kupujący"nielegalny"towar od Ukraińców...straszni gangsterzy...aż śmiać się chce.

Też kiedyś kupiłem jakiś towar od ukraińców,pewnie był przemycony więc jestem gangsterem ! Dobrze że nie palę bo gdybym kupił od nich jeszcze papierosy to byłbym już chyba szefem mafii przy której włosi to mały pikuś.... ŻENADA

Avatar
maczeta / 24 kwietnia 2015 o 14:41

Nima życia już przed nim,kto mu pomoże ?

Avatar
Evil / 24 kwietnia 2015 o 14:34

Radliński to Zamojska rura od kilku lat 

Avatar
adi / 12 kwietnia 2015 o 13:02

Bo szymon r. to konfitura pospolita może pan Rdest coś komuś mówi 

Avatar
www / 29 marca 2015 o 19:04

szymon r  byl juz karany w czesniej za narkotyki tez w zawieszeniu pewnie tez 5/10 na co mu pozwala art60kk 

Avatar
jaro / 3 lutego 2015 o 09:20

jest możliwy wyrok 5 /10 w zawieszeniu ,poprostu dogadał sie z prokuratura i sprzedal chlopakow ot i cala tajemnica :)

Avatar
Gość / 30 stycznia 2015 o 10:40

nie wierzę że nie byli w to umoczeni strażnicy graniczni i to nie szeregowi :ph34r:  :ph34r:

Avatar
Gość / 29 stycznia 2015 o 19:02

Nie ma takiej kary w polskim prawie jak 5 lat w zawieszeniu na 10. Maksymalne zawiasy to 2/5.

A tak swoją drogą to straszna kara 6LAT paki za przemyt i pewnie znęcanie się nad kilkoma setkami ludzi. Brawo sąd! Proces trwał pewnie ze trzy lata i był oczywiście "na koszt państwa", a skazany jeśli jeszcze nie jest to za chwilę będzie na warunkowym. Znajdzie sobie nową uczciwą pracę na pewno. I tak w koło macieju....

Oczywiście, że jest - tylko, że jedynym możliwym wariantem aby ją otrzymać jest ugoda z prokuratorem w trybie art. 335 kpk. Kara 2/5 to maksymalny jej wymiar jaki może wymierzyć sąd.

Oczywiście, że jest - tylko, że jedynym możliwym wariantem aby ją otrzymać jest ugoda z prokuratorem w trybie art. 335 kpk. Kara 2/5 to maksymalny jej wymiar jaki może wymierzyć sąd.

rozwiń
Avatar
zibi / 29 stycznia 2015 o 18:40

Nie ma takiej kary w polskim prawie jak 5 lat w zawieszeniu na 10. Maksymalne zawiasy to 2/5.

A tak swoją drogą to straszna kara 6LAT paki za przemyt i pewnie znęcanie się nad kilkoma setkami ludzi. Brawo sąd! Proces trwał pewnie ze trzy lata i był oczywiście "na koszt państwa", a skazany jeśli jeszcze nie jest to za chwilę będzie na warunkowym. Znajdzie sobie nową uczciwą pracę na pewno. I tak w koło macieju....

poucz się jeszcze np. art. 60 kk 

poucz się jeszcze np. art. 60 kk 

rozwiń
Avatar
Gość / 29 stycznia 2015 o 17:44

:D no a gdzie bohaterska STRAZ GRANICZNA w tej sprawie???????? :ph34r:  :ph34r:

Avatar
Lef / 29 stycznia 2015 o 16:54

"Gangsterzy" handlujący papierosami i kupujący"nielegalny"towar od Ukraińców...straszni gangsterzy...aż śmiać się chce.

Też kiedyś kupiłem jakiś towar od ukraińców,pewnie był przemycony więc jestem gangsterem ! Dobrze że nie palę bo gdybym kupił od nich jeszcze papierosy to byłbym już chyba szefem mafii przy której włosi to mały pikuś.... ŻENADA

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 12 5

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 1

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół