niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Świadkowie Jehowy zaatakowani za... szerzenie islamu. Mężczyzna miał grozić skalpelem

Dodano: 5 czerwca 2016, 20:21

Dwaj recydywiści z Kraśnika odpowiedzą na napastowanie świadków Jehowy. Jednemu z nich mieli przyłożyć do szyi skalpel. Z akt sprawy wynika, że był to odwet za… szerzenie islamu

Akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Amadeuszowi Z. i 31-letniemu Marcinowi M. wpłynął właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Obaj mężczyźni odpowiedzą za stosowanie przemocy z powodu przynależności religijnej. Według śledczych, w październiku ubiegłego roku grozili i napastowali świadków Jehowy.

Do pierwszego z incydentów doszło, kiedy Krzysztof K. i jego znajomy stali przed jednym z bloków przy ul. Metalowców w Kraśniku. Jak wynika z akt sprawy, wcześniej „chodzili z Biblią od domu do domu i głosili dobrą nowinę”. Przed blokiem podszedł do nich młody mężczyzna w bluzie z kapturem. Zwyzywał ich i zagroził, że jeśli nie przestaną głosić swojej religii, to „przyjdą i spalą ich dom”. Świadkowie Jehowy zrozumieli, że chodzi o dom modlitwy w Kraśniku. Przestraszyli się i odeszli.

Do kolejnego, znacznie poważniejszego incydentu doszło dziesięć dni później. Krzysztof K. i jego syn stali wówczas w parku przy ul. Mickiewicza w Kraśniku. Przy pobliskim warzywniaku rozstawili stojak z książkami i czasopismami wydawanymi przez świadków Jehowy. Nikogo nie zaczepiali.

W pewnym momencie podeszło do nich dwóch mężczyzn. Krzysztof K. rozpoznał w jednym z nich człowieka, który wcześniej mu groził. Jak się później okazało, był to 22-letni Amadeusz Z. Przyszedł wraz z kolegą, 31-letnim Marcinem M. Zapytali Krzysztofa K. i jego syna, „co mogą im powiedzieć o Bogu”. Jednocześnie Amadeusz Z. wziął ze stojaka dwa czasopisma. Jedno zgniótł, a drugim cisnął w błoto. Świadkowie Jehowy chcieli odejść, ale młodzi ludzie nalegali na rozmowę. Krzysztof K. i jego syn przedstawili się. To samo zrobili Amadeusz Z. i Marcin M. Pochwalił się przy okazji, że wiele lat przesiedział w więzieniu.

Pozornie spokojna rozmowa trwała kilka minut. Wreszcie Marcin M. wyjął z kieszeni plastikowe pudełko. Wyciągnął z niego skalpel i na kilkanaście sekund przyłożył do twarzy Krzysztofa K. Miał mówić, że „kiedy Polska się odrodzi, to ich (świadków Jehowy – red.) już tutaj nie będzie, nie będą w Polsce szerzyć islamu”.

W zajściu nikt nie został ranny. Przed sklepem pojawiła się bowiem znajoma Krzysztofa K., która złożyła stoisko, po czym wszyscy świadkowie Jehowy odeszli w swoją stronę. 

Krzysztof K. powiadomił o sprawie policję. Później rozpoznał mężczyzn, którzy mu grozili. Amadeusz Z. nie przyznał się do winy. Twierdził, że tylko pytał Krzysztofa K., czy może przejść na jego wiarę. Gdy dowiedział się, że świadkowie Jehowy za to nie płacą, zakończył rozmowę. Marcin M. nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Obaj oskarżeni są dobrze znani śledczym. Byli wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu i mieniu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej o: policja skalpel
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
PJ
(53) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 marca 2017 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że to co wy robicie Bóg dawno przewidział .ŚJ za wiarę w Boga gineli w obozach koncentracyjnych ale o nich nikt nie wspomni bo po co jak Pius 1 wasz bogobojny papierz dobrze o tym wiedział i na cześć tych morderstw witał się z hitlerem i często razem debatowali i wy nazywacie go świętym ale chyba szatanem,zreszto poczytajcie kim był ten wasz papierz i kim są ci obecni a wasz świat nie będzie taki dobry. 4
Rozwiń
Gość
Gość (18 marca 2017 o 20:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
JEZUS POWIEDZIAŁ UCZNIOM SWOIM -JAK MNIE ŚWIAT NIENAWIDZI ,TAK I WAS ZNIENAWIDZĄ DLA IMIENIA OJCA MEGO.TE SŁOWA NAPISANO DAWNO,DAWNO TEMU I DZIWNE ŻE TO WSZYSTKO SPRAWDZA SIĘ,NO BO TO CO ROBICIE TEN MANIFEST TO TEŻ BYŁO ZAPISANE W PIŚMIE ŚWIĘTYM I IM BARDZIEJ WY NIENAWIDZICIE Ś.J TYM BARDZIEJ BÓG OJCIEC IM BŁOGOSŁAWI.KOŚCIÓŁ POWINNIŚCIE OBWINIĆ O HEREZJE KTÓRĄ SIEJĄ ,ZRESZTĄ TE DOMY ROZPUSTY UPADNĄ,GDYŻ BÓG NIE POZWOLI BY CIĄGLE SIELI ZŁO
Rozwiń
PJ
PJ (2 marca 2017 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. " koniec sytemu rzeczy " w miejscu oryginalnego słowa AION oznaczajacego wiek, epoke, czas nieokreslony. Np. " inwestycje budowlane "  żadnej wzmianki Jezusa i apostołów na ten temat. Np. " wysyłanie , zabieranie dzieci do działalności " jest wynikiem indoktrynowania rodziców przez bióro głowne w publikacjach ,filmach na zebraniach. Bóg ani Jezus takiego wymagania nie postawili dzieciom. Nastepne Np. jak zechcesz. Jest godne pochwały, że chcemy trzymać sie wzniosłych zasad moralnych biorąc za przykład różne postacie biblijne i korzystac w życiu z wskazówek tam zawartych, ale taki stan rzeczy nie upowaznia do fałszowania tych zapisów w imie interesów organizacji.    Obudzcie się kochani   Pozdrawiam  
Rozwiń
Gość
Gość (22 stycznia 2017 o 09:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ŚWIADKOWIE JEHOWY to nazwa własna i pisze się z dużej litery Świadkowie Jehowy.
Rozwiń
polak-katolik
polak-katolik (18 sierpnia 2016 o 18:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
szczerze mówiąc tez mnie w***ają te jechowcy. stoją po chodnikach z tymi swoimi wypoconymi gazetkami, łażą po domnach.... co to ma być? nagabywanie religijne? a wynoha!
Świadkowie może i łażą po domach, ale nie są nachalni jak chociażby zbierający kasę na różne akcje, ale ty biedny analfabeto nie wchodź na forum! Idź do szkoły!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (53)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!